Skocz do zawartości

Opłata za TAXI -ciekawy sposób interpretacji


maras=59

Rekomendowane odpowiedzi

No to sobie namieszałem w papierach , miałe tylko 1 taki przegląd i skasowałem tak jak napisałem bo klient przegląd miał za 10 dni , i sam o to prosił , tak wogóle to jeżeli mam jakieś wątpliwości w tym temacie to proszę klienta o wniosek na piśmie o dokonanie takego przeglądu i uzgadniam z WK bo już miałem tyle przypadków różnych opinii w różnych wk że wolę się upewnić [ostatnio tak miałem ze zmianami konstrukcyjnymi] , piątek to był ciężki dzień a poza tym spieszyłem się tak jak premier ''charatnąć w gałę'' ale mam nadzieję że nikt nie wyciągnął pochopnych wniosków .pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma być biorę 141 , jeżli już jest taxi tylko 98

Jezeli ma być to tylko 42.-/pod warunkiem ze ma wazne OBT i klient sobie togo nie zyczy/ A jak jest to 141.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi nam tu o to, że okresowe taxi kasujemy na dwa sposoby

98 lub 98+42

 

Zdaniem panów z TDT w Lublinie należy pobrać 98+42 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

maras=59, Słuchaj kolego a nie masz czasami takiego opisu do tematu pobierabie oplat za badanie OBT autobusu 100. szukam tego - raz tylko to widzialem i mial ten opis ITS-u na autobus 100 az 4 strony interpretacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ,ja również pobieram jak przyjeżdza na stacje TAXI 98+42+1,

ale wiem ze sa stacje w moim rejonie co pobierają same 98+1 wiec wiadomo gdzie taka taxi pojedzie. Ale sądzę że dobrze robie i po tym co czytam to wiem ze nie tylko ja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sądzę że dobrze robie i po tym co czytam to wiem ze nie tylko ja

chodzi o to, że nie wiemy kto robi dobrze , Ty, czy ja na przykład ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ,ja również pobieram jak przyjeżdza na stacje TAXI 98+42+1

 

Ja tez tak pobieram i dlatego ich nie robię (i tak nie lubię taksówkarzy) a najlepsze są teksty typu :

 

- ile bierzecie za taxi ;

- 141 zł proszę pana ;

- czyli drożej jade tam gdzie biorą taniej ;

- Do widzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick, u mnie jest to samo, mamy w rejonie stacje na ktorą przyjezdzaja wlasnie wszystkie taksowki, do mnie przyjezdzają rocznie okolo 3-4 taksowki, ale to znajomi.

A reszta jedzie tam tym bardziej ze wiadomo jaki stan techniczny mają niektore taksowki, ostatnio jechalem taxówką Mercedes E -klasa, jak hamował to myslalem ze na jakims rozrzutniku do obornika jade, mial takie krzywe tarcze hamulcowe ze jak spojrzalem jak on trzyma kierownice to myslalem ze nie utrzyma auta do jazdy na wprost.

Porażka, wedlug mnie taxi powinni przyjezdzac na stacje co 6 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że nie wiemy kto robi dobrze , Ty, czy ja na przykład ,,,

Właśnie i część z nas ma manko,a część superatę.Czy naprawdę (od grubo ponad roku) nikomu (czyt.ustawodawcy) nie zależy na tym by cennik był jasny i dokładnie precyzował ile za jakie badanie? Może trzeba to zasugerować lub zwrócić na to uwagę (tu ukłon do wszelkich: izb,dozorów,patronatów).A może prościej by było wydać jakieś rozporządzenie np.pod tytułem "róbta co chceta"i wtedy wiadomo,że jest zgoda na samowolkę.Po co zawiłe rozważania czy "ma być TAXI to to samo,co- jest TAXI".Oczywiście dochodzą też inne podobne badania, np."L"z którymi jest analogiczna sytuacja dot.opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba to zasugerować lub zwrócić na to uwagę

przecież TDT miał na kontroli oba sposoby kasowania, komu jeszcze chcesz to zgłaszać,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy jest na to przepis żeby nie pobierac za taxi ,czy stacja jest harytatywna?jest to tak samo jak za ADR mnie uczono że jest to okresowe +dodatkowe i tak zdalem praktyczny i zaliczyłem POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie uczono że jest to okresowe +dodatkowe i tak zdalem praktyczny i zaliczyłem POZDRAWIAM

to jeszcze zależy kto i kiedy Cię uczył ,,,

przed zmianą przepisów było to oczywiste (dlatego tak uczono), ale w momencie wyjęcia tych dodatkowych z cennika takie oczywiste już nie jest ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.