Skocz do zawartości

POMOC w uzyskaniu kierunku diagnosty samochodowego


adrian1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem, w tym roku kończę gimnazjum i chciałbym

wybrać się na kierunek diagnosty lecz zanim to nastąpi muszę

iść do szkoły po gimnazjalnej. Chciałbym aby ktoś mi doradzić jaką

szkołę wybrać po gimnazjum żeby dalej się dostać na zawód diagnosty.

Bardzo proszę o pomoc gdyż bardzo interesuje mnie mechanika.

Chciałbym tez aby warsztaty szkolne wliczały się do praktyki.

 

Z góry dzięki. Pozdro

____________________________________________________________

 

Jeśli napisałem to w złej zakładce to bardzo przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż bardzo interesuje mnie mechanika

Sam sobie odpowiedziałeś,,,

Chciałbym tez

aby warsztaty szkolne wliczały się do praktyki.

moim zdaniem nie powinny się wliczać, ale w tym kraju działy się już dziwniejsze rzeczy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tez aby warsztaty szkolne wliczały się do praktyki.

To musisz znaleść szkołę przyzakładową - najlepiej technikum;

wtedy chodzisz do szkoły a jednocześnie jesteś zatrudniony w zakładzie jako pracownik młodociany - praktyczna nauka zawodu

 

jednak może być problem, bo takich szkół już praktycznie nie ma

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&biw=830&bih=462&q=przyzak%C5%82adowe+technikum+samochodowe&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=f1d7e6a3bf04a122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technikum jest zazwyczaj 4-letnie plus 4 lata praktyki na stanowisku mech. samochodowy lub podobnym,chyba że pójdziesz na studia o kierunku samochodowym i po studiach dwa lata praktyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technikum samochodowe, jakie musiałbyś ukończyć trwa 4 lata,,,

 

Nie powinny?

 

praktyka w zawodzie to taka moim zdaniem, gdzie pracując przy obsłudze czy naprawie pojazdów samochodowych odpowiadasz za to co robisz ( uczeń nie odpowiada),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gliwicach jest jedno z najstarszych Techników Samochodowych w Polsce i nadal mają warsztaty szkolne,nie wiem czy jeszcze jest stacja diagnostyczna ale jak ja chodziłem to była i mieliśmy przez rok w ramach praktyki co piątek dzień na stacji.To były fajne czasy,przed stacją kolejka przez cały dzień a o 9 rano na 30 minut przerwa śniadaniowa ,bramę się zamykało i na krawędzi kanału rozstawialiśmy bufet:).Nasz szef Pan Dudek postrach wszystkich kierowców w okolicy miał prywatne biuro a w nim BAREK w którym odkładał "trofea". Jedno jest pewne nikt Ci nie uzna praktyki szkolnej jako lat pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Jeżeli jest to prywatny zakład mechaniki pojazdowej i jest stacja to tak samo jak liczy się do lat pracy . Więc najlepiej technikum a praktyki w prywatnym zakładzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.