Skocz do zawartości

data następnego przegladu sharan


ddaro

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie co sadzicie o zapisie DZ.U.108.rozdział 3.art.81pkt6 (data następnego badania)

wyrażnie pisze że data 3,i póżniej 2lat, nie obowiązuje aut które mają od5 do 9 miejsc, czyli sharan, alhambra, galaxy, zafira itd to jakim cudem mam nowy wydany dowód z data przegladu na 3 lata z salonu w polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis ten dotyczy tylko pojazdów przeznaczonych do zarobkowego transportu samochodowego. Jeżeli właścicielem auta jest osoba fizyczna to Bt wykonywane są w trybie 3-2-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj dokładnie tam jest przecinek, i można zrozumiec to jak osobny typ pojazdów których to dotyczy

 

[ Dodano: 10-12-2010, 15:55 ]

Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne , taksówki osobowej , pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do

przewozu osób w liczbie od 5 do 9 , wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób , pojazdu marki ,,sam" , pojazdu zasilanego.........itd

 

[ Dodano: 10-12-2010, 15:57 ]

poza tym co za róznica czy jest to kowalski w dowodzie czy jakis leasing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w liczbie od 5 do 9 , wykorzystywanego

Faktycznie mógł tego nie pisać polonista, nie byłoby problemu, gdyby jednak chodziło o

osobny typ pojazdów to po przecinku miałbyś - pojazdu wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób,,,

Jest to jednak stary zapis i wszyscy wiemy o co chodzi ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy o co chodzi, ale z drugiej strony ja się jeszcze z takim autem nie spotkałem, co to dostaje w WK badanie na trzy lata, a właściciel sam z siebie po roku jedzie na OBT, bo on przeciez zarobkowo jeździ... Zresztą pewnie z rozpędu i tak 99% SKP dało by mu kolejne badanie na 2 lata, a nie na rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się jeszcze z takim autem nie spotkałem

 

A ja dziś się spotkałem z autobusem o DMC 4600 kg i liczbie osób 14 zarejestrowanym jako nowy przez WK na 3 lata i postawiłem takie :shock::shock::shock: oczy jak to zobaczyłem i zacząłem się zastanawiać kto strzelił błąd czy może 3 lata temu tak się to rejestrowało czy ja czegoś nie wiem lub nie pamiętam :x i począłem szukać w Dz.U. :-D a najlepsze jest to że użytkownik chciał na 2 lata podbić a tu zonk bo tylko na 6 miesięcy :-P

 

A może mnie ktoś oświeci bo ja myślę że nowy autobus jest na rok a potem na 6 miesięcy (po 22.09) , a przed zmianą PoRD było, że nowy na rok a potem jak ma mniej jak 15 osób w DR to też na rok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że się nic nie stało przez te dwa lata hehe :)

 

Z drugiej strony - taki autobusik przez ostatnie 2 lata nie miał żadnej kontroli? Aż się wierzyć nie chce... Chyba że wszyscy tak dali ciała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że się nic nie stało przez te dwa lata hehe

 

Z drugiej strony - taki autobusik przez ostatnie 2 lata nie miał żadnej kontroli? Aż się wierzyć nie chce... Chyba że wszyscy tak dali ciała

 

Autobus ten wykorzystywany do przewozu osób niepełnosprawnych z ich domów do ośrodka także na liczniku miał tylko 48 tys. km a to jak na 3 lata i autobus nie za dużo moim zdaniem, poza tym on kręci się w koło komina, robi rano trasę wokół miejscowości nie położonych przy jakiś głównych szlakach komunikacyjnych i drugą po południu jak rozwozi niepełnosprawnych, poza tym nigdzie nie jeździ, może jakaś wycieczka ale to już bardzo rzadko, także przez te trzy lata mógł nie mieć żadnej kontroli. Kierowca także niezorientowany w temacie bo to jakiś emeryt który miał prawo jazdy "D" ale nigdy nie jeździł zawodowo jako kierowca autobusu, tachograf od roku nieważny, karta kierowcy zgubiona i tak sobie jeździ :D:D:D . Jak mu wytłumaczyłem o co chodzi to myślałem że mi na zawał zejdzie podczas przeglądu :(:(:( i bym miał człowieka na sumieniu.

A co najciekawsze miał windę do podnoszenia wózków i na nią UDT robiony na bieżąco co roku :D:D .

 

A i jeszcze takie dodatkowe pytanie kto by odpowiadał gdyby był wypadek i by wyszło że TNBT był wyznaczony nieprawidłowo (na SKP go jeszcze nie było). Czy nie byłby to urzędnik który dokonał takiej rejestracji ::?

 

Chyba ładnie wyglądał...

 

Ładnie wyglądał, mały przebieg, myty dość często no i nie stary jeszcze :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowca

powinien znać PoRD

 

No nie wiem, miał termin określony w DR "czarno na białym" a skoro było tak wpisane znaczy że tak ma być :D:D A skoro to tylko kierowca to PoRD zna w zakresie ruchu drogowego a nie wszystkich zagadnień w nim poruszanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro to tylko kierowca to PoRD zna w zakresie ruchu drogowego a nie wszystkich zagadnień w nim poruszanych.

:shock::evil::hah::what:

:faint: i nie wiem co jeszcze :?::shock: normalnie osłabiasz w tym momencie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jeszcze normalnie osłabiasz w tym momencie ...

 

Uwierz mi wielu jest takich, niestety a i z samymi przepisami o ruchu też jest cienko nie mówiąc o innych rzeczach :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten autobus to naprawdę ciekawy przypadek, ale ja znam pare jeszcze innych temu podobnych. Sprawa dotyczy samochodów osobowych przystosowanych do zasilania gazem. Znany jest mi WK, który dokonywał adnotacji GAZ w DR i nie skracał TNBT. Były auta z gazem, których termin BT wynosił np. 2, czy nawet 2,5 roku. Był nawet taki pojazd, w którym dokonano montażu gazu w serwisie jeszcze przed pierwszą rejestrcjąi i też dostał w WK termin BT na 3 lata :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.