Skocz do zawartości

Ponowna rej pojazdu wyrejestrowanego


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Ale:

PoRD Art.79.

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1) odzyskanego po kradzieży;

2) zabytkowego;

3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

4) ciągnika i przyczepy rolniczej;

5) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust.1pkt3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoRD

Art. 79.

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1) odzyskanego po kradzieży;

2) zabytkowego;

3) (85) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

4) ciągnika i przyczepy rolniczej;

5) (86) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3.

 

[ Dodano: 13-01-2011, 11:46 ]

telepatia czy co :?::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik Ustaw z 2007 r. Nr 186 poz. 1322

§ 15. 1. W celu wyrejestrowania pojazdu właściciel pojazdu składa wniosek o wyrejestrowanie pojazdu w organie rejestrującym właściwym ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu i do wniosku dołącza:

 

2) dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana, stosowne oświadczenie pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań oraz zaświadczenie wydane przez właściwy organ Policji potwierdzające zgłoszenie kradzieży pojazdu albo postanowienie o umorzeniu dochodzenia w sprawie kradzieży pojazdu wystawione przez właściwy organ, w przypadku określonym w art. 79 ust. 1 pkt 2 ustawy;

 

5. Przed dokonaniem wyrejestrowania pojazdu z urzędu, o którym mowa w ust. 4, organ rejestrujący wzywa pisemnie właściciela pojazdu do zwrotu, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, tablic (tablicy) rejestracyjnych pojazdu, dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu, jeżeli była wydana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

witam mam pytanie kupiłem przyczepę kempingową , okazało się że nie ma na nią dokumentów były właściciel gdzieś je zapodział jedynie co mogę od niego dostać to umowę kupna sprzedaży przyczepa była sprawdzona że nie została np skradziona przez policję kupił ją w Niemczech z tego co się orientuje przyjechała na naczepie tira podpowiedzcie co mam zrobić bym mógł ją zarejestrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kemping o MMC do 750kg to nie są one w Niemczech rejestrowane i wystarczy Ci umowa z Niemcem, którą jak piszesz, posiadasz.

Oczywiście do tego musisz posiadać BT, tłumaczenia oraz zaświadczenie z US o które powinien się postarać właściciel (Polak) z którym spiszesz umowę.

Powyżej tej masy musisz mieć dokumenty potwierdzające rejestrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jednak w Niemczech są rejestrowane.

 

W Holnadi, Angli, Słoweni, Islandi, Belgi, Hiszpani - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym opierasz tą wiedzę? Bo ja na informacjach strony niemieckiej, informacjach przekazywanych przez MI i tym, że widziałem takie dokumenty po prostu. Są rejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na tabelę wydaną przez MI z poszczególnymi państwami i pojazdami tam wyszczególnionymi - podlegającymi rejestracji lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.