Skocz do zawartości

CEPIK ŻADNEGO ODEZWU


kuba197877

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Od miesiąca hula dość dobrze, czasem się zawiesi ale po wypięciu wtyczki i ponownym załączeniu jest OK. Panowie sprawdzajcie raporty czy zostały poprawnie przekazane do CEP-a, bo zawsze można zrobić korektę. A tak na marginesie lepiej było bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem się zawiesi ale po wypięciu wtyczki i ponownym załączeniu

ten sam efekt uzyskasz po ponownym otwarciu strony w przeglądarce nie wyjmując wtyczki ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiesił mi się czytnik karty i trzeba było go wypiąć z USB.

Mamy więc różne problemy, pomijam fakt, że ja podłączam czytnik tylko na ten moment kiedy wysyłam,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

Czy wysyłając raporty do Cepa muszą one być całodniowe? Powiedzmy z 1 dnia ,2 dni,do 3 pełnych dni.

Cz można wysyłać pokrywające się raporty?

Na koniec dnia robie paczkę,wysyłam a tu przyjeżdżają powiedzmy jeszcze dwa samochody,nie wysyłam już ich tylko w następnym dniu robiąc raport wysyłam cały poprzedni dzień z tymi dwoma samochodami plus tamte juz wysłane ?

I czy ktoś wie jakie dane techniczne samochodu są wysyłane do Cepa.

Czy takie dane jak gaz,hak,Vat,itp.są przekazywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz można wysyłać pokrywające się raporty?

 

Raporty się ni pokryją. Możesz robić tak jak napisałeś i w pierwszej paczce będą badania do momentu wyeksportowania paczki a w następnej będą tylko te dwa autka "z później". A wysłać możesz je też pojedynczo albo obie naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy ktoś wie jakie dane techniczne samochodu są wysyłane do Cepa.

Paczkę przygotowaną do Cepa wrzuć na pulpit i otwórz za pomocą notatnika ,,,

zobaczysz tam wszystko to co idzie do Cep ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec dnia robie paczkę,wysyłam a tu przyjeżdżają powiedzmy jeszcze dwa samochody,

to co to za koniec dnia, skoro masz czas na jeszcze dwa badania :?:

raport za wczoraj można zrobić i wysłać dziś rano :!:

i będzie z całego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyjaśnieniach odnoszę się wyłącznie do programu NORCOM'u i przyjętych u nas rozwiązań. :)

 

Czy wysyłając raporty do Cepa muszą one być całodniowe? Powiedzmy z 1 dnia ,2 dni,do 3 pełnych dni.

Nie muszą być całodniowe, CEPiK nie określa tego w swoich zaleceniach dla programistów. My polecamy opcję: do paczki zalicz "wszystkie od ostatniego eksportu" - wtedy nie ma możliwości pominięcia jakiegokolwiek badania.

 

Cz można wysyłać pokrywające się raporty?

U nas nie ma takiej możliwości - badanie raz zaliczone do określonej paczki musi być wysłane przez tą paczkę. Ew. korekty jakiegokolwiek badania dołączane zostają do pierwszej paczki, która zostaje wygenerowana po dokonanej korekcie.

 

I czy ktoś wie jakie dane techniczne samochodu są wysyłane do Cepa.

Czy takie dane jak gaz,hak,Vat,itp.są przekazywane.

Uwagi nie idą do CEPiK'a. Dodatkowe - idą jako ograniczenia przy negatywach.

Kluczem do wszystkich takich pytań i całości przekazu jest schemat XSD, modyfikowany od czasu do czasu (bardzo rzadko) przez CEPiK:

http://www.cepik.gov.pl/portal/plik/SKP_Message_Alt_1.0.2.xsd?id=224

On weryfikuje poprawność wszystkich danych zawartych w paczkach.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.