Skocz do zawartości

Zmiana podstawy prawnej odnosnie badań VAT


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Wydział komunikacji wycofał zaświadczenie odnośnie Vat twierdząc że podstawa prawna na zaświadczeniu jest nieaktualna.Program do badań mam z Norcomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program do badań mam z Norcomu...

 

Niezaktualizowany 17.01 wyszła wersja 9.2.1 a już jest 9.2.2. A ty masz nadal 9.2.0...

 

badanie VAT dla pojazdu nie zarejestrowanego w Polsce

 

To też, ale ja bym napisał w 15 dni roboczych 331 badań ????!!!!! Ale każdy zauważa co innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w programie jest:

VAT1

art. 3 ust. 2 pkt 1 (jeden) *) Ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. z 2010 r., nr 247, poz. 1652).

 

----------

* pojazdy samochodowe mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie VAT dla pojazdu nie zarejestrowanego w Polsce

To po pierwsze, a po drugie przy okresowym nie wykreślamy pkt. 1 i 2 . Nigdy nie wypracujemy wspólnych metod ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to jest obowiązek podawania podstawy prawnej - może wystarczyłoby po prostu VAT1 czy 2.......

 

Cóż w w/w zaświadczeniu są błędy, widocznie więcej stemplują niż wystawiają zaświadczeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż w w/w zaświadczeniu są błędy, widocznie więcej stemplują niż wystawiają zaświadczeń

 

Nie wyciągajmy wniosków pochopnie. Błędy każdemu zdarza się robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Wydział komunikacji wycofał zaświadczenie odnośnie Vat twierdząc że podstawa prawna na zaświadczeniu jest nieaktualna.Program do badań mam z Norcomu...

Tak, jak pisze Psuj - podstawa prawna została zmieniona wersją 9.2.1 z dnia 17-01-2011.

Wszystkie poprzednio wydane zaświadczenia mogą zostać wycofane przez WK. Przykro mi, że ma to miejsce, ale samie wiecie, jakie było zamieszanie wokół VAT'u.

 

Wskazane jest wykonanie korekty BTP i ponowne wskazanie w zaświadczeniu o VAT punktu, który jest spełniony (VAT 1/2/3/4). Program uaktualni wówczas podstawę prawną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem C4 spełnia VAT 1?

 

A czemu nie?

 

No właśnie też chciałbym się dowiedzieć dlaczego nie może być Vat 1 skoro ma jeden rząd siedzeń oddzielony kratą a z tyłu jest zabudowa.W takim razie kolega który podpunkt Vat by wystawił?Co do Wolfa i jego wypowiedzi to szkoda słów pokazał swój poziom ...Wszyscy dobrze wiemy ze wydziały same nie wiedzą jak podejść do sprawy w niektórych przypadkach, a u nas w przypadku Vat otrzymaliśmy tel dlaczego nie chcemy robić badania Vat od razu z okresowym po raz pierwszy w kraju.Chciałem zasięgnąć porady ale jak widać dowiedziałem się że więcej stempluje jak wypisuje zaświadczeń...Dziękuje...

 

[ Dodano: 21-01-2011, 07:48 ]

Program do badań mam z Norcomu...

 

Niezaktualizowany 17.01 wyszła wersja 9.2.1 a już jest 9.2.2. A ty masz nadal 9.2.0...

 

badanie VAT dla pojazdu nie zarejestrowanego w Polsce

 

To też, ale ja bym napisał w 15 dni roboczych 331 badań ????!!!!! Ale każdy zauważa co innego :D

 

A ile u kolegi jest miesięcznie przeglądów ogólem z Vatowskimi dodatkowymi i poprawkami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to robiąc równocześnie okresowe plus vat to na zaświadczeniu z badania zostaje pozycja "spełnia" zostaje niewykreślona a na zaświadczeniu z vat obie pozycje są wykreślone (nie jestem na 100% pewien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to robiąc równocześnie okresowe plus vat to na zaświadczeniu z badania zostaje pozycja "spełnia" zostaje niewykreślona a na zaświadczeniu z vat obie pozycje są wykreślone (nie jestem na 100% pewien)

 

Dokładnie tak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem C4 spełnia VAT 1?

 

A czemu nie?

 

No właśnie też chciałbym się dowiedzieć dlaczego nie może być Vat 1 skoro ma jeden rząd siedzeń oddzielony kratą a z tyłu jest zabudowa.W takim razie kolega który podpunkt Vat by wystawił?Co do Wolfa i jego wypowiedzi to szkoda słów pokazał swój poziom ...Wszyscy dobrze wiemy ze wydziały same nie wiedzą jak podejść do sprawy w niektórych przypadkach, a u nas w przypadku Vat otrzymaliśmy tel dlaczego nie chcemy robić badania Vat od razu z okresowym po raz pierwszy w kraju.Chciałem zasięgnąć porady ale jak widać dowiedziałem się że więcej stempluje jak wypisuje zaświadczeń...Dziękuje...

 

[ Dodano: 21-01-2011, 07:48 ]

Program do badań mam z Norcomu...

 

Niezaktualizowany 17.01 wyszła wersja 9.2.1 a już jest 9.2.2. A ty masz nadal 9.2.0...

 

badanie VAT dla pojazdu nie zarejestrowanego w Polsce

 

To też, ale ja bym napisał w 15 dni roboczych 331 badań ????!!!!! Ale każdy zauważa co innego :D

 

A ile u kolegi jest miesięcznie przeglądów ogólem z Vatowskimi dodatkowymi i poprawkami??

 

Może zbyt pochopnie oceniłem Ciebie, jednak nie tylko ja zwróciłem na to uwagę.

Nie ma się co obrażać tylko może wytłumaczyć, że jeśli tak jest to pracuje 6 diagnostów/ na 2 zmiany i są dwa stanowiska - w tych warunkach jestem w stanie to zrozumieć. W innych wypadkach np 10 godzin jedno stanowisko 2 diagnostów - wybacz - wtedy podtrzymuję to co napisałem.

Przelicz sobie ile to wychodzi na godzinę i nie wierzę, że non stop idealnie jeden klient po drugim wjeżdża na BT.

O poziomie mojej wypowiedzi może inni się wypowiedzą.

Dla ścisłości na SKP gdzie pracuję miesięcznie robię dużo mniej niż wy w 15 dni mimo kilkunastu lat działania i bardzo szerokim zakresie działalności związanej z motoryzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie sobie docinać - bo nie o to tu chyba chodzi. Mało mamy problemów na codzień ?

 

W wypowiedzi Wolfa widzę przymrużenie oka na końcu zdania o stemplowaniu ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie sobie docinać - bo nie o to tu chyba chodzi. Mało mamy problemów na codzień ?

 

W wypowiedzi Wolfa widzę przymrużenie oka na końcu zdania o stemplowaniu ... :P

 

Panie Norbercie jak napisałem wyżej chce zasięgnąć rady i wyeliminować błędy jeżeli takowe są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też popełniam błędy i widzę w tym forum możliwość podniesienia swojej wiedzy na różne tematy - więc jestem za tym, żeby pytać, jeśli czegoś nie jesteśmy pewni. Od tego jest wiedza innych - choć nie zawsze i nie ze wszystkim musimy się zgadzać.

 

Dziś jest piątek, nie 13-go - i to już jest wystarczający powód do tego, żeby się uśmiechnąć.

 

Idę po kaffffffkę. Dobra kawa z dobrego ekspresu - poezja.

Prawie jak papieros po dobrym sexie. :P

 

Pozdrawiam serdecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem C4 spełnia VAT 1?

 

A czemu nie?

 

No właśnie też chciałbym się dowiedzieć dlaczego nie może być Vat 1 skoro ma jeden rząd siedzeń oddzielony kratą a z tyłu jest zabudowa.W takim razie kolega który podpunkt Vat by wystawił?Co do Wolfa i jego wypowiedzi to szkoda słów pokazał swój poziom ...Wszyscy dobrze wiemy ze wydziały same nie wiedzą jak podejść do sprawy w niektórych przypadkach, a u nas w przypadku Vat otrzymaliśmy tel dlaczego nie chcemy robić badania Vat od razu z okresowym po raz pierwszy w kraju.Chciałem zasięgnąć porady ale jak widać dowiedziałem się że więcej stempluje jak wypisuje zaświadczeń...Dziękuje...

 

[ Dodano: 21-01-2011, 07:48 ]

Program do badań mam z Norcomu...

 

Niezaktualizowany 17.01 wyszła wersja 9.2.1 a już jest 9.2.2. A ty masz nadal 9.2.0...

 

badanie VAT dla pojazdu nie zarejestrowanego w Polsce

 

To też, ale ja bym napisał w 15 dni roboczych 331 badań ????!!!!! Ale każdy zauważa co innego :D

 

A ile u kolegi jest miesięcznie przeglądów ogólem z Vatowskimi dodatkowymi i poprawkami??

 

Może zbyt pochopnie oceniłem Ciebie, jednak nie tylko ja zwróciłem na to uwagę.

Nie ma się co obrażać tylko może wytłumaczyć, że jeśli tak jest to pracuje 6 diagnostów/ na 2 zmiany i są dwa stanowiska - w tych warunkach jestem w stanie to zrozumieć. W innych wypadkach np 10 godzin jedno stanowisko 2 diagnostów - wybacz - wtedy podtrzymuję to co napisałem.

Przelicz sobie ile to wychodzi na godzinę i nie wierzę, że non stop idealnie jeden klient po drugim wjeżdża na BT.

O poziomie mojej wypowiedzi może inni się wypowiedzą.

Dla ścisłości na SKP gdzie pracuję miesięcznie robię dużo mniej niż wy w 15 dni mimo kilkunastu lat działania i bardzo szerokim zakresie działalności związanej z motoryzacją.

 

Kolego pracujemy na dwie zmiany po 13 godzin dziennie na dwóch stanowiskach sprawdziłem sobie styczeń dzień po dniu i wychodzi nam średnio po 20-25 aut dziennie.Mamy podpisane wiele umów z firmami spedycyjnymi obsługujemy komunikacje miejską ,Pks 4 serwisy autoryzowane plus klienci z "ulicy" wiec można nie uwierzyć ale nie ma czasu nawet wyjść za potrzebą...Dzwoniłem do stacji zaprzyjaznionych z regionu i tez mają powyżej 300 badań w tym miesiącu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dę po kaffffffkę. Dobra kawa z dobrego ekspresu - poezja.

Prawie jak papieros po dobrym sexie.

 

Kawa o tak :D a papieros rzuciłem palenie od Nowego Roku i się trzymam jakoś :) .

 

A żeby było coś na temat to u mnie regułki Vat'owskie w programie zostały stare i nikt się nie czepia ich a badań zrobiłem już sporo ktoś tu gdzieś pisał że po Nowym Roku zginą badania Vat a u mnie jest ich jeszcze więcej niż było. Wczoraj na cały dzień chyba z 10 było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop napisał/a:

markes30 napisał/a:

Jakim cudem C4 spełnia VAT 1?

 

 

A czemu nie?

Panowie rozumiem że klijent na VAT przyjechał z wyciągiem ze świadectwa homologacji . Jeśli było to pierwsze okresowe w polsce to przynajmniej dziwne że go miał oczywiście mówie o wyciągu ze świadectwa homologacji . A to przecież w nim tylko producent określa podrodzaj pojazdu . PAMIENTAJMY ŻE TYLKO : WIELOZADANIOWY I VAN spełniają VAT 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego pracujemy na dwie zmiany po 13 godzin dziennie na dwóch stanowiskach sprawdziłem sobie styczeń dzień po dniu i wychodzi nam średnio po 20-25 aut dziennie.Mamy podpisane wiele umów z firmami spedycyjnymi obsługujemy komunikacje miejską ,Pks 4 serwisy autoryzowane plus klienci z "ulicy" wiec można nie uwierzyć ale nie ma czasu nawet wyjść za potrzebą...Dzwoniłem do stacji zaprzyjaznionych z regionu i tez mają powyżej 300 badań w tym miesiącu...

 

Nie trzeba było tak od razu

A ;) było także.... ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też popełniam błędy i widzę w tym forum możliwość podniesienia swojej wiedzy na różne tematy - więc jestem za tym, żeby pytać, jeśli czegoś nie jesteśmy pewni. Od tego jest wiedza innych - choć nie zawsze i nie ze wszystkim musimy się zgadzać.

 

Dziś jest piątek, nie 13-go - i to już jest wystarczający powód do tego, żeby się uśmiechnąć.

 

Idę po kaffffffkę. Dobra kawa z dobrego ekspresu - poezja.

Prawie jak papieros po dobrym sexie. :P

 

Pozdrawiam serdecznie !

 

Mądrego to i przyjemnie posłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.