Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
scob

Zmiana stawek VAT

Polecane posty

scob

Wiem, że temat był przez Państwa dyskutowany w kontekście zmiany ceny za badanie, ale dla formalności - pozwolę sobie tutaj wklepać to, co dałem na stronę NORCOMu:.

 

W dn. 26.11.2010 Sejm przyjął ustawę „O zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej” . Dokument do dziś nie został opublikowany w Dzienniku Ustaw, ale znana jest jego treść po wprowadzeniu poprawek Senatu i po podpisaniu przez Marszałka Sejmu.

 

W artykule 19 , punkt 5. znajdują się następujące zapisy:

 

„Art. 19.

 

W ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z późna. zm.) wprowadza się następujące zmiany:

 

5) po art. 146 dodaje się art. 146a–146e w brzmieniu:„Art. 146a. W okresie od dnia 1 stycznia 2011 r. do dnia 31 grudnia 2013 r.:

 

1) stawka podatku, o której mowa w art. 41 ust. 1 i 13, art. 109 ust. 2 i art. 110, wynosi 23 %;

 

2) stawka podatku, o której mowa w art. 41 ust. 2, art. 120 ust. 2 i 3 oraz w tytule załącznika nr 3 do ustawy, wynosi 8 %;

 

Oznacza to nieuchronna zmianę stawek VAT.

 

Firma NORCOM czyni starania, aby wszelkie zmiany w programie STACJA odbyły się automatycznie - poprzez mechanizm aktualizacji programu. Odpowiednie poprawki zostaną opublikowane z wyprzedzeniem, aby umożliwić wszystkim klientom aktualizację programu w odpowiednim terminie.

 

Należy jednak pamiętać o zmianie stawek VAT w urządzeniach fiskalnych.

 

Należy sprawdzić w instrukcji obsługi drukarki / kasy fiskalnej, czy użytkownik może samodzielnie wykonać operację zmiany stawek VAT, a w przypadku braku takiej możliwości - polecamy odpowiednio wczesne skontaktowanie się ze swoim serwisem urządzeń fiskalnych w celu zamówienia wizyty i zmiany stawek.

 

Klientom z Poznania i rejonu miasta Poznania przypominamy o możliwości zamówienia wizyty serwisanta w celu przeprogramowania stawek w drukarkach fiskalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

i klamka zapadła

 

 

Prezydent podpisał ustawę okołobudżetową - VAT wzrośnie do 23 proc.

Wtorek, 14 grudnia (13:31)

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę okołobudżetową, która m.in. podnosi od stycznia 2011 r. podstawową stawkę podatku VAT z 22 do 23 proc. - poinformowała we wtorek kancelaria prezydenta.

 

http://biznes.interia.pl/news/prezydent-podpisal-ustawe-okolobudzetowa-vat-wzrosnie-do,1571034,2156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.