Skocz do zawartości

Lokalizacja numerów vin-u w Autobusach


Fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono diagnostów i nie tylko , na wstępie pragnę się przywitać jako debiutant na forum my name is Fredek :-D ,może to nie przystoi tak na początek z pytaniem, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nie. Sprawa która mnie nurtuje to lokalizacja vinu w autobusach, czy ktoś z diagnostów na forum może podać link do strony , adres , publikację , katalog gdzie znajdują się cechy identyfikacyjne w autobusach (podstawowe modele ). Pytanie swoje kieruję ponieważ przygotowuję się do egzaminu na autobusy 100km/h , było by trochę głupio stanąć przed Panem z komisji i polegnąć na identyfikacji pojazdu, jeśli chodzi o autobusu to nigdzie nic nie znalazłem, nie wiem oczywiście jaki będzie na egazminie praktycznym jeśli do niego dojadę .Myślę że forum Norcom to jedyna moja deska ratunku. Proszę o choć małą pomoc , wiem że piwko się za pomoc należy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa która mnie nurtuje to lokalizacja vinu w autobusach

 

Witam Cię i życzę powodzenia na egzaminie. A co do numeru VIN w autobusach to nie jest taka prosta sprawa bo autobusy maja numer umieszczony w różnych miejscach. Podam Ci takie przybliżone lokalizacje które sprawdzam jak mam problemy ze znalezieniem :

 

1. Komora silnika po prawej stronie lub poprzeczka dolna ta na której opiera się klapa silnika (dotyczy przeważnie autobusów polskiej produkcji tj. Jelcz, Autosan. Solaris itp.)

2. Rama strona prawa w okolicy koła przed lub za kołem

3. Rama strona prawa ale nabity od dołu widoczny z kanału (Scania0\

4. Rama część przednia na jednej z poprzeczek (MAN'y ale nie wiem czy wszystkie)

 

A tak poza tym to czasem trzeba szukać i szukać i jeszcze raz szukać aż się znajdzie :P A co do tabliczki znamionowej to najczęściej w środku po prawej stronie gdzieś w okolicy stopnia przy wejściu, albo nawet nad miejscem kierowcy na przedniej ścianie autobusu jak się człowiek przyjrzy to ciężko nie zauważyć.

 

A rada praktyczna jak Ci się uda nie wejść jako pierwszy na egzamin to po prostu zapytaj tego który wyjdzie gdzie jest VIN w tym konkretnym autobusie :razz: Poeodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne egzaminie zawsze jest czas żeby pooglądać samochody postawione na stacje zanim zacznie się egzamin.Przeważnie razem z pojazdami są kierowcy tych samochodów i chętnie udzielają wszelkich informacji dotyczacych konkretnych aut. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowcy tych samochodów i chętnie udzielają wszelkich informacji

Zmieniłbyś zdanie, gdybyś trafił na pewnego kierowcę autobusu w Krakowie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie w Krakowie zdawałem i kierowca autobusu opowiedział nam cała historie swojego auta,pokazał papiery,praktycznie wiedział o co konkretnie przy tym autobusie pytają i wyśpiewał jak na przesłuchaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie jest też bardzo miły właściciel stacji na której odbywa się egzamin,zawołał nasz wszystkich i w ekspresowym tempie przybliżył nam wszelkie MINY jakie serwują egzaminatorzy,wiedział który samochód co powinien mieć (abs,zwalniacz itd ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było by piękne mieć możliwość konsultacji z kierowcą lub właścicielem stacji przed egzaminem praktycznym, jednak wolę nastawić się na możliwość korzystania z własnych sił, nigdy wcześniej nie miałem okazji sprawdzać numerów właśnie w żadnym autobusie, stąd u mnie ten znak zapytania. Dziękuję koledzy za cenne wskazówki , to duża pomoc , jeśli jeszcze ktoś ma coś to podpowiedzenia to bardzo proszę , widać że na diagnostów z forum można liczyć , oj piwo będzie się lało :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdajac egzamin tak wlasnie zrobilem jak koledzy tutaj opisuja, zanim zaczal sie egzamin praktyczny rozmawialem z kierowcą (moj przypadek to zestaw ADR)- opowiedzial mi wszystko co gdzie i jak wyglada, gdzie jest zwalniacz, abs itd. pokazal cale dokumenty adr. wiec polecam sie poprostu zapytac kierowcy- mysle ze jak bedzie normalny czlowiek to powie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey chłopaki to trochę będę bardziej spokojny w takiej sytuacji , nie miałem pojęcia jak ten praktyczny wygląda. W takim razie rozdaję parę kufli, dzięki szczególne dla Qnicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.