Skocz do zawartości

opłata cepik


Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ktos może mi pomóc rozstrzygnąć spór o opłate cepik w których przypadkach doliczamy a w których nie przy badaniach technicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    13

  • Lukasz0417

    9

  • lama211

    6

  • crackers

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

witam czy ktos może mi pomóc rozstrzygnąć spór o opłate cepik w których przypadkach doliczamy a w których nie przy badaniach technicznych?

Doliczasz zawsze tam, gdzie stemplujesz DR. Koniec i kropka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

Przy badaniu na zaświadczenie wystawiasz zaświadczenie z literą "Z" w miejscu numeru DR i nie bierzesz CEPiK.

Jak klient będzie chciał pieczątkę to ją wbijasz i bierzesz CEPiK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tylko przy OBT w przypadku kiedy dokonujesz wpisu do DR z terminem NBT. Jeśli wystawiasz zaświadczenie z OBT pobierasz, gdy klient wróci po wpis do DR. Przy badaniach innych niż okresowe opłaty nie możesz pobrać. :lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wtedy gdy stawiamy pieczątkę w Dowodzie Rejestracyjnym
w przypadku kiedy dokonujesz wpisu do DR z terminem NBT

myślę, że to "masło maślane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Mam pytanie do znawców tematu , otóż czy pobierana jest opłata CEPiK od pojazdów wojskowych i służb mundurowych ( np Policji) wykonujących badania na cywilnej stacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu , otóż czy pobierana jest opłata CEPiK od pojazdów wojskowych i służb mundurowych ( np Policji) wykonujących badania na cywilnej stacji ?

 

Nie robię tego dużo, ale te które robiłem i miały wstawiany stempelek do DR od n ich cepik pobierałem i nikt nie protestował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - dowód zabrany przez policję za brak badań technicznych , robię badanie wynik pozytywny nie pobieram opłaty ewidencyjnej 1zł, klient idzie do wydziału komunikacji odbiera dowód i przychodzi po dwóch dniach po wpis do dowodu i ja mu wpisuję i powinienem pobrać wtedy 1 zł tylko jak ja mam to zaewidencjonwać w programie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie opłaty ewidencyjnej, nigdzie nie mogłem znaleźć tego tematu, jeśli gdzieś jest, to z góry przepraszam, ale jestem tu nowy.

Wystawiając badanie z wynikiem negatywnym, nie pobieram opłaty ewidencyjnej. Klient przyjeżdża np. za 3 dni z usuniętą usterką, robię wtedy badanie dodatkowe, a przy badaniu dodatkowym z tego co się orientuje nie pobiera się opłaty ewidencyjnej, więc kiedy ją pobrać ? Mam cały czas na myśli zaznaczenie tej opłaty w programie, a nie fizycznie zdarcie złotówki od klienta :). Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 17-03-2014, 23:06 ]

słabo szukałeś ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient przyjeżdża np. za 3 dni z usuniętą usterką, robię wtedy badanie dodatkowe, a przy badaniu dodatkowym z tego co się orientuje nie pobiera się opłaty ewidencyjnej, więc kiedy ją pobrać ?

Wykonujesz badanie okresowe-ponowne sprawdzenie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak. Kurde, to kolega mi źle powiedział, dopiero co zdobyłem uprawnienia, teraz wiem jeszcze ile rzeczy nie wiem. I rozumiem, że wtedy przy okresowym-ponowne sprawdzenie zaznaczam opłatę ewidencyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem, że wtedy przy okresowym-ponowne sprawdzenie zaznaczam opłatę ewidencyjną?

Jeśli dokonujesz wpisu do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.