Skocz do zawartości

Wóz asenizacyjny...


cubitus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Był u mnie dziś klient z zapytaniem dotyczącym takiego pojazdu Man z zabudową do zbiórki ścieków i przepychania kanalizacji.Żadnych dodatkowych filtrów zamontowanych nie ma. W niemieckich dokumentach jest on zapisany jako Samochód ciężarowy podrodzaj przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń. Jak można go podpiąć u nas ?? Asenizacyjny ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man z zabudową do zbiórki ścieków i przepychania kanalizacji

 

Ja uważam, że asenizacyjny.

Gdyby służył tylko do udrażniania kanalizacji to można by go potraktować jako specjalny, ale jak może przewozić wyssane nieczystości to jako specjalny się nie kwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Daniel najlepiej wystawic DIp-a określając go jak Samochod cieżarowy podrodzaj asenizacyjny. Wydaje mi się że to najlepsze rozwiązanie. no i przejdzie w WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Klient chce kupić ten samochód

http://allegro.pl/show_item.php?item=2024946584

i zarejestrować go jako specjalny asenizacyjny.

Auto zostało przyprowadzone z Niemiec z gołą ramą i dopiero u nas został założony zbiornik do wywozu nieczystości (szamba)

 

Dane samochodu, które na razie znam to:

MAN 14.232

Zbiornik 7900 l

DMC z briefu 14 000 kg

Wg mnie powinien być zarejestrowany jako ciężarowy asenizacyjny ale co jeśli klient przywiezie papier od rzeczoznawcy, że to specjalny?

I czym dokładnie różni się ciężarowy asenizacyjny od specjalnego asenizacyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinien być zarejestrowany jako ciężarowy asenizacyjny ale co jeśli klient przywiezie papier od rzeczoznawcy, że to specjalny?

I czym dokładnie różni się ciężarowy asenizacyjny od specjalnego asenizacyjnego?

 

I bardzo slusznie jest to ciężarowy,pojemnik,asenizacyjny .Rzeczoznawca niech się doszkoli.

Wg nowej klasyfikacji nie ma specjalny asenizacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ale sprawa i tak chyba polegnie.

W niemieckim dowodzie jest jako skrzynia a tu już jest beczka...

 

Jak ja kocham takie kombinacje... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemieckim dowodzie jest jako skrzynia a tu już jest beczka...

 

Zmiany konstrukcyjne i po kłopocie

alle ...

Klient chce kupić ten samochód (...) i zarejestrować go jako specjalny asenizacyjny.

zniany TAK ale rodzaj zostaje CIĘŻAROWY

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ; ciągnik rolniczy sprowadzony z Angli, czy ustalamy DMC-przyczepy bez hamulca,i z hamulcem w Dip.Na tabliczce znamionowej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ; ciągnik rolniczy sprowadzony z Angli, czy ustalamy DMC-przyczepy bez hamulca,i z hamulcem w Dip.Na tabliczce znamionowej nie ma.

 

Tak ustalamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

panowie, krótkie pytanie pojazd  asenizacyjny,  a tyczy sie to też innych pojazdów gdy  na tabliczce znamionowej brak jest informacji o ciśnieniu roboczym, i gdy nie jestem w stanie stwierdzić czy pojazd  (beczka) podlega pod dozór bo nie wynika to jasno z tabliczki znamionowej, czy  prawidłowo postąpiłbym  nie żądając dokumentu UDT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tabliczka ale bez wpisanego ciśnienia roboczego, to prawidłowo byś postapił.

Chyba, że wyrażnie widać wydrapane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tomek8340 napisał:

nie wynika to jasno z tabliczki znamionowej

Ja w takiej sytuacji wołam o pismo od producenta urządzenia na jakie ciśnienie są ustawione zabezpieczenia. ..... Nie zdarzyło mi się  żeby właściciel pojazdu stwarzał jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.