Skocz do zawartości

Co o tym sądzicie ?


sly1978

Rekomendowane odpowiedzi

Już o tym wczesniej słyszałem. Dosłownie stosując prawo, to funkcjonarjusze mieli w tym wypadku racje, ale jak dla mnie to w takim wypadku diagnosta zasłuzył co najwyżej na kare nagany. Wniosek prosty jak auto bez numeru to klient przed SKP powinien zdemontować tablice rejestracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie trafili się nadgorliwi funkcjonariusze. zajęli by się grubszymi sprawami jak chodź by naszymi drogami i ich budową bo już się jeździć nie da.

jesienią kładą dywanik, a już są dziury, że można koła pourywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a diagnosta powinien tak się bronić ...

"... na SKP pojazd był bez tablic ... "

 

Teraz jest moda na wszechobecne kamery i taka linia obrony może być mało skuteczna.

 

Z deugiej strony ciekawe czy ukarali też klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie trafili się nadgorliwi funkcjonariusze. zajęli by się grubszymi sprawami jak chodź by naszymi drogami i ich budową bo już się jeździć nie da.

jesienią kładą dywanik, a już są dziury, że można koła pourywać.

Coś Ci się pomyliło chyba :? Od tego są drogowcy a nie policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest moda na wszechobecne kamery i taka linia obrony może być mało skuteczna.

a co zabrania diagnoście zrobić fotki na kanale podczas badania ...

... i "po ptokach"

 

diagnosta potwierdził co widział ...

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spoko. Do mnie połowa samochodów przyjeżdża z lewymi tablicami ,ci co mają zachodnie to jeszcze można przymknąć oko ale jak ktoś przyjedzie na pierwszy przegląd i ma tablice nasze z powiatu to załama.Tłumaczę pacanowi że jak go policja złapie to jest kicha, a on mi muwi że jak ma dojechać na stację bez tablic?

Tylko się pochlastać :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zabrania diagnoście zrobić fotki na kanale podczas badania ...

... i "po ptokach"

 

Czyżbyś już sam sobie nie wieżył i na dowód niewinności sporządzasz dokumentacje fotograficzną badanych pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak tak sobie poprzeglądam te "afery" z diagnostami to dochodzę do dwóch wniosków:

 

1. Istnieje grupa "pacanów" którzy klepią wszystko co przyjedzie lub nawet nie przyjedzie za parę złotych i takich trzeba tępić.

2. Jak czasem nasze służby się za coś wezmą to potrafią zrobią taką aferę z takiego błahego tematu poprzez literalne stosowanie prawa i chłopa za to że nie kazał zdejmować tablic przed SKP udupią :(

 

A czy do kogoś z Was nie przyjechał klient na "lewych" tablicach na "pierwsze okresowe" tylko mieliście szczęście że nikt tego nie nagrał. :evil:

 

Ja osobiście każę ściągać przed SKP, na stacji ma być bez tablic ale czasem zdąży wjechać z tablicami szczególnie jak są drzwi od stacji podniesione w górze cały czas (latem) i co teraz tylko czekać jak ktoś mnie nagra i przyjdzie potem po moje uprawnienia i jeszcze do paki będzie chciał posadzić :evil::evil::evil: Coraz ciężej mamy w życiu, ale nikt nie mówił że będzie łatwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja niestety nie znam przypadku zgodnego z przepisami aby diagnosta mógł przeprowadzić badanie techniczne pojazdu z wynikiem pozytywnym bez tablic rejestracyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja niestety nie znam przypadku zgodnego z przepisami aby diagnosta mógł przeprowadzić badanie techniczne pojazdu z wynikiem pozytywnym bez tablic rejestracyjnych
:ok:ok:ok:ok:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja niestety nie znam przypadku zgodnego z przepisami aby diagnosta mógł przeprowadzić badanie techniczne pojazdu z wynikiem pozytywnym bez tablic rejestracyjnych

A ja znam ; Są to wszystkie badania pojazdu niezarejestrowanego ,,,

Tablice rejestracyjne powinien posiadać pojazd dopuszczony do ruchu.

Przeczytaj sobie Dz U 155 Zał 1, nie wspomina o braku tablic, czyli nie możesz za to dać N,,,

Dlatego moim zdaniem odpowiedź MI na pytanie nr 14 jest logicznie prawidłowa,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z tymi tablicami to sami namieszali w chwili gdy zniknęły pierwsze BT. Niestety interpretacja MI jak zwykle nie jest wykładnią prawa tylko DZU.

Jak już wcześniej było pisane nie ma rozgraniczenia czy pojazd zarejestrowany jest w RP czy w UE także skoro można zrobić BT przed rej bez tablic to po rejestracji też ;) - oczywiście BT na zaświadczeniu z odpowiednią adnotacją.

 

Inne podejście do tego tematu można oczywiście wywnioskować z PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja niestety nie znam przypadku zgodnego z przepisami aby diagnosta mógł przeprowadzić badanie techniczne pojazdu z wynikiem pozytywnym bez tablic rejestracyjnych

A ja znam ; Są to wszystkie badania pojazdu niezarejestrowanego ,,,

Tablice rejestracyjne powinien posiadać pojazd dopuszczony do ruchu.

Przeczytaj sobie Dz U 155 Zał 1, nie wspomina o braku tablic, czyli nie możesz za to dać N,,,

Dlatego moim zdaniem odpowiedź MI na pytanie nr 14 jest logicznie prawidłowa,,,

 

Pojazd niezarejestrowany(nowy) podlega rejestracji.

Jak był zarejestrowany w Niemczech .a przyjedzie na przegląd w Polsce bez tablic ,to to jest pojazd "niezarejestrowany"

Rejestracja w Paryżu czy w sławnym Pcimiu ,to jest rejestracja ,czy nie??

Brak na badaniu tablic Paryskich ="P" ,brak tablic Pcimskich="N" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak był zarejestrowany w Niemczech .a przyjedzie na przegląd w Polsce bez tablic ,to to jest pojazd "niezarejestrowany"

 

Najczęściej jest to pojazd wyrejestrowany ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz teraz wiem, że bedę śledzić tok zdarzeń tego blogu...

od daty publikacji upłyneło już nieco czasu

to pewnie zdarzenia nastąpiły ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłaby ironia losu, jakby niesprawne technicznie auto potrąciło diagnostę i to to auto na które wystawił lewe papiery.

 

Ludzie jak się na d tym nie zastanawiają, a później statystyki są opłakane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.