Skocz do zawartości

Zmiana podstawy prawnej odnosnie badań VAT


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

kawa z expresu ? :o

 

[ Dodano: 21-01-2011, 09:28 ]

be :-D

Dobrze, że o seksie tak nie napisałeś. :P

 

Uprzedzę ewentualne pytania - NIE PALĘ, prowadzę zdrowy tryb życia ( :lol: ), więc umrę zdrowszy. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAMIENTAJMY ŻE TYLKO : WIELOZADANIOWY I VAN spełniają VAT 1

W katalogu ITS znalazłem dwie C4 z liczbą miejsc 2 i podrodzaju VAN.

NIE PALĘ, prowadzę zdrowy tryb życia

To co Ci jeszcze zostało z tych rzeczy na P?. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu ITS znalazłem dwie C4 z liczbą miejsc 2 i podrodzaju VAN.

 

Jak to jest potwierdzone w katalogu ITS to należy jeszcze sprawdzić czy jako VAN w podrodzaju zostało zakwalifikowany na okresowym z "zagranicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę po kaffffffkę. Dobra kawa z dobrego ekspresu - poezja.

Prawie jak papieros po dobrym sexie.

Szczęściarz, kiedy On ma na to wszystko czas ???

 

więc umrę zdrowszy.

To się robale ucieszą ,,,a kto pije i pali ten nie ma robali ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do meritum. Czy rzeczywiście wszyscy wpisując na zaświadczeniu VAT 1-4 piszecie formułkę z podaniem pełnej podstawy prawnej?

Ja często spotykam się wpisem w drugim punkcie adnotacji do zaświadczenia, że pojazd odpowiada warunkom dodatkowym dla "VAT-1" (np.) i wszystko. I nie widzę w tym nic nieprawidłowego. Po co się roztrząsać, czy ma być podany taki artykuł takiej ustawy, czy inny?? Meritum problemu to raczej nie jest - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście wszyscy wpisując na zaświadczeniu VAT 1-4 piszecie formułkę z podaniem pełnej podstawy prawnej?

Ja często spotykam się wpisem w drugim punkcie adnotacji do zaświadczenia, że pojazd odpowiada warunkom dodatkowym dla "VAT-1" (np.) i wszystko. I nie widzę w tym nic nieprawidłowego.

 

Też tak robiłem do momentu, gdy zaświadczenie takie nie trafiło do jakiegoś nadgorliwego wydziału komunikacji z innego rejonu i odmówiono jego przyjęcia, bo powinno być napisane tak jak w objaśnieniach do wzoru zaświadczenia zawartego w Dz U 155:

****** ... W przypadku badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, wpisać odpowiednio jeden z punktów wymienionych w art. 86 ust. 4 pkt 1-4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 54, poz.535, z póź. zm), np.: "art. 86 ust. 4 pkt1" (jeden).

Ciekawe jakiej formułki wymaga ten WK po zmianie przepisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakiej formułki wymaga ten WK po zmianie przepisów?

 

Art. 3. ust.2. pkt. 1-4 (jeden itd) ustawy o podatku od towarow i usług oraz ustawy o transporcie drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do meritum. Czy rzeczywiście wszyscy wpisując na zaświadczeniu VAT 1-4 piszecie formułkę z podaniem pełnej podstawy prawnej?

Ja często spotykam się wpisem w drugim punkcie adnotacji do zaświadczenia, że pojazd odpowiada warunkom dodatkowym dla "VAT-1" (np.) i wszystko. I nie widzę w tym nic nieprawidłowego. Po co się roztrząsać, czy ma być podany taki artykuł takiej ustawy, czy inny?? Meritum problemu to raczej nie jest - prawda?

Moim zdaniem samo dodatkowe na VAT powinno mieć całą formułę. Natomiast inne zaświadczenia (np skończył się DR) mogą mieć skróty HAK VAT .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem samo dodatkowe na VAT powinno mieć całą formułę. Natomiast inne zaświadczenia (np skończył się DR) mogą mieć skróty HAK VAT .....
:ok:ok:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem niekoniecznie :)
Każdy ma prawo do swojego zdania szczególnie w kwestiach nie do końca uregulowanych prawnie więc chyba bez flaszki tego nie rozbierzemy a jedną już ci jestem winien 8) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.