Skocz do zawartości

C 355


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ursus C 355 które numery prawidłowe podwozia te przy siedzeniu po prawej stronie czy te przy pedale hamulca po prawej stronie, bo ostatnio sam się zagubiłem w jednym ciągniku były wpisane te przy siedzeniu a w drugim te przy pedale hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym ciągniku były wpisane te przy siedzeniu a w drugim te przy pedale hamulca.

W obu przypadkach była oryginalna tabliczka znamionowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Przy fotelu z lwej strony na korpusie tylnego mostu + tabliczka ,nie ma innej wersji :ok

 

No to mam dla Ciebie kolego niespodziankę, sam byłem zdziwiony w oby dwóch przypadka tabliczka z numerami się zgadzała (numery jak na moje oko oryginalne i tabliczki też) ale numery jedne tak jak pisałem przy siedzeniu a drugie przy pedałach hamulca :)

Długo to trwało ale klient tym drugim dojechał dopiero dziś, a nie chciałem się rozpisywać jak dokładnie nie sprawdziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(numery jak na moje oko oryginalne ...)

A jak to stwierdziłeś skoro te numery są nabijane sposobem dla pojazdu SAM czyli z ręki....

Dużym sukcesem w przypadku tych ciągników jest to aby ten nr się zgadzał, ponieważ w przypadku wymiany całej skrzyni na inną regenerowaną tak jak to miało miejsce w warsztatach przy PGRowskich nie zawsze była ta sprawa prostowana.

Zauważcie że przy niektórych skrzyniach pole numerowe wystaje poza obrys korpusu a niekiedy jest już równo z nim, jest to efekt z frezowania tegoż pola w czasie naprawy aby można było nabić nr zgodny z tabliczką i DR.

 

Nawiązując do powyższego, miałem na pierwszym kiedyś zetora (po naszemu C-380) z czech i z dokumentów wynikało że tylny most gdzie są numery był chyba z 5 razy wymieniany z adnotacjami o kolejnych numerach, czyli co wymiane były inne numery identyfikacyjne ciągnika, niby nic wielkiego ale czy u nas by to przeszło aby kilka ciągników miało ten sam numer identyfikacyjny :-? co prawda w innych latach no ale ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Dużym sukcesem w przypadku tych ciągników jest to aby ten nr się zgadzał, ponieważ w przypadku wymiany całej skrzyni na inną regenerowaną tak jak to miało miejsce w warsztatach przy PGRowskich nie zawsze była ta sprawa prostowana.

 

 

Kolego w C-360 jak rowniez c-355 nr jest na korpusie tylnego mastu a nie na skrzyni biegów !!!

A to jest roznica !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

witam nie wiem czego ale u mnie numer nie zgadza sie kolo siedzenia a ten kolo pedalow zgadza sie ciagnik kupilem dopiero i ma papiery przetargowe ale z lat wczesniejszych i przejdzie mi przeglad ktory numer wezma pod uwage a ta tabliczka znamionowa gdzie sie znajduje bo u mnie nie ma chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie wiem czego ale u mnie numer nie zgadza sie kolo siedzenia a ten kolo pedalow zgadza
ta tabliczka znamionowa gdzie sie znajduje bo u mnie nie ma chyba

Będziesz miał problem na BT. Jeśli jeszcze nie przerejestrowałeś ciągnika, to rozwaz mozliwośc odstąpienia od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.