Skocz do zawartości

Iveco daily wydłużenie ramy legalne na zachodzie ?


lhanusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) Mam do Was kilka pytań i porad mając nadzieję, że mi pomożecie:) Otóż planuję kupno autolawety Iveco w podwójnej kabinie (doka). Jak wiadomo Auta w podwójnej kabinie mają krótkie paki nie mówiąc już o najazdach. Podoba mi się kilka aut lecz znajomy mnie zaniepokoił... Te iveco w większości są przerabiane chodzi tu o najazd. I te które podam link też jest. Została wydłużona rama i o 90cm wydłużona oś tylna. Wszystko niby ładnie zrobione połączone z oryginalną ramą od drugiego Iveco. Ale w czym rzecz... takie auto jest już zarejestrowane u nas w kraju. Lecz nie wiem czy nie będzie problemów na zachodzie konkretnie Niemcy? Mój znajomy jechał transitem paka długość 5m i podwójna kabina (był przerabiany) i ledwie wrócił z Niemiec! Zapłacił kare. Czy taka przeróbka przedłużenie ramy i osi jest legalne na zachodzie? bo wiem że u nas niby tak. DMC tego auta się nie zmieniła pozostaje 3500T, tylko ta konstrukcja. Proszę o pomoc. a to te auto... (prawdopodobnie wcześniej był skrzyniowy z paką ok 3m) http://otomoto.pl/iveco-doka-7-miejsc-najazd-laweta-150km-T2086380.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to rama z dopelkabiną miała 1200kg ładowności do tego najazd stalowy kryty blachą aluminiową typu lohr plus skrzynki bez wciagarki ok 350 czyli możesz wozic lupo,polówki itp U niemca raczej przejedziesz ale do austri nawet nie wjeżdżaj. Najwiekszą ładowność uzyskasz na Ducato/Jumper z pojedynczą kabiną przy mądrej zabódowie wyjdzie jakieś 1350 ładowności przy podwójnej kabinie jakieś 300kg mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka przeróbka przedłużenie ramy i osi jest legalne na zachodzie? bo wiem że u nas niby tak.

 

U nas "niby" tez nie jest legalna. I proszę, nie pytaj się dlaczego takie auta jeżdżą... wszyscy wiedzą dlaczego... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

a ja powiem, ze z punktu widzenia prawa - abstrahujac od tego jak (lub za ile) taka przerobka zostala w PL zarejestrowana - jesli pojazd jest zarejestrowany w PL, to obowiazuja go polskie warunki techniczne i sluzby innych panstw nie moga sie "czepiac" - pojazd zostal dopuszczony do ruchu w panstwie czlonkowskim UE i jako taki moze sie poruszac po calej Unii (i nie tylko). mogliby go u siebie nie zarejestrowac, ale to juz inna bajka. to tak samo, jak z pojazdami do ruchu lewostronnego - w PL takiego nie zarejestrujesz, ale moze sie on po Polsce poruszac, bo jest dopuszczony do ruchu w swoim kraju i tam spelnia ichsze warunki techniczne.

 

reasumujac: kazdy pojazd i kierujacego obowiazuja przepisy o ruchu drogowym kraju w ktorym sie znajduje, ale przepisy o warunkach technicznych kraju rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa niby prosta i niby masz rację... Ale weź wjedź bez kamizelki do Austrii, albo bez odpowiednich nożyczek w apteczce do Niemiec... itd.

 

[ Dodano: 30-12-2010, 23:49 ]

Albo samochodem bez odpowiedniej emisji wjedź sobie do Berlina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo bez odpowiednich nożyczek w apteczce do Niemiec... itd.

No tu trochę się chociaż raz pomyliłeś no chyba że masz auto zarejestrowane w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak co innego... warunki techniczne pojazdow to jedno, a ich wyposazenie to drugie. na pierwsze nie masz jako kierowca wplywu i nie mozesz dostosowac pojazdu we wlasnym zakresie, natomiast wyposazyc w kamizelke, gasnice, odpowiednia apteczke, trojkat, lancuchy (wymagane na niektorych drogach w okresie zimowym) czy co tam jeszcze trzeba mozesz zawsze i bez problemu (pomijajac koszt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast wyposazyc w kamizelke, gasnice, odpowiednia apteczke, trojkat, lancuchy (wymagane na niektorych drogach w okresie zimowym) czy co tam jeszcze trzeba mozesz zawsze i bez problemu (pomijajac koszt).

 

Możesz, ale zgodnie z Konwencją Wiedeńską nie musisz - przynajmniej teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A emisja spalin? Tego jako kierowca nie zmienię...

 

to jest ograniczenie lokalne... tak samo, jak w niektore miejsca miaja wiazd tylko taksowki i autobusy albo tylko pojazdy elektryczne, tylko skutery itd. u nas tez wladze lokalne moga postawic "zakaz ruchu" i zrobic od niego okreslone wyjatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.