Skocz do zawartości

zmianaprzeznaczenia cięzarowego na osobowe


ixmis

Rekomendowane odpowiedzi

sprowadzilem z Francji Peugeota 207 który tam zarejestrowany był jako ciężarowy - zarejestrowałem go u nas jako cięzarowy i przed otrzymaniem "twardego" DR chciałem zmienic jego przeznaczenie na osobówkę - niestety nie wiem jak to zrobic, poniewaz w WK chcą zaświadczenia o przeróbce a ja takowego nie mam - w francuskim dowodzie rejestracyjnym był wpis że ciężarowy i zarejestrowany na 2 osoby.

Problem polega na tym, że żaden diagnosta nie chce zrobic mi badania na osobowy bo nie mam zaświadczenia o przeróbce. A auto mimo że wpis był że ciężarowy ma tylny pas siedzeń - jak z fabryki - i pasy oryginalne...

czy ktoś z Was miał może kiedyś taki przypadek i może mi podpowiedzieć co z tym fantem zrobić? chciałbym przewozić legalnie 5 osób a nie 2.

mogę nawet zaplacic akcyze ale nie żebym sie do tego palił... :D

please help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rada taka, podjedź do jakiegoś mechanika albo salonu i niech napiszą że kratka zdemontowana. Koszt.... zależy gdzie, ok 50-100zł. Z tym świstkiem na badania zmiany konstrukcyjne koszt 192zł. A fakt że kratki nie było przemilczmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to musi być warsztat uprawniony do przeprowadzania tego typu "zabiegów" (zmian konstrukcyjnych)?

 

[ Dodano: 08-01-2011, 09:32 ]

a no i czy przypadkiem nie będę potrzebował jakichś zaswiadczeń czy atestów na przeróbki i uzyte elementy ? siedzenia pasy (zaznaczam, że to wszytsko mam zamontowane fabrycznie) - czy nikt się o to nie będzie pytał? i robił problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie chciał żadnych faktur paragonów itp. Potwierdzenie o demontażu kratki, a pozostałe przeróbki pasy itp. to poprawność sprawdza diagnosta na OKRĘGOWEJ stacji kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że żaden diagnosta nie chce zrobic mi badania na osobowy bo nie mam zaświadczenia o przeróbce. A auto mimo że wpis był że ciężarowy ma tylny pas siedzeń - jak z fabryki - i pasy oryginalne...
No to jak zrobiłeś okresowe po raz pierwszy w Polsce, że masz w papierach dwa miejsca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety SKP podstawowe nie mają uprawnień do robienia badań skutkujących zmianą danych w dowodzie rej., a badanie zmiany konstrukcyjnych takim badaniem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się powoli zacząć przyzwyczajać,

No niby tak...Ale "lekki"chleb prawie w zasięgu ręki... :D

że niektóre mają do końca 2015r.,,,
:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaświadczenie z zakładu o przeróbkach oraz wypis z regonu firmy (45.20.z - po nowemu "chyba - o ile dobrze pamiętam") plus badanie techniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - czyli podsumowując - jadę do warsztau po zaświadczenie dla picu o przeróbce (w moim przypadku nie ma potrzeby dokonywac zmiany bo nie ma ani kratki anie nie trzeba instalowac tylnej kanapy i pasów bo juz są) - a potem jade do SKP na badanie po zmianach konstrukcyjnych i do WK przerejestrować...

to rozumiem - a czy mieliscie doświadczenie, z tym, że US i UC zakwetionowali to że choć samochód pierwotnie był zarejestrowany w kraju jako ciężarowy a przed odbiorem "twardego" DR dostarczono powyższe dokumenty i zminieniono przeznaczenie pojazdu na osobowy nie była opłacona akcyza i wszczęto postępowanie?

 

rzed zmianami może warto pojechać jeszcze przed zmianami do UC i ubiegac się o zaświadczenie, że samochód był ciężarowy (ale to rodzi niebezpieczenstwo ze zobacza ze siedzenia są i nie ma kratki (bo cięzarowy był tylko w świetle przepisów francuskich i nakaża zapłacić akcyzę) - choć może to i bezpieczniejsze... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że US i UC zakwetionowali to że choć samochód pierwotnie był zarejestrowany w kraju jako ciężarowy a przed odbiorem "twardego" DR dostarczono powyższe dokumenty i zminieniono przeznaczenie pojazdu na osobowy nie była opłacona akcyza i wszczęto postępowanie?

Nie rozumiem co Cię tu dziwi, skoro tak właśnie postępują cwaniacy unikający płacenia akcyzy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć może to i bezpieczniejsze... ??

Myślę ze tak..Ale nie do wszystkich to dociera lub nie chce dotrzec.Wcale się jednak nie dziwie.Mając do zaplacenia parę tys.akcyzy a nie płacic nic to jednak jest róznica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlanie dlatego nie chce grac cwaniaka - bo na tym sie mozna najlatwiej przejechac...

wlasnie dlatego nie wiem co zrobic czy najpierw jechac do UC i ew zaplacic akcyze

a potem pojechac z tym do WK i zarej jako osobówkę -tylko czy wtedy bede musiał jescze jechac do SKP i zrobić badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo cięzarowy był tylko w świetle przepisów francuskich

 

Nawet w/g francuskich był ciężarowy tylko na papierze bo w dokumentach miał 2 miejsca a naprawdę 5.

 

Nie rozumiem co Cię tu dziwi, skoro tak właśnie postępują cwaniacy unikający płacenia akcyzy ,,,

 

Dokładnie, ja bym się nie zdziwił jakbyś dostał wezwanie do uiszczenia należnej akcyzy wraz z odsetkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akbyś dostał wezwanie do uiszczenia należnej akcyzy wraz z odsetkami...

Zwłaszcza, że na zachodzie za parę euro załatwisz zmianę na ciężarowy, oni po prostu chcą pozbyć się złomu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej padło pytanie kto zrobił przegląd na ciężarowy przed 1 rejestracją skoro już wtedy było 5 miejsc??!! Troche to tak wygląda jakby kolega chciał trochę zaoszczędzić na akcyzie(przy peugeocie 207 to przeciez nie sa jakies kosmiczne pieniądze) a jak się potem okazało w papierach zostanie 2 miejsca to próbuje teraz temat odkręcić i wrócić do osobowego. Nie prościej było od razu zacząć od prostowania zapisów w dowodzie francuzkim? Żeby się z tego jeszcze nie zrobiło ciepło koledze diagnoście który podbił 1 badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprowadzilem z Francji Peugeota 207 który tam zarejestrowany był jako ciężarowy - zarejestrowałem go u nas jako cięzarowy i przed otrzymaniem "twardego" DR
:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.