Skocz do zawartości

samochód osobowy na cięzarowy


rafi8406

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm mam pytanko jak to wyglada z przerobieniem samochodu osobowego volkswagen caddy na cieżarowy.Gośc chce go przerobic na dwu osobowy z kratką wiadomo do vatu. Jak wy to robicie i co wymagacie przy badaniu? wystarczy samo zaswiadczenie od zakładu o przebudowie i kratka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg z homo ,skąd będę wiedział iż w/w pojazd jest van lub wielozadaniowy
mam przed oczami homo Suzuki Swift 1.0, 3 drzwi - ciężarowe na 2 osoby. Czy, gdyby ktoś chciał przerobić taką osobówkę na ciężarowy to można? To jest heczbek. Pozdr. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wolno przebudowywać Waszym zdaniem pojazdów sprzed 2001, a w praktyce sprzed 2004 roku?? Odważna teza...

Kto powiedział, że nie można? Chodzi tylko o to, że aby jakiś pojazd mógł być przebudowany to trzeba sprawdzić zgodność zapisów z Dz.U. 238 w stosunku do tego co zrobił klient. Dla przykładu jak trafi do Ciebie pojazd wielozadaniowy M1 przebudowany z 6 na 9 osób to dokonasz zmian bez szemrania? Czy też wykonasz delikatny telefon do diagnosty który się pod tym podpisał? Teraz skąd on ma wiedzieć jaki jest to podrodzaj skoro jest to parametr określany przez producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem wprost, do czego sprowadza się Twój wymóg.

Co do przebudowy... Trudno mi zanegować wielozadaniowego na 9 miejsc z SKP, skoro MI udziela takich homologacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi zanegować wielozadaniowego na 9 miejsc z SKP

Czy na pewno "...AF - wielozadaniowe :pojazd o nadwoziu innym niż opisane w kodzie od AA do AE, przeznaczony konstrukcyjnie do przewozów osób i ładunków w tym samym nadwoziu ; jeżeli taki pojazd spełnia jednak następujące warunki: 1. liczba dostępnych miejsc siedzących jest nie większa niż 6 (po za kierowcą)... to nie jest on uznawany za pojazd kategorii M1..."

skoro MI udziela takich homologacji...

Tylko na podstawie jakich przepisów?? Skoro przytoczony przepis jest z dziennika o homologacji pojazdów to jakim cudem wielozadaniowy samochód osobowy może posiadać 9 miejsc?

Chyba, że źle zinterpretowałem zapis i się mylę lub istnieje inny który przytoczony znosi albo odbywa się to standardowo po polsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz ten cytat, mój jest inny ,,,

 

1. liczba dostępnych miejsc siedzących jest nie większa niż 6 (poza kierowcą),

2. spełniona jest zależność: P-(M+Nx68) > Nx68

to nie jest on uznawany za pojazd kategorii M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz ten cytat, mój jest inny ,,,

 

1. liczba dostępnych miejsc siedzących jest nie większa niż 6 (poza kierowcą),

Przepraszam, źle przepisałem, oczywiście Twoja wersja jest prawidłowa. Poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jezeli samochod nie jest jeszcze zarejestrowany w PL to mozna to bez problemu w niemczech zmienic na ciezarowy przerabiam pare samochodow tygodniowo wiec jestem w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna to bez problemu w niemczech zmienic na ciezarowy przerabiam pare samochodow tygodniowo

czyli, Polak wszystko potrafi ? nawet w Niemczech ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli samochod nie jest jeszcze zarejestrowany w PL to mozna to bez problemu w niemczech zmienic na ciezarowy przerabiam pare samochodow tygodniowo wiec jestem w temacie :)

 

A jeśli miał by jeździć w Niemczech, też przerabiacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie na "konfetti"

 

przeczytaj poprzednie posty będziesz w temacie.

pytanie dotyczy czy przeróbki są robione na teren Polski, czy też może przerabiane są pojazdy w ten sposób i jeżdżą w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czyli, żeby przerobić Partnera z 2005r. z osobowego na ciężarowy. Dodam, że tabliczka wygląda mniej więcej tak:

1745

2745

800

960

Potrzebuję:

 

1.Przegrodę oddzielającą za przednim rzędem siedzeń

2.Miejsca z 5 do 2

3.Zaświadczenie od zakładu który dokonał przeróbki

4.oraz przede wszystkim wyciąg ze świadectwa homologacji. Jeżeli tam jest wpisany van lub wielozadaniowy i wszystkie powyższe warunki są spełnione to wtedy może być przerobiony z osobowego na ciężarowy.

 

Aha jeszcze pytanie czy są jakieś dodatkowe wymogi odnośnie ścian bocznych. Czy ciężarówka może mieć szyby boczne tylne. Tak z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.