Skocz do zawartości

badanie techniczne bez dowodu rejestracyjnego


motorek

Rekomendowane odpowiedzi

czy któryś z was kiedykolwiek miał wypis uszkodzeń pojazdu

 

zdarza się, że policjant konkretnie wymienia elementy uszkodzone a bywa też i tak ja Ty piszesz ogólnie uszkodzenia pokolizyjne (powypadkowe),,,

 

na temat interpretacji przepisów natomiast, niektórzy napisali tu już doktoraty,

wystarczy, że poczytasz wstecz,, szukaj,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    10

  • adam1501

    5

  • Qnick

    4

  • rurek777

    4

a co z zagubionym dowodem rej. jak robicie badanie ?

 

Albo ma PC, albo wypis z rejestru z WK + ew. karta pojazdu, ew. musi dymać na SKP gdzie robił poprzednie po zaświadczenie ale wtedy nie robię badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypis z rej. czy skierowanie z wk. bo przeważnie to w wk. panie mówią ''jedż pan na stację i zrób przegląd. potrzebuję wzór skierowania na badanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypis z rej. czy skierowanie z wk. bo przeważnie to w wk. panie mówią ''jedż pan na stację i zrób przegląd. potrzebuję wzór skierowania na badanie

 

U mnie WK robi wydruk z jakiegoś ich systemu, że ten pojazd jest zarejestrowany w tym WK tam są dane tego samochodu i właściciela i coś tam jeszcze, podpisują przybijają stemple i mi wystarcza, albo drugi stosowany droższy sposób to wydanie czerwonych tablic +PC. A jak każą jechać i zrobić okresowe to jak zrobisz jak nie masz DR lub dokumentu odpowiadającego DR :D a to już temat rzeka jaki dokument odpowiada DR :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Jac. ale przydałoby takie żeby wydrukować

 

Zauważ, że to jest skierowanie na badanie dodatkowe (ustalenie danych) a czy na okresowe też można takie wystawić ::?

 

p.s. U mnie nawet i o takie skierowanie trudno zazwyczaj jest to wszystko na gębę załatwiane :razz: niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe, tyle się mówi w przepisach o skierowaniu na badanie przez starostę ale w rozporządzeniu wzoru takiego skierowania już zabrakło ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że to jest skierowanie na badanie dodatkowe (ustalenie danych)

 

p.s. U mnie nawet i o takie skierowanie trudno zazwyczaj jest to wszystko na gębę załatwiane :razz: niestety.

Dlatego jest na gębę, bo tak jest szybciej :-D

Przepis mówi, że "dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd (...) skierowany przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu: w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji oraz jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym, lub narusza wymagania ochrony środowiska; więc dla diagnosty może (ale nie musi) być skierowanie od starosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest na gębę, bo tak jest szybciej

 

No właśnie tylko weź poprawkę jak przyjdzie klient i mówi że chce ustalić dane bo mu kazali w WK jak się zapytasz co konkretnie to już nie jest tak wesoło bo zazwyczaj nie wie :-P Ja wtedy ustalam wszystko dla mnie może to trochę więcej roboty ale mniejsze prawdopodobieństwo zadymy jak ustalę nie to co trzeba, a jak gość jakiś "dziwny" to pisze wniosek i mam papier jak wróci i będzie się awanturował to mu pokażę co chciał we wniosku.

 

p.s. Kolega miał taką sytuację, że ustalił dane bo Pan chciał i tak mu kazali w WK , a potem zadyma że nie chcą zarejestrować w WK bo nie ma TNBT w zaświadczeniu :razz: i żeby mu dopisać :evil::evil::evil: no a my mu na to że możemy dopisać ale za 98 zł :lol::lol::lol: : lol: myślałem że się zagotuje :D za rok pewnie już do nas nie przyjedzie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci dużo chcą ale często nie wiedzą czego chcą. Rok temu wystawiłem klientowi negatyw przyjeżdża po roku i mówi , że chce takie same zaświadczenie pokazując te z tamtego roku . Po prostu myślał ze może na tym jeździć . Jak powiedziałem , że taż będzie negatyw bo auto jeszcze w gorszym stanie niż było. To usłyszałem nie złą wiązankę łaciny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest na gębę, bo tak jest szybciej

 

No właśnie tylko weź poprawkę jak przyjdzie klient i mówi że chce ustalić dane bo mu kazali w WK jak się zapytasz co konkretnie to już nie jest tak wesoło bo zazwyczaj nie wie :-P Ja wtedy ustalam wszystko dla mnie może to trochę więcej roboty ale mniejsze prawdopodobieństwo zadymy jak ustalę nie to co trzeba, a jak gość jakiś "dziwny" to pisze wniosek i mam papier jak wróci i będzie się awanturował to mu pokażę co chciał we wniosku.

Z tym się zgadzam. Jak widzę, że gość nie wie po co ma jechać na stację, to daję skierowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko weź poprawkę jak przyjdzie klient i mówi że chce ustalić dane bo mu kazali w WK jak się zapytasz co konkretnie to już nie jest tak wesoło bo zazwyczaj nie wie

Ja, jak klient nie wie po co przyjechał to nie nic wykonuje i odsyłam aby się dowiedział. Sprawia to, że albo wraca z konkretnym określeniem swoich potrzeb albo nie wraca wcale i jest spokój i wszyscy szczęśliwi nie ma zgrzytów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba Ty jedyna bo wyrwać skierowanie z WK to jak byś chciał zabrać bezdomnemu wino

 

W gorzowie skierowanie to normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba Ty jedyna bo wyrwać skierowanie z WK to jak byś chciał zabrać bezdomnemu wino

No nie mów,u mnie nawet takie coś widzialem..Nie jest tak zle... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są są skierowania - już nie przesadzajcie.

Olga - skierowanie łatwo wygenerować z systemu POJAZD. Ot raz trzeba się poświęcić i zapisać je w szablonach edytora tekstów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wraca z konkretnym określeniem swoich potrzeb albo nie wraca wcale i jest spokój

ta choroba, to nadmiar klienta ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Januszu, święty spokój dla mnie jest ważniejszy od rzeczy materialnych i jak mam się żreć z klientem, który najpierw nie wie czego chce a później wraca z pretensją to przerabiam taką sytuację tylko raz i przy następnej takiej już nie mam miękkiego serca ani chęci pomocy która odbija mi się czkawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.