Skocz do zawartości

Kalendarz - propozycja.


Jackow

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką propozycję dla Norberta :) Może pomysł chwyci.

Mianowicie: można by opracować kalendarz dla diagnostów, gdzie w jednej z trzech sekcji będzie umieszczony rok następny. Chodzi o ustalanie terminów badań, które mogą wypaść w dzień wolny. Wprawdzie można sobie sprawdzić wcześniej w jaki dzień wypadnie termin badania ale wiadomo jak to jest. A to człowiek zapomni, a to klient zagada i się zapomni, a to skleroza ;) . Gdyby w kalendarzu była jedna, wyróżniająca się sekcja z kolejnym rokiem niż obecnie panujący można by sobie kątem oka sprawdzić i już wiadomo jak ustalić termin.

Niby niewiele ale myślę, że diagnostom trochę ułatwi pracę :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby niewiele ale myślę, że diagnostom trochę ułatwi pracę :ok

 

Tą opcję możesz włączyć w stałych systemowych w programie. Poza tym pół polski z tego nie korzysta (np ja) bo twierdzą, że badanie daje się na rok a nie na rok i dzień. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli robisz badanie w sobotę to za rok taka data wypada w niedzielę

 

i zgodnie z KPA wyznaczasz do niedzieli a uznaje się za ważne do następnego dnia roboczego - uznaje się a nie ustala się KPA jasno wskazuje jak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie

jeżeli klient zrobi OBT 24 XII 2011, a w 2012 nasze posły uznają 24 XII za dzień wolny, to ważność OBT musi być uznana do czwartku ;D

 

lecz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobił OBT 22 - czyli przed upływem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję dla Norberta :) Może pomysł chwyci.

W ramach podziękowania za zdobywane u WAS wiadomości mogę stworzyć specjalnie dla userów tego forum kalendarz. Mam kikka różnych możliwości wyglądu kalendarza:

poziomoprzechwytywaniere.th.jpg oraz pionowo przechwytywanie1.th.jpg Do tego tam gdzie znajduje się szare pole możemy wstawić wybrane przez WAS zdjęcia. Jeśli będzie taka chęć to również można dodać tło całej strony np. miesiące zimowe to odpowiednie zdjęcie itd.

 

Narzucał się nie będę, ale jak będziecie mieli taką wole to nie ma problema. Zapiszemy to jako pdf i kto będzie chciał to wydrukuje.

 

Można rónież dodać 1 stronę z całym rokiem 2012(tło). przechwytywanie2o.th.jpg

 

Jak coś to czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zgodnie z KPA wyznaczasz do niedzieli a uznaje się za ważne do następnego dnia roboczego - uznaje się a nie ustala się KPA jasno wskazuje jak ma być.

Tia...A myslisz ze zwykły Kowalski wozi z soba KPA i w razie kontroli przez"smerfa"będzie mu czytal na drodze KPA i udowadniał kto ma rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zgodnie z KPA wyznaczasz do niedzieli a uznaje się za ważne do następnego dnia roboczego - uznaje się a nie ustala się KPA jasno wskazuje jak ma być.

 

Dokładnie tak. I niby proste, jasne, ale jak zwykle gawiedź znajdzie kilka możliwych interpretacji... Co za naród :evil:

Jak Was mama za dzieciaka wysyłała do sklepu i mówiła "Kup synku pół kilo salcesonu" to z czym wracaliście do domu ze swoimi zdolnościami interpretacyjnymi? :):lol:

 

Wyznaczenie terminu dłuższego niż rok jest niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop napisał/a:

Wyznaczenie terminu dłuższego niż rok jest niezgodne z prawem.

 

Jestem tego samego zdania, ale co WY spania nie macie ???

 

I ja :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze zwykły Kowalski wozi z soba KPA i w razie kontroli przez"smerfa"będzie mu czytal na drodze KPA i udowadniał kto ma rację...

 

Cóż mam ci powiedzieć... Nieznajomość prawa szkodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starym Dz. U. 227 par 3 ust 3 było wyraźnie zapisane, że "sposób obliczania terminu wykonania następnego badania technicznego ustala się zgodnie z zasadami określonymi w art. 57 Kodeksu postępowania administracyjnego..."

w związku z tym, że w 155 ten zapis zniknął (lub nie potrafię go odnaleźć :) ) termin następnego badania wyznaczam "za rok"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym, że w 155 ten zapis zniknął (lub nie potrafię go odnaleźć :) ) termin następnego badania wyznaczam "za rok"

Zgadza się.

Przypomnę tylko, że KPA działa nadal i - jako ustawa, z założenia ważniejsza niż rozporządzenie, jakim jest przywołany Dz.U.155 - Klient nadal ma prawo do tego, żeby pojawić się na badaniu w pierwszy dzień roboczy po terminie.

Ale to prawo Klienta, a nie obowiązek diagnosty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani to, że ,,,

w starym Dz. U. 227 par 3 ust 3 było wyraźnie zapisane,

 

ani to, że ,,,

KPA działa nadal

 

nie spowodowało do tej pory, by diagności jednakowo ustalali terminy,,,np skracanie lub nie o jeden dzień ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient nadal ma prawo do tego, żeby pojawić się na badaniu w pierwszy dzień roboczy po terminie.

a pewnie, że klient ma prawo, ale powiedz to ubezpieczycielowi (wszystkie umowy AC które czytałem zostawiają sobie "furtkę", ze w razie braku aktualnego badania technicznego ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności)

miłego dnia ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wynika z żadnych regulaminów - bo nie może. KPA to ustawa - więc wszyscy muszą się z nią liczyć.

Nie słyszałem o tym, żeby jakiś ubezpieczyciel przy AC to podważył (co nie znaczy, że tak nie było - nie słyszałem po prostu). To kwesta 1-2 dni przesunięcia terminu badania - a więc niewiele z każdego punktu widzenia.

 

Rozsądniejsze jest chyba - tak dziś uważam - "pisanie 1 roku" ze świadomością, że Klient może 1-2 dni później przyjechać na BTP (święto, KPA).

 

I nie mówimy tu o skracaniu, ale o wydłużaniu raczej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz to ubezpieczycielowi (wszystkie umowy AC które czytałem zostawiają sobie "furtkę", ze w razie braku aktualnego badania technicznego ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności)

Chodzi o to, że w omawianym przypadku nie ma mowy o braku badania technicznego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o tym, żeby jakiś ubezpieczyciel przy AC to podważył (co nie znaczy, że tak nie było - nie słyszałem po prostu). To kwesta 1-2 dni przesunięcia terminu badania - a więc niewiele z każdego punktu widzenia.

 

Te 1-2 dni to faktycznie niewiele zmieniają i trzeba by miec dużego niefarta aby doszło do szkody właśnie w którymś z tych dni.

Z tego co ja słyszałem, to pojawił się inny problem z wyznaczaniem terminu BT w pojazdach, które nie zostały poddane BT przed upływem 3 lat. Firmy ubezpieczeniowe w takim przypadku starają się podważyć zasadność dopełnienia TNBT do 5 lat, gdyż ich zdaniem w takim przypadku termin powinien być wyznaczony na rok.

Co na ten temat sądzićie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 1-2 dni to faktycznie niewiele zmieniają i trzeba by miec dużego niefarta aby doszło do szkody właśnie w którymś z tych dni.

Nawet, gdyby doszło to badanie jest ważne do końca pierwszego dnia roboczego po dniach wolnych,,,

 

[ Dodano: 17-01-2011, 16:23 ]

Firmy ubezpieczeniowe w takim przypadku starają się podważyć zasadność dopełnienia TNBT do 5 lat, gdyż ich zdaniem w takim przypadku termin powinien być wyznaczony na rok.

Jeśli MI nie potrafi tego załatwić jednoznacznie to może ubezpieczyciele to zrobią ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli MI nie potrafi tego załatwić jednoznacznie to może ubezpieczyciele to zrobią ,,,

 

Przy okazji oberwie sie niektórym diagnostom. Czy tak musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.