Skocz do zawartości

Zmiana z naczepy na przyczepę ciężarową


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów spotkał się z takim czymś jak zmiana z naczepy ciężarowej na przyczepę ciężarową... Bo powiem szczerze że jestem trochę w szoku jak to klient sobie wyobraża?? Powiedziałem mu że opinia rzeczoznawcy musi być. Ale czy to się da zmienić w ogóle???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie się da ale musi to być dwu osiowa naczepa o dł. max 12m Problem pojawi sie przy nacisku na I oś Nowe DMC i naciski to praktycznie nowy pojazd Osobiście wolałbym nie brać odpowiedzialności za 24 tonowe coś wyspawane w garażu, pędzące 90km/h po drodze publicznej Jeśli da się to zarejestrować to lepiej niech jakość przeróbki potwierdzi ITS albo Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku Oni mają sprzęt i wiedze żeby takie cuda dopuszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś sie to opłaca iktoś sie tego podejmie to szacunek ale osobiście wolałbym żeby nic takiego po naszych drogach nie jezdziło

I szacunek dla tego kto to coś dopuści :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szacunek dla tego kto to coś dopuści

 

Szacunek za to że się nie będzie bał dopuścić, ale kasę na dobrego adwokata niech już zbiera tak na wszelki wypadek bo jak się coś urwie i kogoś ubije to posadzą tylko diagnostę bo to przecież on dopuścił a nie nikt inny :razz:

 

p.s U mnie na szczęście jeszcze nikt nie miał takiego pomysłu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla mnie taka zmiana to za duża ingerencja i odpowiedzialność za życie innych. A klient coś gadał o mniejszym podatku czy coś w tym stylu. Ale czy za to narażać tak wiele warto? Wg mnie nie... ale klient...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla mnie taka zmiana to za duża ingerencja i odpowiedzialność za życie innych. A klient coś gadał o mniejszym podatku czy coś w tym stylu

 

On pokombinuje i zaoszczędzi, Ty możesz przez niego nieźle beknąć, a jeśli chodzi o podatki to czy nie lepiej sprzedać to co jest zbyt drogie w utrzymaniu i kupić coś tańszego w utrzymaniu tak po prostu i bez kombinowania z przeróbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów spotkał się z takim czymś jak zmiana z naczepy ciężarowej na przyczepę ciężarową... Bo powiem szczerze że jestem trochę w szoku jak to klient sobie wyobraża?? Powiedziałem mu że opinia rzeczoznawcy musi być. Ale czy to się da zmienić w ogóle???
A czy ten pan powiedział cos jak ta modyfikacja miałaby wyglądać?

Pytam bo w sprzedaży są wózki pod naczepy - 20-35 tys PLN jak ostatnio przeglądałem.

Czepia się to np do ciągnika rolniczego, podpina hydraulikę+hamulce+światła i tym ciągnikiem rolniczym można ciągać naczepy.

Taki prosty wózek. Nie wiem jak z jego rejestracją, jak z użytkowaniem na drogach publicznych ale wiem że coś takiego jest produkowane.

Jeżeli gość sobie chce coś takiego kupić lub zrobić to już nie tak trudno mi jest sobie wyobrazić że chce z naczepy zrobić przyczepę ;)

Tylko wtedy to raczej byłaby przyczepa rolnicza taka do 40km/h bo nie wiem czym innym by to ciągał bo napewno nie samochodem ciężarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo w sprzedaży są wózki pod naczepy - 20-35 tys PLN jak ostatnio przeglądałem.

Czepia się to np do ciągnika rolniczego, podpina hydraulikę+hamulce+światła i tym ciągnikiem rolniczym można ciągać naczepy.

Taki prosty wózek. Nie wiem jak z jego rejestracją, jak z użytkowaniem na drogach publicznych ale wiem że coś takiego jest produkowane

 

Z rejestracja będzie raczej problem, bo ten pojazd prawdopodobnie nie będzie spełniał WT odnośnie długości i ilości osi. Chyba, że będzie to 2-osiowa naczepa o długości jakieś 10m (tak aby z dyszlem wózka nie przekraczała 12m), ale takich naczep praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś poruszałem temat takiej przeróbki tyle że z naczepy zrobiono przyczepę rolniczą do przewozu balotów.

Wymiary A - 14m, B - 13m

1080744694.jpg.1fde36c38a17feecb24bb3bdb88486df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary A - 14m, B - 13m

 

Pasowało by jeszcze podać wymiar C, czyli długość z dyszlem. Pewnie by było jakieś 15,5m czyli stanowczo za dużo jak na przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,ale teoretycznie wszystko jest zgodne z prawem; ciągnik rolniczy moż ciągać dwie przyczepy a to są właśnie dwie przyczepy, ograniczeniem może być długuść składu i dmc ciagniętych przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ale faktycznie chyba za długie

 

Jeżeli potraktować to jako dwie p-py to może się zmieścić w długości 22 m dla zespołu dwóch przyczep i pojazdu wolnobieżnego lub ciągnika rolniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet ma miejsce pod tablicę rejestracyjna, numery ramy wiec chyba też nabite u producenta.

jak nabiję nr ramy i zrobię miejsce pod tablicę rejestracyjną to każdą rzecz zarejestruję?

No właśnie ;)

Kiedyś czytałem o tych wózkach w RPT i pisali tam że ciągać tym można tylko po placu ale to był stary art. Może czasy się zmieniły i idzie to zarejestrować.

 

No i gdybym ja to ciąnął to bankowo bym to wywrócił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to naciągane ale w wymiarach chyba się zmieści

 

Jak wiele rzeczy w naszym pięknym kraju :P

 

jak nabiję nr ramy i zrobię miejsce pod tablicę rejestracyjną to każdą rzecz zarejestruję?

No właśnie

 

I jeszcze jako producent poddasz to homologacji i dostaniesz ŚH to co stoi na przeszkodzie aby to zarejestrować :-P . Dla WK wystarczy faktura i wyciąg ze ŚH i rejestruje :) A za rok no cóż będziesz czytał Dz.U nr 32 i patrzył czy spełnia warunki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze przeszkód do rejestracji tej przyczepy, tylko po co?? Jako przyczepa specjalistyczna a nie transportowa nie musi być zarejestrowana tak samo jak grabiarka czy inne sprzety rolnicze. Dopóki ta przyczepa nie bedzie spięta z naczepą to śmiało może uczestniczyć w ruchu drogowym. Z OBT też nie ma problemu bo to dwa osobne pojazdy (przyczepa rolnicza i naczepa) Pytanie czy może się poruszać po drogach z naczepą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy może się poruszać po drogach z naczepą??

stawiam na NIE

35) pojazd członowy - zespół pojazdów składający się z pojazdu silnikowego złączonego z naczepą;

a tu naczepa jest złączona z przyczepą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.