Skocz do zawartości

opłata cepik


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    13

  • Lukasz0417

    9

  • lama211

    6

  • crackers

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dokładnie, jeśli dokonuje wpisu do DR. Dzięki bardzo

 

Podobnie jak przejedzie po wpis do DR po zatrzymaniu za brak OBT. Wchodzisz w badanie, uzupełniasz nr DR i ewentualnie brakujące dane - zaznaczasz pobranie CEPA i wtedy idzie jako korekta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej?:- pieczątka w DR-pobieramy cepa

- nie wbijamy pieczątki w DR- nie pobieramy cepa.

 

Prościej :ok Tylko wiesz, że egzamin na diagnostę to "teoria praktyki". Jak się chłopak nie ma kogo spytać - to zawsze na Nas może liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak negatyw z zatrzymanym DR lub PC ?ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 22 czerwca 2010 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie centralnej ewidencji pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak negatyw z zatrzymanym DR lub PC

 

To wysyłasz badanie do CEP-a, ale nie pobierasz opłaty CEPIK. Mylisz dwie różne sprawy...

 

Gacek - za badanie poprawkowe może być oplata większa niż 20 zł, ale może być też i mniejsza...

 

pieczątka w DR-pobieramy cepa

- nie wbijamy pieczątki w DR- nie pobieramy cepa.

 

To jest najprostsze wytłumaczenie zasady pobierania opłaty na CEPIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wysyłasz badanie do CEP-a, ale nie pobierasz opłaty CEPIK
I takie jest moje zdanie w tej sprawie,po prostu,
A jak negatyw z zatrzymanym DR lub PC ?
tego nie miało być w moim poście,nie wykasowałem.Przepraszam za zamieszanie.
Gacek - za badanie poprawkowe może być oplata większa niż 20 zł, ale może być też i mniejsza...
to też zauważyłem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacek - za badanie poprawkowe może być oplata większa niż 20 zł, ale może być też i mniejsza...
Pewnie się zasugerował opisem z poz. 2.10 tabeli opłat. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na szybko 2 uwagi.

1.Cena z poprawkę jest od 14zł do 36zł.

2. Cepik pobieramy tylko przy pozytywnym okresowym BT wstemplowanym w DR. (nie przy dodatkowym.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jedną usterkę, a może ich być kilka.

 

Dokładnie, i co najlepsze - cena "poprawkowego" może przekroczyć wartość OBT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli dokonuje wpisu do DR. Dzięki bardzo

 

Podobnie jak przejedzie po wpis do DR po zatrzymaniu za brak OBT. Wchodzisz w badanie, uzupełniasz nr DR i ewentualnie brakujące dane - zaznaczasz pobranie CEPA i wtedy idzie jako korekta

 

Aha, czyli jak klient przyjeżdża z pokwitowaniem od policji za brak OBT, wydaje mu zaświadczenie, a później jak przyjeżdża po wpis do dowodu, to poprawiam wpis w rejestrze - wpisuje serie i numer dowodu rejestracyjnego i ewentualnie poprawiam brakujące dane, typu data pierwszej rejestracji. Myślałem, że tylko robię korektę w postaci pobrania opłaty ewidencyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jak klient przyjeżdża z pokwitowaniem od policji za brak OBT, wydaje mu zaświadczenie, a później jak przyjeżdża po wpis do dowodu, to poprawiam wpis w rejestrze - wpisuje serie i numer dowodu rejestracyjnego i ewentualnie poprawiam brakujące dane, typu data pierwszej rejestracji. Myślałem, że tylko robię korektę w postaci pobrania opłaty ewidencyjnej.
Tak,jak piszesz :ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tego badanie nie pójdzie do cepa ,,,

 

Gdy wpiszę serię i numer pokwitowania, to powinno pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wpiszę serię i numer pokwitowania, to powinno pójść.

Jak odznaczysz w rejestrze/programie skrót od dowodu rejestracyjnego DR, albo pozwolenia czasowego PC, a następnie serię (trzy litery) i numer pokwitowania/skierowania (siedem cyfr) wpiszesz to może aplikacja paczkę utworzy i CEP takie coś łyknie. :x

Nie sprawdzałem od razu się przyznaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

i zaznaczysz DR ,,,

I wybiorę "PW", czyli pokwitowanie, a następnie wpiszę serię i numer pokwitowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.