Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Arizona

Uprzywilejowany

Polecane posty

Arizona

Witam. Mam pytanko jak koledzy by postąpili. Pojazd energetyki 2008-01-04 pierwsza rejestracja. Przegląd ma do 2011-01-04. Natomiast przyjechał 2010-12-13 na badanie dodatkowe jako uprzywilejowany. Koguty itp. pozwolenie. Wszystko ok. Badanie dodatkowe 50 zł bez terminu nbt. Nie zdążyli wbić w dowód uprzywilejowany i przyjadą na OBT.

Wydaje mi się że należy badanie okresowe na zaświadczeniu skrócone na rok i w uwagach jako uprzywilejowany. Zastanawia mnie czy nie zrobić okresowe + dodatkowe. Wdzięczny za pomoc bym był.

danielg539
Nie zdążyli wbić w dowód uprzywilejowany i przyjadą na OBT

Tej informacji nie podaje sie w adnotacjach DR. Dz U 137 z 2007 r zawiera wykaz adnotacji przewidzianych do wpisania do DR.

Zastanawia mnie czy nie zrobić okresowe + dodatkowe.

Tak też trzeba zrobić, tylko, że nie na zaświadczeniu a w DR. Termin BT nalezy wyznaczyc na rok.

Arizona

faktycznie nie ma tego w spisie, ale zawsze jak jest straż pożarna u mnie to taki wpis w dowodzie widnieje.

danielg539
ale zawsze jak jest straż pożarna u mnie to taki wpis w dowodzie widnieje

To chyba prawo lokalne, bo w mojej okolicy takiej adnotacji WK nie dokonują.

Z drugiej strony to pasowało by aby informacja o uprzywilejowani znajdowała się w DR.

Gość

Niestety koledzy ale niema takiej adnotacji podobnie jak np. podestów na które potrzebny jest dozór UTD

JANUSZ60

Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr 120 poz. 1021

§ 1. Dozorowi technicznemu podlegają następujące rodzaje urządzeń technicznych:

6) maszyny służące do przemieszczania osób lub ładunków w ograniczonym zasięgu:

a) wciągarki i wciągniki,

b) suwnice,

c) żurawie, w tym wózki jezdniowe z wysięgnikiem,

d) układnice, w tym wózki jezdniowe z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem,

e) dźwigniki (podnośniki), w tym systemy do parkowania samochodów, z wyjątkiem dźwigników stanowiących wyposażenie pojazdów, dźwigników do pochylania stołów technologicznych i dźwigników przenośnych z napędem ręcznym,

f) wyciągi towarowe,

g) wyciągi statków,

h) podesty ruchome,

i) urządzenia dla osób niepełnosprawnych,

j) schody i chodniki ruchome,

k) przenośniki okrężne kabinowe i platformowe,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.