Skocz do zawartości

Hak w Matizie (lub innym bez F3) a badanie okresowe.


Jackow

Rekomendowane odpowiedzi

chyba, że ujrzę wyciąg ze świadectwa homologacji który zezwala na posiadanie haka w takim pojeździe

Myślę ze powiedziales na ten temat wszystko co mozna było powiedziec... :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    6

  • Rafi90

    6

  • darkdog

    5

  • krzysieknowak

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moim zdanie daniel ma rację. Dopiero poruszając się z przyczepą mam obowiązek posiadania stosownej adnotacji w DR. Jeśli natomiast mam hak dla zabawy i nie używam go do ciągnięcia przyczep, to nic nikomu do tego, że on tam sobie jest. To sprawa mojej odpowiedzialności, abym wiedział, że haka tego nie mogę używać do holowania przyczepy bez uzyskania wpisu. Boicie się konsekwencji - to może weźcie sobie oświadczenie od gościa, że poinformowaliście go o tym fakcie? Daniel precyzyjnie podał podstawę prawną, a jej interpretacja literalna raczej nie budzi zastrzeżeń.

 

Ale żeby nie było różowo... taki hak, jeśli nawet przyjmiemy, że w tym układzie to nie hak, tylko element montujący bagażnik rowerowy, może ogólnie naruszać art. 66 PoRD (wystający element pojazdu powodujący niebezpieczeństwo) - nie bez powodu na zachodzie stwierdzono, że musi to być demontowalne. Tylko, że idąc w tą stronę - cały bagażnik jest takim elementem i jako takie te na hak nie są homologowane, więc w sumie o czym mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast mam hak dla zabawy i nie używam go do ciągnięcia przyczep, to nic nikomu do tego, że on tam sobie jest. To sprawa mojej odpowiedzialności

 

a ja sobie mam "gaz",dla zabawy w"moim" samochodzie ,nigdy nie będe na nim jeździł to co komu do tego ,że on tam jest.Nigdy nie zatankuje gazu!Czy to sprawa mojej odpowiedzialności????

Myślę ,że dochodzimy do absurdów w interpretacji .

 

Zamontuje 10 halogenów na tym matizie ,nie uzywam i nie użyje ich do "świecenia" ,a co przegląd muszę przejść ,to sprawa mojej odpowiedzialności???

Diagnoście nic do tego -ja nie uzywam wszelakiego osprzętu , "ON" (wszelaki osprzęt na tym MATIZIE)jest tylko zamontowany na MOJĄ odpowiedzialność :P

Chcę jeszcze dodac ,że Matiz hakiem u mnie ma '"N"- .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jeszcze dodac ,że Matiz hakiem u mnie ma '"N"- .

 

:ok

a ja mam jeszcze takie pytanie: co jeśli w dowodzie jest wpis HAK, a haka nie ma?

koledze z tego tytułu zrobili sprawę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze z tego tytułu zrobili sprawę.

Sam widzisz, że jak się chce diagnoście przyłożyć, to za pierdoły tez można ,,,

zarzucili mu poświadczenie nieprawdy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
marion26a

Nowicjusz

Dołączył: 30 Sty 2013

Posty: 1

Skąd: komorowo26a

Wysłany: Dzisiaj 9:13 daewoo matiz,hak

Witam.Mam takie pytanko odnośnie montażu haka do Matiza.Może ktoś ma dostęp do świadectwa homologacji tego modelu auta?Czy ma przystosowanie do ciagniecia przyczep?

Info dla wylinkowanego:

Hak1.jpg.f40f1b545167c98ff42f6022bea08862.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla wylinkowanego:

Dobra rada: Zwijaj to .

 

[ Dodano: 14-11-2013, 15:41 ]

Witam.Mam takie pytanko odnośnie montażu haka do Matiza.Może ktoś ma dostęp do świadectwa homologacji tego modelu auta?Czy ma przystosowanie do ciagniecia przyczep?

I znowu trzeba za jęzora ciągnąć .Z którego roku ten Matiz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy "1210"

tak Matizy mają na TZ

I znowu trzeba za jęzora ciągnąć .Z którego roku ten Matiz ?

tu nie trzeba się ciągnąć za jęzory :-D nawet miałem pismo z Daewoo że w matiz i tico nie ma możliwości,montarzu Haku,ba nawet pisali że jeśli klient zamontuje sobie i ma poj.jeszcze na gwarancji,serwis może mu zabrać gwarancje na nadwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet miałem pismo z Daewoo

A z Chevroleta ? Też Matiz i było tu na forum że mogą ciągnąć przyczepę .

Ponoć była wersja "kaukazka" Matizów które mogły ciągnąć przyczepę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Chevroleta ? Też Matiz

ale z Daewoo Darku matiz i tico nie mogły mieć montowanego haka a z Chevroleta to nie wiem być może teraz już mogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Witam .
Jak prawidłowo postąpić w tej sytuacji.
Micra 94r-Obt
W dowodzie adnotacja "HAK"
Na Tz i DR brak masy f3

W dowodzie
O1-510kg?
O2-310kg?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pojazdy w których  nie była podawana masa zestawu na TZ. Mają tak np Mercedesy często. Jak patrze w katalogi ITS to wszystkie Micry które tu widzę mają możliwość ciągnięcia przyczep. Trzeba by zapytać u producenta najpewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzysieknowak napisał:

A jak jest z Tico?

Tico nie jet przystosowane do ciągnięcia przyczep. Na tabliczce pod F.3 są kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Negatyw
2.Nastepnie  DBT
"Hak- zdemontowano"
3.Klient z kwitkiem do urzedu /tam wykreslają adnotacje
4 Poprawka z Wynikiem P.

W przypadku Tico tak bym to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam hak może być używany np do przewożenia bagażnika rowerowego. Ja bym wpisał oczywiste omyłki, bo faktycznie TICO nigdy przyczep ciągać nie mogło :silent:

Do wyboru masz usterkę drobną 0.2e , albo istotną 0.2g albo 0.2i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.