Skocz do zawartości

Jaka wartość mmc p-py bez hamulca


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystki

Dyskuja jest bez przedmiotowa, poniważ obydwie strony zgodnie z przepisami maja rację. Idealnym rozwiązaniem było by wprowadzienie do dowudu rejestracyjnego poz. O3 która by zawierała dane o przyczepie bedącą maszyną rolniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    9

  • pablo

    8

  • Jacdiag

    7

  • Nikita_Bennet

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Idealnym rozwiązaniem było by wprowadzienie do dowudu rejestracyjnego poz. O3 która by zawierała dane o przyczepie bedącą maszyną rolniczą.

No ale niestety nie mamy takiego rozwiązania. Tak więc jak to zrobić żeby było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o przyczepie będacą maszyną rolniczą do 3 T zapisz w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym w uwagach dotyczących badania. A WK powiniem to przepisać do DR i wpisać w adnotacjacj urzędowych. Tylko klient niech to sprawdzi czy mu to wpisali przy odbiorze DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak podstaw to też podstawa ;)

Trochę dobrej woli, zakazane to nie jest - także jakby wpisano w adnotacjach, że może ciągnąć maszynę jako przyczepę max 3000kg bez hamulca to nikomu by się nic nie stało, a i strony też by to satysfakcjonowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakazane to nie jest - także jakby wpisano w adnotacjach, że może ciągnąć maszynę

 

Niestety rozporządzenie wyraźnie wskazuje jakie zapisy mozna umieścić w adnotacjach DR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego :( - ciekawe jest tylko, że jak urzędnik się pomyli to w uwagach wpisuje wszystko co chce ( i można i rozporządzenie jasno określają co można ?????) - a jak trzeba wpisać poważny parametr to nie można :razz::x:shock: .

Dajcie spokój trochę dobrej chęci i logiki.

Najlepiej jakby ten ciągnik w ogóle nie rejestrował to WK i my nie mielibyśmy problemu.

 

Co w przypadku jak ciągnik byłby przystosowany do ciągnięcia maszyny do 2500kg???? Kto poniesie odpowiedzialność? A właściciel pojazdu musi być prorokiem aby wiedzieć co może ciągnąć. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wk ma rację, tu chodzi o to że maszyny rolnicze nie zawsze mają tz i nikt dokladnie nie wie co ciągniesz, a na przyczepie zarejestrowanej musisz posiadać tz i wpisane dmc. Po drugie inne warunki wg dz.u.32 musisz spełnić aby ciągnąć maszynę rolniczą.

 

tz - Tabliczka Znamionowa?

Przyczepy rolnicze też muszą mieć Tabliczkę Znamionową?

Chodzi mi o takie 10-20 letnie czyli używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

2. Przepisy ust.1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no dobra - VIN nie wymaga się dla ciągnika rolniczego i przyczep rolniczych.

A TZ? Nie mogę znaleźć gdzie ale gdzieś czytałem że nie są wymagane właśnie dla c. rolniczego i przyczep rolniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie są wymagane właśnie dla c. rolniczego i przyczep rolniczych.

Boję się, że nie ma takiej możliwości ,,,

w starszych nie jest wymagany Vin ale numer nadwozia, (ramy) oraz TZ ma być we wszystkich ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połowa przyczep w mojej okolicy nie ma TZ

 

W mojej okolicy jest podobnie i dlatego dostaja N na BT lub szukają zaprzyjaźnionej SKP. Gorzej jak nie ma zarówno TZ jak i numeru ramy (nr VIN), bo wtedy raczej trudno zidentyfikowac taki pojazd :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepy z lat 60i 70tych.

odpadły ze starości ;)

 

A dużo zachodu z nabiciem tabliczek? Jak wygląda procedura?

 

dzięki za zainteresowanie i pomoc komuś kto nie jest z branży diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo zachodu z nabiciem tabliczek? Jak wygląda procedura?

 

Badanie okresowe z wynikiem N na SKP - WK wystawia skierowanie na nabicie tabliczki zastepczej - SKP nabija tabliczkę i robi badanie poprawkowe.

 

Nie wiem czy jest możliwość samemu zgłoszenia w WK, że tabliczka zaginęła i od razu wzięcia skierowania na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest możliwość samemu zgłoszenia w WK, że tabliczka zaginęła i od razu wzięcia skierowania na SKP.

 

U nas wydają na żądanie klienta,warunek ważne OBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle mnie zrozumiałeś,wydadzą decyzję bez wizyty na SKP jeśli jest ważne OBT.Natomiast jeśli stwierdzę podczas badania brak wtedy N klient do wk po decyzję i badanie poprawkowe i nabice TZ zastępczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.