Skocz do zawartości

Jakie uprawnienia na okręgówce


AdiS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od pewnego czasu nurtuje mnie pewna kwestja w sprawie w której chciałbym poznać wasze opinie. Otóż, czy istnieje możliwość, oczywiście zgodna z literą prawa, aby diagnosta posiadający niepełne uprawnienia pracował jako trzeci diagnosta na 1/2 etatu na stacji okręgowej. Jeżeli jest taka możliwość proszę o podanie podstawy prawnej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • AdiS

    9

  • JANUSZ60

    8

  • kowal

    7

  • JACEK GUZ

    6

Diagnosta musi mieć uprawnienia na wszystkie badania jakie może wykonywać jego SKP.

Czyli na OSKP nie może pracować diagnosta z niepełnymi uprawnieniami ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam pełne uprawnienia i pracuje na OSKP. Pytam dlatego, ponieważ dowiedziałem się niedawno, że pewien diagnosta emeryt pracujący dotychczas na stacji podstawowej, załatwił w starostwie powiatowym zgodę na wykonywanie badań na OSKP, pod warunkiem że podpisze oświadczenie, iż nie będzie wykonywał badań poza swoimi uprawnieniami. :shock:. Uważam to za totalną bzdurę i zastanawiam się czym kierowała się osoba ze starostwa (jakim przepisem) dlatego chciałem poznać wasze zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam to za totalną bzdurę i zastanawiam się czym kierowała się osoba ze starostwa (jakim przepisem) dlatego chciałem poznać wasze zdanie na ten temat

 

Wydaje mi sie, że osoba ta kierowała sie nieznajomością przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ten ktoś ma nierówno pod kopułą to fakt. Pytanie jak ten diagnosta będzie wykonywał badania. Według mnie będą one nieważne. Oraz czy pracodawca może ponieść jakieś konsekwencje z tytułu zatrudnienia takiego pracownika. Wiem że od 02. 01 2011 diagnosta ten zaczyna pracę w OSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie juz sam fakt że właściciel stacji chce kogoś takiego kto nie będzie mógł wykonywac pełnego zakresu badań jest chore,natomiast jakie konsekwencje poza mniejsza kasą za badania to nie wiem bo nigdy sie z podobną bzdurą nie spotkałem

Wszystko zależy od osoby ze starostwa która ma nadzór nad OSKP ale ta jak widać nie wykazała odrobiny zdrowego rozsądku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORD

 

Art. 83.3. Stację kontroli pojazdów może prowadzić przedsiębiorca, który:

6) zatrudnia uprawnionych diagnostów.

 

Art. 84. 1. Badanie techniczne pojazdów wykonuje zatrudniony w stacji kontroli pojazdów

uprawniony diagnosta.

 

Jeżeli diagnosta nie ma pełnych uprawnień to moim zdaniem nie jest "uprawniony" do pracy na okręgówce i nie powinien być tam zatrudniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORD

 

Art. 83.3. Stację kontroli pojazdów może prowadzić przedsiębiorca, który:

6) zatrudnia uprawnionych diagnostów.

 

Art. 84. 1. Badanie techniczne pojazdów wykonuje zatrudniony w stacji kontroli pojazdów

uprawniony diagnosta.

 

Jeżeli diagnosta nie ma pełnych uprawnień to moim zdaniem nie jest "uprawniony" do pracy na okręgówce i nie powinien być tam zatrudniony.

 

Też tak myslę mości Psuju i fakt wspomniany na początku jest dla mnie mocno dziwny jeśli nie niedorzeczny :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co mówicie w całej rozciągłości. A co do właściciela to chce on zatrudnić tego diagnoste aby pozyskać jego stałych klientów z poprzedniej stacji. Jego działa dopiero kilka miesięcy i chyba na nadmiar pracy nie narzeka, a tak stary wyjadacz przyprowadzi ludzi i kaska zabrzęczy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż powiem Wam Panowie ze kiedys będąc na egzaminie w tdt zadałem takie pytanie panu egzaminatorowi czy na OSKP moge pracować z niepełynymi uprawnieniami a Pan mi nato ze tak pod warunkiem ze na stacji jest jeszcze jeden diagnosta z pełnymi uprawnieniami, ale czy tak jest to sami wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARKDOG napisał o tym o czym i ja myślałem, bo na tej stacji pracują dwaj diagności z pełnymi uprawnieniami. Ten ma być tylko dla jego klientów, wciśnięty na 1/2 etatu. Jak to ujął jeden z jego przyszłych współpracowników ,,Jego znają i do niego dzwonią a On im klepie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na egzaminie w tdt zadałem takie pytanie

Przy tym bałaganie z dowolnością interpretacji przepisów nie zdziwiłbym się, że i w tym przypadku starostwo uzyskało telefoniczną aprobatę dla tej decyzji w TDT,,,

Zauważcie, że inspektorzy TDT nie mają wspólnego zdania w żadnej sprawie,

no może tylko w tej, iż raz za czasu trzeba kogoś ud...ć niekoniecznie słusznie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinna wyglądać pieczątka identyfikacyjna takiego diagnosty?

Jak dla OSKP,,,nie inaczej,

na rozbieżności starostwo ma jego oświadczenie przecież,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinna wyglądać pieczątka identyfikacyjna takiego diagnosty? Na pieczątce OSKP nie ma małych literek.

 

Nie widziałem takiej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie widział. Ale jak to mówią poczekamy zobaczymy. Po Nowym Roku pogadam z kolegą z tej stacji. Swoją drogą na początku myślałem że to żart ale kolega powiedział że szef ich uprzedził że będą mieć nowego diagnostę i na takich właśnia zasadach. Cóż w naszym kraju jednak wszystko jest możliwe. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten diagnosta jest tak dobry ,to w czym problem aby zrobił rozszerzenia , kurs -egzamin i po robocie -chyba że coś mu w tym przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten diagnosta jest tak dobry ,to w czym problem aby zrobił rozszerzenia ,

A moze jest tak dobry ze nie musi robić rozszerzenia uprawnień... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jednego diagnostę z OSKP który nie ma pełnych, a pracuje już bardzo długo.

Przechodzi wszystkie kontrole łącznie z TDT i jest :ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.