Skocz do zawartości

Auta z USA a Policja


zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

odgrzebię temat a raczej podepnę się w tym wątku.

Odpowiednik naszego DR a w nim pieczęć z tekstem "U.S. vehicle export", autko podobno po "total loss" czy jakoś tak. Co drugie oznacza to mniej więcej już wiem a pierwsze? Może to jeździć u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • caniggia

    20

  • adam1501

    11

  • danielg539

    11

  • Psuj

    9

wyeksportowany to wiem ale dla spraw celnych czy wyrejestrowany do dalszej rejestracji w innym kraju lub złomowaniu (total los potwierdzony niby z dwóch źródeł).

Czy może jeździć na tym dokumencie (chodzi o mandat 5stówek za niedopuszczenie do ruchu) oraz czy może być zarejestrowany np w PL?

Jęz. ang ciut znam ale spraw z papierologią aut amerykańskich już nie bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może jeździć na tym dokumencie (chodzi o mandat 5stówek za niedopuszczenie do ruchu) oraz czy może być zarejestrowany np w PL?

 

Najczęściej w objaśnieniach do dokumentu była zawarta uwaga, że przed ponownym dopuszczeniem do ruchu pojazd powinien przejść badanie. Jednak co stan to obyczaj, a co starostwo to też obyczaj.

 

W jednym urzędzie uznają, że total loss to szkoda całkowita, czyli naprawa jest możliwa (ale ekonomicznie nieopłacalna), a w innym odmówią rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dzisiaj miałem petenta z samochodzikiem z USA.

Czy światła drogowe ustawione komputerowo na 50% mogą służyć jako światłą do jazdy dziennej? ( brak RL na lampach ) wg mojej wiedzy NIE. Wg wiedzy petenta - TAK bo tak było zrobione w fabryce :lol:

Czy brak homologacji E na reflektorach przednich = badanie negatywne? Światła świecą asymetrycznie - klient sam się przyznał, że byłą ingerencja w reflektor.

Brak E na szybach - pojazd dopuszczony do ruchu? Wg mnie NIE, wg petenta TAK - w końcu jeździ 7 lat.

 

Nijak nie byłem w stanie wytłumaczyć petentowi, że taki pojazd nie spełnia warunków dopuszczających go do ruchu. Tłumaczenie? 7 lat robiłem badania i było wszystko Ok i 7 lat u tego samego diagnosty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 lat robiłem badania i było wszystko Ok i 7 lat u tego samego diagnosty

Pytanie ,czy pochwalił się diagnoście że ma zrobiony taki myk, a przy sprawdzaniu świateł poleciało standartowo :pozycyjne, mijania , długie ,stop, przeciwmgłowe,cofania,awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem petenta z samochodzikiem z USA.

Po co zaraz z USA, beemwice też mają możliwość przyciemnienia drogowych do roli dziennych i nikomu to nie przeszkadza. Czasem faktycznie to przepisy nasze nie nadążają,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem faktycznie to przepisy nasze nie nadążają,,,

Jak to mi pewien pan z pewnej ...... powiedział , są 5lat do tyłu.

 

[ Dodano: 02-01-2016, 18:27 ]

Ps.

10000 tysięcy diagnostów mówi "won" bo pojazd nie spełnia wymagań krajowych ,a producent/importer jest zmuszony do dostosowania dokumentów do przepisów krajowych .

Wyobrażasz to sobie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem petenta z samochodzikiem z USA.

Po co zaraz z USA, beemwice też mają możliwość przyciemnienia drogowych do roli dziennych i nikomu to nie przeszkadza. Czasem faktycznie to przepisy nasze nie nadążają,,,

Zasadnicze pytanie, czy lampa posiada w oznaczenie RL, bo jeśli tak to wszystko OK.

W reflektorach wykonanych w technologi LED takie rozwiązani to standard.

 

[ Dodano: 03-01-2016, 07:06 ]

10000 tysięcy diagnostów mówi "won" bo pojazd nie spełnia wymagań krajowych ,a producent/importer jest zmuszony do dostosowania dokumentów do przepisów krajowych .

Wyobrażasz to sobie ?

Nie potrafię sobie tego wyobrazić - no chyba, że wszyscy diagności byli by zatrudnieni u jednego pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj info, że znalazł się chętny diagnosta, który dopuścił taki pojazd ponownie do ruchu, bo petent zgłosił się po odbiór bezprawnie zatrzymanego DR ( oczywiście w niego i diagnosty ) ... ;)

Jutro będę widział zaświadczenie od diagnosty, także podzielę się z wami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo petent zgłosił się po odbiór bezprawnie zatrzymanego DR

To spowoduj "dmuchnięcie uprawnień" i zapewne na daną okolicę padnie blady strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spowoduj "dmuchnięcie uprawnień" i zapewne na daną okolicę padnie blady strach.

Trudno od razu o takie rzeczy w tak długi weekend, wolny od pracy pewnych instytucji. Jutro jest poniedziałek więc machina ruszy pełną parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc machina ruszy pełną parą

Życzę wytrwałości. Oby u Ciebie nie było tak jak u nas, że ten co chce rzetelnie popracować to dostanie na garb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc machina ruszy pełną parą

Życzę wytrwałości. Oby u Ciebie nie było tak jak u nas, że ten co chce rzetelnie popracować to dostanie na garb.

Póki jest poparcie "góry" w działaniu to będzie dobrze.

Oczywiście poszło pismo od petenta o bezpodstawne zatrzymanie DR.

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 05-01-2016, 12:27 ]

regulamin

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=222726#222726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.