Skocz do zawartości

Auta z USA a Policja


zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tu poruszyć problem nieprzerobionych samochodów z USA ale nie pod katem warunków technicznych tylko pod katem zachowań wobec tych pojazdów.W Krakowie gdzie pracuję często spotykam samochody które ze względu na niewłaściwe oswietlenie nie powinny zostać zarejestrowane a pomimo tego maja polskie tablice i jeżdżą po naszych drogach.Spotykam takowe nie tylko na SKP w której pracuje ale i na ulicach.Nasuwa się pytanie: Koledzy diagności tego nie widzą? Policja również ich nie dostrzega? jak to jest w waszych miastach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • caniggia

    20

  • adam1501

    11

  • danielg539

    11

  • Psuj

    9

Koledzy diagności tego nie widzą?

Oczywiście, że nie bo te stacje na których pracują są nastawione na przerób i zysk na co koledzy po fachu się godzą...

Policja również ich nie dostrzega

Dla organów odpowiedzialnych w tym kraju za bezpieczeństwo obywatela musi się wydarzyć tragedia aby przez kilka dni wzięły się za robotę a dopóki nic się nie dzieje to życie płynie w błogim spokoju...

jak to jest w waszych miastach?

Wszędzie jest tak samo, wszędzie znajdziesz diagnostę, który to "podbije", jak też dwadzieścia świateł drogowych i czterdzieści siedem pozycyjnych bocznych na czole kabiny TIRa im nie przeszkadza bo ładnie się prezentuje, jak też wszędzie są stróże prawa w tym kraju, którzy z racji choroby okulistycznej powinni być na rentach a nie pracować w zawodzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko szlag mnie trafia jak muszę tłumaczyć właścicielowi takiego auta dlaczego u mnie nie dostanie P. Słyszałem o przypadku kiedy ktoś jadąc takim autem spowodował śmiertelny wypadek i przy okazji pociągnięto do odpowiedzialności diagnostę który dopuścił takie auto i pośrednio przyczynił się do wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zbigniew napisał/a:

Koledzy diagności tego nie widzą?

 

Oczywiście, że nie bo te stacje na których pracują są nastawione na przerób i zysk na co koledzy po fachu się godzą...

 

:cry: niestety ale to brutalna prawda. Do tego należy jeszcze dołożyć fakt, że część diagnostów nie zna nowelizacji Dz U 32 i nie wie, że światła pozycyjne przednie oraz mijania nie moga być barwy żółtej :(

też dwadzieścia świateł drogowych i czterdzieści siedem pozycyjnych bocznych na czole kabiny TIRa im nie przeszkadza bo ładnie się prezentuje
.

Jaki kraj taka policja. W przeciagy 2 tygodni można by wyeliminować 90% takich pojazdów z ruchu - dziwne, że policja nie ma w tym żadnego interesu, zwłascza, że ostatnio pewien poliocjant sam wypisał sobie mandat aby nie został upomniany przez przełożonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko szlag mnie trafia jak muszę tłumaczyć właścicielowi takiego auta dlaczego u mnie nie dostanie P.

Ja mam to samo , ostatnio Sz.Pani właśicielka Nissana pickupa z Usa wręcz pyskowała do mnie cyt. "przecież zarejestrowany to o co własiwie chodzi" a w aucie światła oczywiście amerykańskie włącznie z kierunkowskazami koloru czerwonego , rura wydechowa skierowana w prawą stronę i tablica rej. dwurzędowa z tyłu w połowie załonięta przez zderzak ... :!::!::!: Ręce opadają i w nerw człowiek wpada bo złość klienta na nas się właśnie odbija a nie na pajacy którzy dopuszczają do ruchu w takim stanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rury wydechowej to zapis mówiący że nie może być skierowana w prawą stronę już został usunięty z aktów prawnych i po nowelizacji ustawy już go tam nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rura wydechowa skierowana w prawą stronę

 

Po ostatniej nowelizacji prawa takie rozwiązanie jest dopuszczalne.

 

DZ U 32 § 11pkt 1.15

15) (50) w tłumik wydechu - w odniesieniu do pojazdu wykorzystującego do napędu silnik spalinowy; wylot

rury wydechowej nie moŜe być skierowany w stronę otworów wlotowych urządzeń wentylacji;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście jest tak samo. Jeździ trochę takich amerykańców bez przeróbek. Natomiast ja przez dziesięć lat nigdy nie spotkałem się z zatrzymanym DR za brak światła przeciwmgłowego lub migający stop jako kierunkowskaz. Zbigniew nie dziw się temu bo to Polska właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni spotkałem się z przypadkiem, gdzie cały dowód był zastęplowany przez różnych diagnostów i różne stacje, a w pontiac-u takim van z tyłu koleś wyciął w reflektorze czerwone kierunki i na klej-silicon dorobił metodą druciarską pomarańczowe. Śmieszyło mnie, że z tyłu było pomarańczowe, a jak patrzyłem z boku to czerwone. Klient stwierdził, że nie chce mi się robić przeglądu i że się nie nadaje do rejestracji. Skwitowałem: Dobrze, że pan się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tymi pojazdami mam spokój przez parę lat wypracowałem na swoim terenie "pozycję" i granicy tej nie przekraczam a jak się trafi jakaś zabłąkana owieczka to po otwarciu drzwi, pytam krótko czy przebudowany, jak nie to nawet nie uskuteczniam żadnej dyskusji tylko żegnam ozięble a jak ktoś chce spróbować to zapraszam serdecznie w celu odebrania DR, jeszcze nie było chętnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, ja miałem kwiatka wpis w DR "odstępstwo od przepisów światła mijania symetryczne" czy jakoś tak

klient kupił samochód od ambasady USA

 

czyli jednak można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak można

Dlatego nie przekreślam klienta do końca i proszę aby zdecydował się na to badanie. Klient jak jest świadom tego że z takim autem dopiął formalności to nie ma się czego obawiać jak niestety tylko załatwiał do tej pory BT to nie ma szans na P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co maja począć diagności którzy mieli na przeglądzie samochód ze zmienionymi (pożyczonymi) światłami a po przeglądzie powrót do oryginałów ::?

 

Ja tak miałem z podmianą części co prawda nie były to światła ale szyby. Przyjechał gostek z zatrzymanym DR za ciemne szyby i chce badanie a szyby dalej ciemne, ja mu na to że nie da rady i pojechał sobie za jakieś 3 h jest znów i co znów chce badanie ale tym razem miał wymienione drzwi przednie :shock: na takie z normalnymi szybami i co miałem począć zrobiłem badanie..... oraz fotki dla siebie :D (dobrze ze teraz telefony mają aparaty fot.) i pojechał a pewnie za 3 h znów były drzwi w oryginale założone :?

 

A "amerykańskie" gonie bez pytania czy przerobiony i wpisuje tyle rzeczyw zaświadczenie ile tylko znajdę, że potemna "poprawce" jeszcze raz za okresowe trzeba kasować bo z usterek by wyszło znacznie więcej może tak się czegoś nauczą albo nie przyjadą następnym razem do mnie ale nie płaczę z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "amerykańskie" gonie bez pytania czy przerobiony i wpisuje tyle rzeczy w zaświadczenie ile tylko znajdę

 

mam nadzieję, że przy europejczykach również podchodzisz z takim profesjonalizmem podczas badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem Forda z zawyżonym rokiem sprowadzony dwa lata temu aby sprostować rok WK zażądało jeszcze sprostowania przez diagnostę co robił pierwsze no i klient mi powiedział, że tamten diagnosta się tłumaczył że nie ma specjalnych programów do rozkodowania i takich żeczy nie powinno sie ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tamten diagnosta się tłumaczył że nie ma specjalnych programów do rozkodowania i takich żeczy nie powinno sie ruszać.

Dopóki będzie trwało"klepanie"takie kwiatki będą spotykane na codzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z tego co ja widzę to jednak Policja sporo zatrzymuje dowodów rejestracyjnych pieknych samochodów zza oceanu. Ostatnio kolega diagnosta mówił , że był u niego taki pojazd z zatrzymanym dowodem i klient twierdził, że to już 7 stacja na której nikt nie chce mu podbić przeglądu - więc może jednak zmienia się coś na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient twierdził, że to już 7 stacja na której nikt nie chce mu podbić przeglądu - więc może jednak zmienia się coś na lepsze.

 

Oby tak było, a jak by jeszcze na wszystkich 7-miu zapłacił za badanie to chyba by się czegoś nauczył a tak zawsze na 10 lub 15 stacji może być jakiś "niedowidzący diagnosta :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

czytając wasze wpisy dotyczące zarejestrowanych aut w Polsce chce mi się smiać.wszyscy naskoczyli na auta z ameryki bo są "BEE" a stary zlom bez świateł i bieżnika na oponach z unii to "CACY"

rozumiem że są wybitne przypadki amerykanów ale żeby być uczciwym w pracy powinniście ponad połowe aut europejskich odrzucic bo nie spełniają wymogów prawa ruchu drogowego.na pewno wiecej aut europejskich jezdzi które nie powinny przejść badan tech. niż "amerykanskich"

przeszkadza wam nr.vin na podszybiu czy tablica dwurzędowa nikt tym jeszcze nie spowodował zagrożenia w ruchu drogowym ,puknij sie jeden z drugim w głowe i jeżeli jesteś taki rygorystyczny to zacznij sprawdzać należycie te auta które naprawde zagrażają

każdy z nas widzi co sie dzieje na naszych drogach a dzieje sie tak dzięki wam drodzy KOLEDZY-SUPERMENY

bo jak to ładnie brzmi jak sie mówi u mnie żaden amerykan przegladu nie przeszedł i nie przejdzie ale stare parchy bez hamulców itp. bez problemu tylko daj dowód i podjedż pod stacje aby był samochód na miejscu,zero kontroli,scieżki badań itp

ZADEN SAMOCHÓD POWYŻEJ 8 LAT NIE SPEŁNIA W PEŁNI WYMOGÓW POZYTYWNEGO PRZEGLĄDU

pozdrawiam i życze rozsądku w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.