Skocz do zawartości

zmianaprzeznaczenia cięzarowego na osobowe


ixmis

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie zarejestrowalem jako ciezarowy bo zaejestrowany byl jako ciezarowy - to samo potwierdzil mi diagnosta i powiedzial ze po zarejestrowaniu w WK nalezy zrobic dodatkowe badanie na osobowy - niestety czlowiek uczy sie na bledach i chce naprawic swoje bledy zeby niue wdepnac w wieksze g... i stad mój post i pytanie.

zatem pokalam sie i pojade do UC i zaplace ta akcyze bo w moim przypadku faktycznie nie bedzie to kwota powalajaca a potem pojade do WK z tym papierem (zaplacona akcyza) i zarejestryuje jako osobowke - pytanie tylko czy bede musial robic dodatkowe badanie? rozpoznanie zae jest osobowy? czy wystarczy zaświadczenie z UC że w swietle polskiego prawa to jednak jest osobówka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Janusz czy potwierdzasz to co napisałem czy zaprzeczasz.

Przecież można zarejestrować pojazd na PC, bez udziału Stacji kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można zarejestrować pojazd na PC, bez udziału Stacji kontroli.

Nie ma z tym najmniejszego problemu...

Na potwierdzenie:Mercedes-Benz B180,rok prod.2009 osobowka w pełnej krasie,full wypas...A co w PC???....CIĘZAROWY,2 miejsca siedzące.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że można zarejestrować na PC ale zależy to głównie od WK w moim to nie przejdzie :).

IXMIS potwierdził że był na przeglądzie więc mój tok myślenia jednak był słuszny :)

No panowie ale już po 16 SOBOTA !!!! czas się odstresować zapraszam na :piwo:piwo:piwo:piwo ,dostałem skrzynke PAULANERA sam nie dam rady...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Janusz czy potwierdzasz

Ja też potwierdzam, ale ,,,,

 

to samo potwierdzil mi diagnosta i powiedzial ze po zarejestrowaniu w WK nalezy zrobic dodatkowe badanie na osobowy -

równie dobrze mógł zrobić OBT przed I-szą rejestracją,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem pokalam sie i pojade do UC i zaplace ta akcyze bo w moim przypadku faktycznie nie bedzie to kwota powalajaca a potem pojade do WK z tym papierem (zaplacona akcyza) i zarejestryuje jako osobowke

Nie wiem jak na tym wyjdzie ten diagnosta, który Ci zrobił badanie przed rejestracją w Polsce, bo jak powiesz w UC, że auto tylko na papierze było ciężarówką i de facto nie miało kratki i posiadało na badaniu 5 miejsc to kolega diagnosta będzie miał ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

A to zależy. Niektóre WK patrzą na to, co było przedmiotem dostawy - osobowy, czy ciężarowe. Inne (chyba większość) patrzy na to co jest zgłaszane do rejestracji (bo tak w sumie literalnie przepis mówi). Ale tak czy inaczej chyba każdy WK rejestrując w ten czy inny sposób obecnie i tak powiadamia UC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.