Skocz do zawartości

Ciężarowy golf z Francji


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

DR zagraniczny musi być zgodny z DIPem inaczej nie przyjmą dokumentów do rejestracji.

 

Czyli to diagnosta ma podłożyć 4 litery i poświadczyć nieprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    8

  • radan

    5

  • Regan55

    5

  • eskape

    5

że miał kratkę , której w rzeczywistości nigdy nie było?!

A masz pewnośc ze faktycznie jej tam nie było...

że zmienił się rodzaj pojazdu z samochodu ciężarowego na sam. osobowy i chyba tylko tyle

Tak...

Napisz, że do BT przedstawiono pojazd w wersji osobowej i niech martwi się WK.

Przeciez jak przedstawi cięzarowy to chyba nie napiszesz ze jest to osobowy.Chyba logiczne...

Nie wszystkie WK przyjmują dokument zmian przed pierwszą rejestracją

Nic nowego..Niestety jak na razie nikt nie podjął próby sklonowania Blakopa.. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą - PoRD nie narzuca wprost, że fakt dokonania przebudowy przez uprawnionego przedsiębiorcę ma być w jakikolwiek sposób udokumentowany...

PoRD nie ale na podstawie ustawy Wasze rozporządzenie już tak w paragrafie 14 "...5) z wprowadzenia w pojeździe zarejestrowanym zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj

pojazdu, do zawiadomienia dołącza się:

a) dokument potwierdzający, że dokonane zmiany konstrukcyjne zmieniające rodzaj pojazdu wykonane zostały przez przedsiębiorcę, o którym mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit. b ustawy,

b) zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego potwierdzające, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami określającymi warunki techniczne pojazdów."

Kiedyś tematy interpretacji zawartości dokumentów w stosunku do stanu faktycznego wałkowaliśmy i nie chcę do nich wracać tylko zaskakuje mnie niekonsekwencja działania, raz dokumenty mają się zgadzać a raz nie, tylko kiedy co zastosować nie ma mądrego aby się określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501 - tam gdzie mogę to niech się zgadzają, ale tam gdzie wymaganie dokumentu jest niemożliwe jak mam to zrobić? Jak mam wymagać od Francuza PKD? To raczej podejście logiczne, a nie brak konsekwencji... A jednocześnie nie mogę odmówić komuś prawa do dokonania takich zmian w innym kraju członkowskim...

 

Czyli teraz jak dostanę auto z Krakowa po przebudowie to też nie przyjmę - niech najpierw Kraków wprowadzi zmiany w swoim DR!! ;)

 

no nie dokońca proste - zadam jeszcze raz pytanie co mam tam napisać , że zmienił się rodzaj pojazdu z samochodu ciężarowego na sam. osobowy i chyba tylko tyle

 

A jaka była liczba miejsc w DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka była liczba miejsc w DR?

 

"w DR jest określony jako ciężarowy, w pozycji S.1 cyfra 2" - jest to cytat z pierwszego postu, zresztą nie mojego. pytałeś więc podałem Ci w odpowiedzi cytat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie WK przyjmują dokument zmian przed pierwszą rejestracją, DR zagraniczny musi być zgodny z DIPem inaczej nie przyjmą dokumentów do rejestracji. I można to nawet zrozumieć ponieważ klient chyba widzi co kupuje, na umowie pisze ciężarowy a kupuje osobowy? Po rozmowie z WK stwierdzono że zmiany można przeprowadzić w pojeździe zarejestrowanym na terenie RP.

Jeśli były dokonane poza granicami to odpowiednie zmiany powinny być uwzględnione w DR zagranicznym.

 

Na podstawie czego tak WK twierdzą, przecież pojazdy z UE jak i nasze mają jednakowy status.

Robiłem kilka zmian rodzajów pojazdu i rodzaju zabudowy z OBT przed rej i nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem nie jedną taką zmianę i wiem że WK rożnie to interpretują.

Napisz tylko co przy takim pojeździe robisz najpierw: okresowe+DIP i potem zmiany czy najpierw zmiany a potem DIP ( chodzi o to czy w DIPie wpisujesz dane zgodne z DR zagranicznym czy dane po zmianach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem co najmniej kilkadziesiąt badań pojazdów, w których zmian konstrukcyjnych dokonano przed pierwszą rejestracją w kraju. Właściciel przynosił na stację potrzebne kwity, a jeżeli trzeba opinię rzeczoznawcy. Wystawiałem zaświadczenie, DIP i opis zmian dokonanych w pojeździe. W zaświadczeniu wpis " Pojazd po zmianach konstrukcyjnych wykonanych w Polsce przez uprawnionego przedsiębiorcę". W uwagach do opisu zmian " Zmiany konstrukcyjne wykonano w: tutaj nazwa i adres przedsiębiorcy."

Nigdy nie miałem problemów z wydziałami komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się po głowie kołacze cały czas taki przepis, że zmianę konstrukcyjną można wykonać w pojeździe zarejestrowanym w RP ale nigdzie nie mogę tego znaleźć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie odkąd zlikwidowano pojęcie pierwszej rejestracji

Tego to nie jestem az taki pewny...Nie wszędzie w WK jest na tyle światly czlowiek jak niejaki Blakop... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z DzU
tylko gdzie jest ten DU na który można się powołać robiąc zmiany pojazdu który nie jest zarejestrowany w RP, nie ma tablic, nie wiadomo kto i gdzie dokonał przeróbki ( bo klient twierdzi że taki kupił ) itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko gdzie jest ten DU na który można się powołać robiąc zmiany pojazdu który nie jest zarejestrowany w RP,

Prawdopodobnie nie ma takiego zapisu, dlatego bezpieczniej jest robić tak jak się u nas przyjęło.

Okresowe przed I-rejestracją i po rejestracji na PC zmiany konstrukcyjne, by w DR były już zapisane dane po zmianach ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe przed I-rejestracją i po rejestracji na PC zmiany konstrukcyjne,

 

Czyli diagnosta poświadczyć ma nieprawdę? Bo na badaniu osobowy a w DR zagranicznym ciężarowy? Mało poświadczenie nieprawdy, będzie jeszcze nieopłacenie należnej akcyzy... pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli diagnosta poświadczyć ma nieprawdę?

Powoli ,,,to, że u nas tak się robi, nie znaczy, że ten konkretny pojazd by to przeszedł ,,,,

ten akurat pachnie przekrętem ,,,

 

[ Dodano: 20-12-2010, 13:55 ]

Choć większość papierów na zachodzie robi się pod potrzebę Polaków, to przynajmniej w dniu badania powinien warunki spełniać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie... jest tu brak konsekwencji w stosowaniu przepisów. Klient kupuje nie wiadomo co, przywozi do RP rzuca dokumenty i teraz wszyscy mądrzy kombinują jak to to zarejestrować legalnie zgodnie z przepisami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient kupuje nie wiadomo co

Klient najczęściej wie co kupuje i po co kręci ,,,

jest tu brak konsekwencji w stosowaniu przepisów.

Akurat z tym się zgodzić musimy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by znać przepisy dla samochodu ciężarowego we Francji. Bo może we Francji to auto można uznać za ciężarowe. Co w takim reazie jak nie spełnia naszych warunków. Ciężarówki nie mają euroejskiej homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może we Francji to auto można uznać za ciężarowe. Ciężarówki nie mają euroejskiej homologacji.

 

To nasze przepisy są trochę odmienne od tych obowiązującyvh w europie. Spora grupas aut ciężarowych sprowadzonych z zachodu ma przegrodę nie odpowiadającą naszym przepisom, bo dość często jest ona ażurowa na całej wysokości, lub jest tylko za siedzeniem kierowcy. Pomijam już te przypadki gdzie zachodnie małe ciężarówki w ogóle nie mają przegrody.

Osobiście uważam, że w przypadku aut noszących cechy aut osobowych, które na zachodzie były rejestrowane jako ciężarówki należy rejestrowac je jako osobowe bez dokonywania zmian konstrukcyjnych. Szkoda, że przepisy nie przewidziały takiej mozliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.