Skocz do zawartości

Zmiana z 4 osob na 5 i zwiazane z tym masy


damdi

Rekomendowane odpowiedzi

czy przy przeróbce z cięzarowego na osobowy z 4 miejsc na 5 trzeba zmienic tez mase wlasna i ladowność?dotyczy to golfa 4.

 

Ja nie zmieniam masy własnej (bo kratka aż tyle nie waży) to raz a dwa to że samochód osobowy nie posiada ładowności kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszesz w osobowym ładowność też nikt ci głowy nie urwie, w końcu w PORD nie jest określone, że ładowność mają tylko ciężarówki. Ostatnio nawet dla specjalnych określa się często ładowność.

 

Co do masy własnej - faktycznie można uznać, że nie zmieniła się znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę zawsze, mój zmiennik nigdy i obaj robimy dobrze (czyt.źle ),,,

 

No właśnie u mnie nikt nie pisze ładowności w sam. osobowych i też nikt się nie czepia, a może to tylko do czasu :):evil: aż komuś się nie spodobamy :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolerzy z TDT wymagają, aby wypełniać wszystkie możliwe do wypełnienia rubryki w DIP-ie i dlatego ja wpisuję ładownośc w osobowych i specjalnych.

Tak na marginesie, to podczas kontroli napisali mi w uwagach, że nie wpisowałem w DIP-ie liczby miejsc leżących w samochodach osobowych i dlatego teraz wypełniam wszystkie mozliwe do wypełnienia rubryki w DIP-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz , mam nadzieję

 

Nie. Poważnie to wpisali w uwagach pokontrolnych.

Jak będzie więcej niedowiarków to zamieszczę skan tego protokołu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie wpisowałem w DIP-ie liczby miejsc leżących w samochodach osobowych i dlatego teraz wypełniam wszystkie mozliwe do wypełnienia rubryki w DIP-ie.

a nie powinno być zgodnie z opisem DIP-u

UWAGA:

W pozycjach niedotyczących danego rodzaju pojazdu należy umieścić znak "X"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie powinno być zgodnie z opisem DIP-u

Cytat:

UWAGA:

W pozycjach niedotyczących danego rodzaju pojazdu należy umieścić znak "X"

 

Taką ewentualnośc też dopuszczają ale pod warunkiem, że w pozycji 18 DIP-u wpiszesz X/X, bo jesli wpiszesz samo X to jest to traktowane jako błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jest to nadinterpretacja panów kontrolujących, bo jak dla danej pozycji w DIPe ma się pojawić "x" to dotyczy on całej pozycji a nie poszczególnych jej składników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla danej pozycji w DIPe ma się pojawić "x" to dotyczy on całej pozycji a nie poszczególnych jej składników.

 

Też tak uważałem.

Podobnie jest z poz 17, gdzie koniecznie trzeba pisać np. 5/5, bo jeśli jest wpisane samo 5 to jest źle. Trochę to dziwne, bo jeżeli w poz. 18 jest X/X, to oczywiste jest, że całkowita liczba miejsc jest równa liczbie miejsc siedzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio miałem subaru legacy na zmianę pojazdu z ciężarowego na osobowy

4 miejsca na 5.

Dodam że klient miał homologacje na ciężarowy a auto to sedan, taki cudak to mi się pierwszy raz trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko sprawdzać masy. Dzisiaj miałem Porsche Cayenne (ciężarowy 2 miejsca, przeróbka na osobowy 5 miejsc) gdzie po przeliczeniu ładowność wynosiła 300 kg i nie było możliwości zrobić go na 5. dopiero po zważeniu okazało się, że masa własna była zawyżona o około 300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych leżących , to w każdym ciągniku samochodowym powinno byc dopisane łóżko :)

moim zdaniem miejsce leżące dotyczy pogotowia rat. gdzie podczas jazdy chory może leżec

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w maluchu miałem rozkładane fotele i uwierz mi 2 osoby mogą nie tylko leżeć..............,więc w maluchu powinno się wpisywać 2 leżące :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.