Skocz do zawartości

okres przejściowy z PSKP na OSKP - przedłuzenie PSKP


Jedi

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam już od dłuższego czasu forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, otóż chodzi mi o procedurę przejściową zmiany stacji z PSKP na OSKP, ale po kolei:

 

Od 3ech lat prowadzę PSKP o rozszerzonym zakresie, chociaż PSKP istnieje już od dużo dłuższego czasu, jednak ze względu na budynek, w którym się mieści nie spełnia wszystkich wymagań lokalowych i posiada poświadczenie z TDT ważne do 31.12.2010r.. W międzyczasie jednak rozpocząłem budowę nowej hali, zgodnej z wymogami, która już jest skończona, wyposażona i w ciągu kilku dni mam zamiar ją zgłosić jako OSKP do odbioru przez TDT.

Pytanie moje dotyczy co w związku z tym z dotychczasową PSKP, która posiada poświadczenie TDT ważne do 31.12.2010 i siłą rzeczy, w tak krótkim czasie raczej nie zdążę "otworzyć" nowej OSKP.

- czy istnieje jakaś możliwość przedłużenia jej działalności (do czasu otworzenia nowej stacji) czyli mniej więcej o ok miesiąc np. przez Starostwo lub uzyskanie jakiegoś krótkoterminowego poświadczenia z TDT?

- czy kategorycznie nie wolno mi wykonywać badań po 31.12.2010 i muszę zgłosić przed tą datą zamknięcie dotychczasowej PSKP do Starostwa i czekać do czasu otworzenia nowej OSKP?

- czy może mam czekać do momentu aż Starosta sam przyjdzie na kontrolę w niedługim czasie po 31.12.2010 i wyda decyzje o zamknięciu PSKP?

 

lub może jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji, gdyż nie ukrywam, że jeśli jest możliwość to chciałbym zachować ciągłość wykonywania badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy istnieje jakaś możliwość przedłużenia jej działalności (do czasu otworzenia nowej stacji) czyli mniej więcej o ok miesiąc np. przez Starostwo lub uzyskanie jakiegoś krótkoterminowego poświadczenia z TDT?

TAK - konieczny "normalny" odbiór przez TDT i przedłużenie na starych warunkach nawet do 2015 r

 

- czy kategorycznie nie wolno mi wykonywać badań po 31.12.2010 i muszę zgłosić przed tą datą zamknięcie dotychczasowej PSKP do Starostwa i czekać do czasu otworzenia nowej OSKP?

TAK

 

- czy może mam czekać do momentu aż Starosta sam przyjdzie na kontrolę w niedługim czasie po 31.12.2010 i wyda decyzje o zamknięciu PSKP?

możesz - ale Starosta wyda decyzje o zamknięciu PSKP i diagnostów też, lub cofnięcie im uprawnień

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, tak właśnie niestety podejrzewałem, ale chciałem się upewnić.

 

Przedłużenia na starych warunkach do 2015r. już nie dostanę, bo brakuje mi wymiarów na obecnym stanowisku PSKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le Starosta wyda decyzje o zamknięciu PSKP i diagnostów też, lub cofnięcie im uprawnień

:cool:

Z PoRD wynika, że w takiej sytuacji to przedsiębiorca jest wykreślany z rejestru działalności regulowanej, co oczywiście skutkuje również zamknięciem SKP. Tylko czy w takim przypadku przedsiębiorca mógłby otworzyć drugą stację? Bo jeśli został skreślony z rejestru to sądzę, że nie może otworzyć drugiej SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PoRD wynika, że w takiej sytuacji to przedsiębiorca jest wykreślany z rejestru działalności regulowanej, co oczywiście skutkuje również zamknięciem SKP. Tylko czy w takim przypadku przedsiębiorca mógłby otworzyć drugą stację? Bo jeśli został skreślony z rejestru to sądzę, że nie może otworzyć drugiej SKP.

Przedsiębiorca musi sam złożyć wniosek o wykreślenie z 31-12-2010 bo jak go Starosta wykreśli z rejestru to ponownie będzie mógł się wpisać po 3 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mogę zgłoszenia o zamknięciu dokonać np. 2-3 dni przed 31.12.2010? czy jakoś wcześniej trzeba?

 

I jeszcze takie pytanie - czy Starosta w takim razie sam może wydać jakieś warunkowe dopuszczenie stacji np. na jakiś krótki okres czasu, jednak bez ważnego poświadczenia z TDT?

 

wiem, że w przepisie jednym z warunków na prowadzenie SKP jest posiadanie poświadczenia, ale to Starosta wydaje ostateczną decyzję co do zamknięcia/otwarcia SKP, dlatego pytam - czy może w ogóle coś takiego zrobić i czy będzie to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Starosta w takim razie sam może wydać jakieś warunkowe dopuszczenie stacji np. na jakiś krótki okres czasu, jednak bez ważnego poświadczenia z TDT?

Mysle ze nikt nie podejmie ryzyka i nie da Tobie zgody nawet na miesiac wykonywania badan bez waznego poswiadczenia TDT :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mogę zgłoszenia o zamknięciu dokonać np. 2-3 dni przed 31.12.2010? czy jakoś wcześniej trzeba?

Tu masz całą procedurę: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=8363

I jeszcze takie pytanie - czy Starosta w takim razie sam może wydać jakieś warunkowe dopuszczenie stacji np. na jakiś krótki okres czasu, jednak bez ważnego poświadczenia z TDT?

Nie może wydać. Poświadczenie wygasa - zakaz wykonywania badań bo skończy się to skreśleniem z rejestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje jeszcze raz wszystkim za odpowiedzi, trudno, przepis przepisem, nie pozostaje mi nic innego jak tylko przyspieszyć odbiór nowej OSKP, a starą zgłosić do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam już od dłuższego czasu forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, otóż chodzi mi o procedurę przejściową zmiany stacji z PSKP na OSKP, ale po kolei:

 

Od 3ech lat prowadzę PSKP o rozszerzonym zakresie, chociaż PSKP istnieje już od dużo dłuższego czasu, jednak ze względu na budynek, w którym się mieści nie spełnia wszystkich wymagań lokalowych i posiada poświadczenie z TDT ważne do 31.12.2010r.. W międzyczasie jednak rozpocząłem budowę nowej hali, zgodnej z wymogami, która już jest skończona, wyposażona i w ciągu kilku dni mam zamiar ją zgłosić jako OSKP do odbioru przez TDT.

Pytanie moje dotyczy co w związku z tym z dotychczasową PSKP, która posiada poświadczenie TDT ważne do 31.12.2010 i siłą rzeczy, w tak krótkim czasie raczej nie zdążę "otworzyć" nowej OSKP.

- czy istnieje jakaś możliwość przedłużenia jej działalności (do czasu otworzenia nowej stacji) czyli mniej więcej o ok miesiąc np. przez Starostwo lub uzyskanie jakiegoś krótkoterminowego poświadczenia z TDT?

- czy kategorycznie nie wolno mi wykonywać badań po 31.12.2010 i muszę zgłosić przed tą datą zamknięcie dotychczasowej PSKP do Starostwa i czekać do czasu otworzenia nowej OSKP?

- czy może mam czekać do momentu aż Starosta sam przyjdzie na kontrolę w niedługim czasie po 31.12.2010 i wyda decyzje o zamknięciu PSKP?

 

lub może jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji, gdyż nie ukrywam, że jeśli jest możliwość to chciałbym zachować ciągłość wykonywania badań.

 

tak, jeżeli działałes w dniu wejscia ustawy z 2009 r., to zgodnie z art. 5 ust 3 możesz nadal prowadzić do 31 grudnia 2015 r., na dotychczasowych zasadach

 

[ Dodano: 17-12-2010, 18:21 ]

niech urzędnicy TDT uwazają:

 

Aż sześć lat czekali polscy przedsiębiorcy na uchwalenie ustawy o karach finansowych dla urzędników wydających sprzeczne z prawem decyzje. Sejm uchwalił ją w czwartek wieczorem.

Ta ustawa jest przełomem w relacjach państwo-obywatel (przedsiębiorca). Dzięki niej wyrównają się szanse Polaków w bolesnych często kontaktach z urzędnikami. Za wyrządzenie szkody bezprawną decyzją biurokraci zapłacą karę równą nawet rocznej pensji. Ten straszak musi ich zmobilizować do lepszej pracyDążenia do nałożenia finansowych kar na złych urzędników pojawiły się po skrzywdzeniu przez skarbówkę Romana Kluski i jego Optimusa. Za łamanie prawa i niszczenie przedsiębiorcy włos z głowy nie spadł jednak żadnemu urzędnikowi. Winnych nie ustalono. Roman Kluska stał się symbolem walki o wolność gospodarczą. Gdyby politycy odważyli się tę ustawę wdrożyć ładnych parę lat temu, niewykluczone, że nadal świetnie prosperowałaby założona przez niego firma, ale także JTT Computer i tysiące innych przedsiębiorstw pokrzywdzonych przez urzędników.

 

Za przyjęciem ustawy głosowało 251 posłów, przeciw - 154; 36 wstrzymało się od głosu.

 

Ustawa autorstwa PO zakłada, że do odpowiedzialności

będą pociągani ci urzędnicy, którzy swoim działaniem lub zaniechaniem rażąco naruszą prawo powodując powstanie szkód dla obywateli lub przedsiębiorców.

 

Procedura będzie uruchamiana, gdy urzędnik doprowadzi do szkody, a skarb państwa zapłaci za nią odszkodowanie. Wówczas kierownik jednostki, w której taki urzędnik pracuje, będzie zgłaszał sprawę do prokuratury. Decyzję o tym, czy ktoś zostanie ukarany podejmować będzie sąd. Funkcjonariusze publiczni będą odpowiadać materialnie do kwoty

nie większej niż dwunastokrotność ich miesięcznego wynagrodzenia

 

http://pb.pl/2/a/2010/12/17/Roman_Kluska_wygral

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam już od dłuższego czasu forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, otóż chodzi mi o procedurę przejściową zmiany stacji z PSKP na OSKP, ale po kolei:

 

Od 3ech lat prowadzę PSKP o rozszerzonym zakresie, chociaż PSKP istnieje już od dużo dłuższego czasu, jednak ze względu na budynek, w którym się mieści nie spełnia wszystkich wymagań lokalowych i posiada poświadczenie z TDT ważne do 31.12.2010r.. W międzyczasie jednak rozpocząłem budowę nowej hali, zgodnej z wymogami, która już jest skończona, wyposażona i w ciągu kilku dni mam zamiar ją zgłosić jako OSKP do odbioru przez TDT.

Pytanie moje dotyczy co w związku z tym z dotychczasową PSKP, która posiada poświadczenie TDT ważne do 31.12.2010 i siłą rzeczy, w tak krótkim czasie raczej nie zdążę "otworzyć" nowej OSKP.

- czy istnieje jakaś możliwość przedłużenia jej działalności (do czasu otworzenia nowej stacji) czyli mniej więcej o ok miesiąc np. przez Starostwo lub uzyskanie jakiegoś krótkoterminowego poświadczenia z TDT?

- czy kategorycznie nie wolno mi wykonywać badań po 31.12.2010 i muszę zgłosić przed tą datą zamknięcie dotychczasowej PSKP do Starostwa i czekać do czasu otworzenia nowej OSKP?

- czy może mam czekać do momentu aż Starosta sam przyjdzie na kontrolę w niedługim czasie po 31.12.2010 i wyda decyzje o zamknięciu PSKP?

 

lub może jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji, gdyż nie ukrywam, że jeśli jest możliwość to chciałbym zachować ciągłość wykonywania badań.

 

tak, jeżeli działałes w dniu wejscia ustawy z 2009 r., to zgodnie z art. 5 ust 3 możesz nadal prowadzić do 31 grudnia 2015 r., na dotychczasowych zasadach

 

.

 

?

Jako przedsiębiorstwo prowadziłem skp, ale z tego co wiem to mogą tylko Ci prowadzić do końca 2015r., którzy spełniają warunki lokalowe, natomiast moja stara stacja warunków lokalowych nie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jeżeli działałes w dniu wejscia ustawy z 2009 r., to zgodnie z art. 5 ust 3 możesz nadal prowadzić do 31 grudnia 2015 r., na dotychczasowych zasadach

 

Badzie mogl prowadzic SKP jesli bedzie mial nowe poswiadczenie TDT,aktualne konczy sie 31-12-2010

 

[ Dodano: 20-12-2010, 16:06 ]

Kolego

Proponuje udac sie ztym do WK i tam dogadac jak oni to widzą.Moze cos podpowiedzą.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych warunków lokalowych - wcześniej dowiadywałem się w TDT i powiedziano mi, że mimo tego rozporządzenia nie dostane przedłużenia poświadczenia właśnie ze względu na nie spełnianie warunków określonych w rozporządzeniu MTiB z 10.02.006r. dot. wymagań w stosunku do SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietasz, kiedyś było takie powiedzenie, że rząd rżnie głupa, i tak jest również w przypadku TDT odnosnie tej sprawy

to tylko urzednicy, i podlegają taki samym prawom jak my wszyscy, jak popełniaja świadomie przestepstwo wydając niekorzystna Tobie decyzję odmawiajacą prowadzenia SKP, to masz jeszcze cała palete mozliwości, żeby im udowodnić, swoje racje

a jak już im udowodnisz, to wtedy do sądu o odszkodowanie, i do spodu ich, bez litosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się ma rację to można próbować ją udowodnić, ale w tym wypadku to raczej nie ma co udowodnić bo sytuacja jest (moim zdaniem) jasna. Jedno co wydaje mi się sensownym pociągnięciem to przyspieszyć prace na budowanej stacji :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.