Skocz do zawartości

Motocykl z parkingu bankowego


fgh98

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

 

Mam problem i nie wiem jak sie za to zabrac.

Wygrałem przetarg na motocykl Honda z pewnego banku.Ale pojawia sie ale....

Tzn poprzedni własciciel ktory kupił motor na kredyt nie oddał komornikowi dowodow itp....

Wiec dostałęm do motocykla jedynie fakture z nr ramy model marka itp... i kluczyki....

Tablica rej po mojemu jest podrobiona, podobno tamten chlopak sobie je przekładał i jezdził zeby policja go nie spisała na roznych plastikowych zamiennikach.Wiec orginału nie mam.....

Wiem jedynie z jakiego miasta byl chlopak....

I teraz moje pytanie jak ten motor zarejestrowac na mnie ????

 

Pozdrawiam

fgh98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 72. 1. Rejestracji dokonuje się na podstawie:

1) dowodu własności pojazdu lub dokumentu potwierdzającego powierzenie pojazdu, o którym mowa w art. 73 ust. 5;

2) karty pojazdu, jeżeli była wydana;

3) wyciągu ze świadectwa homologacji albo odpisu decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, jeżeli są wymagane;

4) (57) zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeŜeli jest wymagane albo dowodu rejestracyjnego pojazdu lub innego dokumentu wydanego przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederację Szwajcarską lub państwo członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, potwierdzającego wykonanie oraz termin waŜności badania technicznego;

5) dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany;

6) (...)

 

2. Wymagania ust. 1 nie dotyczą:

1) pojazdu, który był już zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - w zakresie ust. 1 pkt 3;

2) pojazdu zakupionego po przepadku na rzecz Skarbu Państwa lub na rzecz jednostki samorządu

terytorialnego - w zakresie ust. 1 pkt 2 i 5;

3)

 

kupiłeś od banku czy komornika :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bank, komornik - nieważne. Podstawa rejestracji będzie zaświadczenie z ostatniego WK w którym pojazd był zarejestrowany, potwierdzający dane pojazdu. Bez tego nie będą z Tobą gadać raczej w Twoim WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bank, komornik - nieważne.

 

A jakiegoś wyroku sądu nie powinien mieć? Znaczy nie on, ale bank/komornik jakiegoś odpisu nie powinien udostępnić? albo jakiś protokół zajęcia? Bo faktura to w takim przypadku chyba mało? Bądź co bądź w DR najprawdopodobniej jest wpisany jakiś tam właściciel. Tak to można i pałac kultury sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z kpc Komornik ma prawo sprzedać auto dłużnika, a protokół sprzedaży o tym fakcie informuje i taka sprzedaż jest gwarantowana prawem jako zwolniona od praw osób trzecich (przynajmniej w teorii hehe). Od komornika będzie zatem tylko wyłącznie protokół sprzedaży - czasem + zaświadczenie o nabyciu pojazdu w drodze licytacji komorniczej. Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bank, komornik - nieważne.

ważne :!:

komornik reprezentuje Skarb Państwa

a bank to "firma" i raczej musi przekazać komplet dokumentów

 

Od komornika będzie zatem tylko wyłącznie protokół sprzedaży - czasem + zaświadczenie o nabyciu pojazdu w drodze licytacji komorniczej. Nic więcej.
i to wystarczy :ok:D zgodnie z Art. 72. 2. 2)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Dziekuje za spore zainteresowanie tematem ;)Jednak fakt jestescie Panowie specjalisci ;)

 

Dzwoniłem do WK z ktorego ten chlopak rejestrował motor.Ale dostałem info ze jak motor ma tablice EL to mam dzownic do lodzi,a wiem ze motor jest z pod lodzi i podlega pod ten wlasnie WK.I to sie robi zamieszanie z tymi doklejonymi tablicami rej......

 

Natomiast bylem w swoim WK i kobitka mi powiedziała ze po 1 musze miec cos z banku oprucz faktury ze ten motor oni zajeli i byli pełnoprawnym wlascicielem- cos takiego.

Tylko ze problem polega na tym ze nikłe szanse zeby BANK mi to wydał,a po cichu sie dowiedzialem ze nawet maja ksero tego dowodu od motocykla.

CO to tej watpliwosci to BANK zabrał motocykl,oni maja tam swoj dział windykacji.

 

W kazdym razie dostałem 2 sprzeczne info z WK.

Chodzi o sprawdzenie go po nr ramy.Jedna kobitka mi powiedziała ze wogole nie moga oni tego sprawdzic jedynie nr tablic,natomiast 2 ze moga ale tylko w tym wydziale w ktorym jest on zarejestrowany.Powiedziała ewentualnie o wizycie na komendzie policji i niech oni mi to sprawdza ale tutaj koło sie zamyka bo ponoc moja faktura to moze byc za mało,i tez moga cos chcec z banku ze niby bank byl poprzednim włascicielem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłeś od komornika - to jak pisałem wyżej

 

a gdy od banku - to od nich wymagaj pełnej dokumentacji

albo zwrot "towaru" z powodu wady prawnej

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

zmieniło się cos w tym temacie? Rano miałem ciezarówke zakupioną na licytacji komorniczej. Z dokumentów tylko faktura zakupu i jakis świstek od komornika, tablice rejestracyjne z Łodzi. Odmówiłem badania ze wzgledu na brak dokumentu odpowiadającego dr. Znowu będą skargi na mnie u szefa :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.