Skocz do zawartości

Ciężarowy golf z Francji


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Klient sprowadził z Francji vw golfa, w DR jest określony jako ciężarowy, w pozycji S.1 cyfra 2 . Pojazd bez przeróbek normalne fotele dla 5 osób z pasami i zagłówkami (tapicerka w tym samym kolorze). Jak zarejestrować ten pojazd w Polsce jako osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    8

  • radan

    5

  • Regan55

    5

  • eskape

    5

to pismo jest dedykowane WK

(a np. opinia rzeczoznawcy może być wymagana przez SKP, a nie WK)

podczas badania Możesz poinformować klienta że będzie wymagane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę pewien myk - przedstawiłem go nawet na jednej z konferencji i trochę namieszałem, ale u mnie to tak działa.

W Polsce takie zmiany musi dokonać uprawniony przedsiębiorca - OK. Powiedzmy, że się z tym zgadzam, wiem jak to zbadać i udokumentować... Ale co jeśli klient mi powie, że to poprzedni klient we Francji dokonał tej zmiany? :) Nonsensem jest wymaganie od niego zaświadczenia (czy nawet oświadczenia), że ma działalność zgodną z kodem PKD takim a takim... Jakie PKD we Francji? :) A zresztą - może gość wcale nie jest przedsiębiorcą? Może we Francji taką zmianę można wykonać samodzielnie, we własnym zakresie bez żadnych specjalnych uprawnień? Mam w tym układzie powiedzieć, że mu nie wolno dokonać takiej zmiany we Francji, tylko w Polsce?? Hmmm - obawiam się że w obecnym kierunku orzecznictwa żaden prawnik nie chciałby mnie bronić w takiej sprawie - UE to swobodny przepływ towarów i usług - ma gość ochotę zrobić zmianę we Francji to robi ją we Francji - nie zabronimy mu. Ale trudno dla zmiany dokonanej tam żądać udokumentowania faktów w sposób domniemany dla krajowej sytuacji prawnej...

 

Dlatego u mnie w opisanym przypadku gość napisał by mi tylko oświadczenie, że zmiany dokonano we Francji i rejestrowałbym na podst. badania (oczywiście z opisem zmian). Oczywiście chyba, że znajdzie w Polsce kogoś kto mu podbije oświadczenie o przebudowie (biorąc pod uwagę że może zrobić to dowolny warsztat mechaniczny w kraju bez względu na faktyczny profil działalności nie widzę w tym żadnego problemu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego u mnie w opisanym przypadku gość napisał by mi tylko oświadczenie, że zmiany dokonano we Francji i rejestrowałbym na podst. badania

No to wlałeś wodę na młyn handlarzy (importerów), nadzieja tylko w tym, że nas nie czytają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wlałeś wodę na młyn handlarzy (importerów), nadzieja tylko w tym, że nas nie czytają.

 

Ja bym się tym nie przejmował gdzie przerobiony ,a wręcz przeciwnie większa kasa (tak na nią narzekamy) .

 

Dlatego u mnie w opisanym przypadku gość napisał by mi tylko oświadczenie, że zmiany dokonano we Francji i rejestrowałbym na podst. badania (oczywiście z opisem zmian)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego u mnie w opisanym przypadku gość napisał by mi tylko oświadczenie, że zmiany dokonano we Francji i rejestrowałbym na podst. badania (oczywiście z opisem zmian).

Tak nie do końca widzę konsekwencję w działaniu. Jeżeli uznać przebudowę zagraniczną i brak adnotacji w zagranicznym DR (może u nich się nie nanosi takich zmian?) więc u nas idą zgodnie z Twoim sposobem myślenia to powinno się obyć tylko na okresowym z DIPem w którym znajdują się dane zgodne ze stanem faktycznym bo u nas nie może być rozbieżności pomiędzy DR a stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment - mam auto z Krakowa. Ciężarówka. Skończyło mi się OBT - ale przed jazda na stacje zmieniłem rodzaj pojazdu na osobowy. Chcę zrobić od razu nowe badanie na osobówkę - nie mogę? twierdzicie, że nie ma możliwości wykonania badania z opisem zmian, jeśli dla pojazdu trzeba tez przeprowadzić OBT? Odważna teza.

Pamiętajcie - nie ważne czy auto z Pcimia, czy z Paryża - obecnie te auta mają w zasadzie identyczny status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić od razu nowe badanie na osobówkę - nie mogę?

A kto Ci tego zabroni...Ale tylko i wyłacznie OBT+dodatkowe...Innej mozliwości nie widze... :)

 

[ Dodano: 13-12-2010, 22:01 ]

Ps.Oczywiście pod warunkiem ze odpowiada war.tech.sam.osobowego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić od razu nowe badanie na osobówkę - nie mogę?

Nie w tym sensie, że nie możesz tylko jeżeli w przypadku pojazdu zagranicznego uznajesz na oświadczenie przebudowę dokonaną za granicą to dlaczego chcesz od polskiej stacji opisu zmian. Tam auto już było osobowe i jeździło w zgodzie z prawem (chyba, bo nie znam ich przepisów prawa) i klient kupił auto osobowe i u nas wykonuje BT okresowe + DIP. Wpada do magistratu pisze oświadczenie o przebudowie zagranicznej i kpl parametrów ma ze sobą to idąc tym tropem po co wymagać opisu zmian skoro oświadczenie + okresowe + DIP daje wszystkie parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - jakby się uparł, że przebudował swoje (nasze krajowe) auto za granicą to w sumie...

No a jak mam nałozyć na francuski podmiot obowiązek posiadania jakiegoś tam PKD? No pomyśl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak mam nałozyć na francuski podmiot obowiązek posiadania jakiegoś tam PKD? No pomyśl...

Przecież nie mówię abyś wymagał, tylko stwierdzam niekonsekwencję w działaniu. Bo jeżeli nie wymagasz kompletu dokumentów mówiących o przebudowie to dlaczego chcesz opis zmian? Albo komplet albo w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale proszę spojrzeć z innej strony.

Klient kupił Golfa w Francji jako ciężarowy, przyjeżdża na OBT i jest to w 100% osobowy.

-Mówicie o zmianach konstrukcyjnych!!!

JAKICH zmianach! skoro jest osobowy!!!? A jeśli już podejmiecie się zmian, to co w nich napiszecie?, że miał kratkę , której w rzeczywistości nigdy nie było?!

Uważam, że w takim przypadku powinno się dokonać OBT +DIP wpisując wynik negatywny ze względu na niezgodność danych zawartych w DR francuskim , a stanem faktycznym. Robienie zmian konstrukcyjnych uważam za naginanie pewnych reguł, gdzie w tym przypadku musiało by wystąpić potwierdzanie nie prawdy.

 

No i powstaje problem bo jest N i co dalej?

 

Osobiście uważam że PC z wprowadzonymi poprawnymi danymi wystarczyło by na wynik pozytywny i temat zamknięty, ale to na stacji , nie w WK bo tam żeby wydać PC musi być OBT z wynikiem Pozytywnym . I koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca to z tym się nie można zgodzić , bo jak robisz OBT+zmiany to piszesz negatyw , chyba nie więc dlaczego w przypadku samochodu z Francji ma być inaczej. Uważam że powinno się robić osobowy z OBT i dip , w WK klient pisze oświadczenie ale już w YC płaci akcyzę i jako Państwo jesteśmy i tak do przodu bo wtedy wychodzi drożej no chyba że jest to auto leciwe i małej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak robisz OBT+zmiany to piszesz negatyw

 

chyba mnie nie zrozumiałeś , napisałem

 

Uważam, że w takim przypadku powinno się dokonać OBT +DIP wpisując wynik negatywny ze względu na niezgodność danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeżeli nie wymagasz kompletu dokumentów mówiących o przebudowie to dlaczego chcesz opis zmian?

 

Bo oceniam, że ta zmiana faktycznie była!! Nie obchodzi mnie kto i kiedy jej dokonał i nie chcę udokumentowania tego aspektu. Zresztą - PoRD nie narzuca wprost, że fakt dokonania przebudowy przez uprawnionego przedsiębiorcę ma być w jakikolwiek sposób udokumentowany... Natomiast sama kwestia rodzaju badania i dokumentów w takiej sytuacji (z tego badania) jest jasna - badanie z opisem - i tego chcę.

 

JAKICH zmianach! skoro jest osobowy!!!?

 

No ale kiedyś był ciężarowy! Skąd masz pewność, że tydzień wcześniej tej tylnej kanapytam nie było i śmigał jako dostawczak?? Spodziewałeś się dziur wielkości pięsi po wyrwanej kratce czy jak? WIększości aut ciężarowych po przywróceniu na osobowy nie poznasz dobrze - co nie znaczy, że tych zmian isttotnie nie dokonano... Masz DR z którego wynika, że był ciężarowy, teraz masz co innego na badaniu to robisz opis zmian - proste. A jeśli uważasz, że nigdy nic tam nie było robione i DR jest źle wydany to dajesz negata i gość wraca do Francji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz DR z którego wynika, że był ciężarowy, teraz masz co innego na badaniu to robisz opis zmian - proste.

 

no nie dokońca proste - zadam jeszcze raz pytanie co mam tam napisać , że zmienił się rodzaj pojazdu z samochodu ciężarowego na sam. osobowy i chyba tylko tyle . ale co spowodowało zmianę ...?? i jeszcze raz pytanie co mam napisać .. jednym slowem na wymyślać. czy o to chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie WK przyjmują dokument zmian przed pierwszą rejestracją, DR zagraniczny musi być zgodny z DIPem inaczej nie przyjmą dokumentów do rejestracji. I można to nawet zrozumieć ponieważ klient chyba widzi co kupuje, na umowie pisze ciężarowy a kupuje osobowy? Po rozmowie z WK stwierdzono że zmiany można przeprowadzić w pojeździe zarejestrowanym na terenie RP.

Jeśli były dokonane poza granicami to odpowiednie zmiany powinny być uwzględnione w DR zagranicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, że do BT przedstawiono pojazd w wersji osobowej i niech martwi się WK.

 

Gdyby to było takie proste jak piszesz to nie gadalibyśmy o tym.

Niestety to tylko Polska :x

Wyłączam się z tej dyskusji . :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.