Skocz do zawartości

opłata cepik


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    13

  • Lukasz0417

    9

  • lama211

    6

  • crackers

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

I wybiorę "PW", czyli pokwitowanie, a następnie wpiszę serię i numer pokwitowania.

 

W rejestrze zamieszcza się dane określone w załączniku nr 8 do rozporządzenia:

4) numer rejestracyjny pojazdu / seria i numer dowodu rejestracyjnego.

 

Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdów samochodowych (itd.) jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.

 

Pozwolenie wielokrotnego stosowania wydaje się w przypadku czasowej rejestracji pojazdu, o której mowa:

art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. a ustawy, na wniosek producenta pojazdu,

art. 74 ust. 2 pkt 3 ustawy.

 

W ewidencji gromadzi się:

2) serię i numer dowodu rejestracyjnego albo pozwolenia czasowego oraz datę ich wydania

 

Tymi dokumentami (DR - dowód rejestracyjny, PC - pozwolenie czasowe, PW - pozwolenie wielokrotne)

ich seriami i numerami zainteresowany jest rejestr badań i CEP, a co powpisujesz to już... Twoja rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to źle mi mówili. Sorki chłopaki i dzięki za radę. To w przypadku pokwitowania zaznaczać XX i wpisać serię i numer pokwitowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to źle mi mówili. Sorki chłopaki i dzięki za radę. To w przypadku pokwitowania zaznaczać XX i wpisać serię i numer pokwitowania?

Ja robię przynajmniej z KP i wpisuję nr DR z KP oraz nr KP i nr pokwitowania w uwagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w przypadku pokwitowania zaznaczać XX i wpisać serię i numer pokwitowania?

Mnie nie pytaj. U mnie jest taka dziwna kraina, że nie wskazane robić okresowe badanie bez wyżej wymienionych dokumentów.

No ostatnio zmiękli i skierowany przez organ na dodatkowe za usterki idzie bez DR, PC, PW jakoś tam zrobić no i rzeźbię po rejestrze sobie znane szyfry typu iksy.

Ostatnio dodałem do słownika w programie P/S co znaczy pokwitowanie / skierowanie, a dalej to już serie i numerki z tego papierka klikam. :x

(CEP dodatkowych z jednym wyjątkiem nie łyka.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kilkadziesiąt km dalej ode mnie wprowadzili, żeby iść do WK po pozwolenie czasowe, gdy został zabrany dowód rejestracyjny przez policję i dopiero z tym pozwoleniem czasowym ma przyjechać na badanie, a nie z samym pokwitowaniem. Co WK, to inaczej :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kilkadziesiąt km dalej ode mnie wprowadzili, żeby iść do WK po pozwolenie czasowe, gdy został zabrany dowód rejestracyjny przez policję i dopiero z tym pozwoleniem czasowym ma przyjechać na badanie,

No ten tryb postępowania rozprzestrzenia się jak sieć LTE w PL. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kilkadziesiąt km dalej ode mnie wprowadzili, żeby iść do WK po pozwolenie czasowe, gdy został zabrany dowód rejestracyjny przez policję i dopiero z tym pozwoleniem czasowym ma przyjechać na badanie, a nie z samym pokwitowaniem. Co WK, to inaczej :(.

 

U mnie (na terenie WK gdzie pracuję) jest opcja "ksero DR' lub jak pisał markes30 KP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie poprawcie mnie jeżeli coś źle zrobiłem. 22.05 mam klienta z pokwitowaniem- brak badań technicznych, robię okresowe na pokwitowaniu, wydaje zaświadczenie, kasuje 98 zł. Raport do cep nie idzie (wywala błąd - niewłaściwy typ dokumentu). 05.06 klient wraca po pieczątkę, wbijam, kasuje zeta , poprawiam badanie z 22.05(nr. pokwitowania zamieniam na nr dowodu, uzupełniam pozostałe dane) dodaje KP do tego badania, i wtedy wysyłam raport do cep. Dobrze ???

I jeszcze jedno: powiedzmy że dzisiaj przeglądam rejestr i okazało się że zrobiłem banalnego byka w jakimś badaniu.Poprawiam to i co dalej??? muszę wysłać jeszcze raz raport do cep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Raport do cep nie idzie (wywala błąd - niewłaściwy typ dokumentu)... ..., i wtedy wysyłam raport do cep... ...Poprawiam to i co dalej??? muszę wysłać jeszcze raz raport do cep ?

 

To wszystko powinien załatwić za ciebie automatycznie program do obsługi skp - na czym Ty pracujesz ???!!! Od kiedy to diagnosta decyduje jakie badanie i kiedy wysłać???!!! To wszystko jest ściśle określone w rozporządzeniu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale badanie na pokwitowaniu nie poszło, dopiero po wpisaniu nr dowodu i pozostałych informacji muszę wysłać raport z tego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero po wpisaniu nr dowodu i pozostałych informacji muszę wysłać raport z tego dnia

 

Paczki musisz wysyłać najdalej co trzy dni. Badanie do paczki musi zostać dodane automatycznie po uzupełnieniu wszystkich danych. Po wykonaniu jakiejś korekty w badaniu również musi zostać automatycznie dodane do paczki. Ty nie masz (a raczej nie powinieneś mieć) na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wtedy wysyłam raport do cep. Dobrze ???
Ty nie masz (a raczej nie powinieneś mieć) na to wpływu.

Obaj mówicie to samo,

normalny program informuje pytająco kiedy badanie idzie i dlaczego nie idzie ale też daje możliwość świadomego wymuszenia zmiany, więc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli dzisiaj robiłem korektę badania np. z 01.06 to powinno ono z automatu dołączyć do pozostałych badań z dnia dzisiejszego. Raporty wysyłam codziennie, czasami wyrywkowo sprawdzam raport cepik i jak do tej pory zawsze "Status Zapisu Komunikatu -P". Muszę sprawdzić czy posyła mi korekty badań.Nie wiem czy mogę pisać...ale korzystam z oprogramowania zielonej niemieckiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli dzisiaj robiłem korektę badania np. z 01.06 to powinno ono z automatu dołączyć do pozostałych badań z dnia dzisiejszego.

Tylko pod warunkiem korygowania danych wysyłanych do cepa,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i poprawiłem dzisiaj badanie, ale do paczki z dzisiejszymi badaniami nie poszło....

Teraz dobrze sprawdź, co zawaliłeś ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze... nr dowodu i serie wpisałem, datę rejestracji też...A jeszcze jedno, po korekcie badanie nie poszło automatycznie , ale jak dałem utworzenie paczki z 22.05 to już badanie poszło do cep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpłata 1 zł na CEPIK nie powinna być robiona jako korekta tylko w programie powinna być opcja pobrania 1zł do danego badania. Na jakim programie pracujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpłata 1 zł na CEPIK nie powinna być robiona jako korekta tylko w programie powinna być opcja pobrania 1zł do danego badania. Na jakim programie pracujesz?

Myślę, że wszystkie programy mają opcję "Pobierz zaległą OE", jednak w przypadku DR zatrzymanego za brak badań nie da się uniknąć korekty,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jest opcja "dodaj kp"- 1 zł ale badanie i tak muszę poprawić i uzupełnić- to wszystko zrobione tylko dlaczego przy robieniu raportu tego poprawionego badania nie było...zapytam "zielonych ludków" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.