adam1501 Napisano 2 Kwiecień 2011 Napisano 2 Kwiecień 2011 Czy ciężarówka może mieć szyby boczne tylne Przepraszam, że pytaniem na pytanie ale czy kombi jako ciężarówka ma boczne szyby? Ma, a skoro ma to znaczy, że można. Bez wnikania w przepisy, skoro otrzymało homologacje to spełnia wymagania, chyba że homologacja została wydana po polsku to może być różnie i wówczas trzeba by było grzebać w przepisach. Czyli, żeby przerobić Partnera z 2005r. z osobowego na ciężarowy. Najpierw trzeba zajrzeć do świadectwa homologacji co to za podrodzaj, jeżeli spełniający zapisy podatkowe to do dzieła z zastrzeżeniem spełnienia wymagań z warunków technicznych (ładowność, przegroda...). Cytuj
Jacdiag Napisano 2 Kwiecień 2011 Napisano 2 Kwiecień 2011 4.oraz przede wszystkim wyciąg ze świadectwa homologacji. Jeżeli tam jest wpisany van lub wielozadaniowy i wszystkie powyższe warunki są spełnione to wtedy może być przerobiony z osobowego na ciężarowy. to są wymagania dla uzyskania VAT-1 Cytuj Wszystkie drogi prowadzą do . . . ... trumny
rurek777 Napisano 2 Kwiecień 2011 Napisano 2 Kwiecień 2011 i tylko wtedy można go przerobić na ciężarowy gdy jest vanem lub wielozadaniowym. Cytuj
Stoned44 Napisano 2 Kwiecień 2011 Napisano 2 Kwiecień 2011 Ok trochę jaśniej. No z tymi szybami to trochę przesadziłem, ale bardzo obrazowo mi to wyjaśniłeś dzięki. Cytuj
JANUSZ60 Napisano 2 Kwiecień 2011 Napisano 2 Kwiecień 2011 Jeżeli tam jest wpisany van lub wielozadaniowy to są wymagania dla uzyskania VAT-1 i tylko wtedy można go przerobić na ciężarowy gdy jest vanem lub wielozadaniowym. Chłopaki ,,, albo , albo ,,, bo teraz to ja Was nie rozumiem ,,,, Cytuj
leniwiec Napisano 2 Kwiecień 2011 Napisano 2 Kwiecień 2011 Tak z ciekawości? Jeżeli przyjedzie klient na VAT... i w dowodzie nie ma wpisane VAN lub Wielozadaniowy, to prosicie gio o dostarczenie świadectwa Homologacji? Cytuj
szombi Napisano 2 Kwiecień 2011 Napisano 2 Kwiecień 2011 Nie wiem czy się nie mylę ale VAN lub wielozadaniowy jest wymgany do wpisu VAT-1 tak więc można zrobić z osobówki ciężarowy ale aby na ciężarowy dostać VAT-1 potrzebny jett zapis "wielozadaniowy" lub VAN a to powoduje przeróbkę bezcelową Co więcej jeśli pojazd inny niz van czy wielozadaniowy ma wpis VAT-1 to można od niego odliczać VAT ale jeśli zmieni właściciela to już wpisu VAT-1 nie otrzyma i tym samym straci prawo odliczania podatku VAT Cytuj
DARIO64 Napisano 2 Kwiecień 2011 Napisano 2 Kwiecień 2011 Ten to na pewno wielozadaniowy ,żeby maluchy mogły powiedzieć co woziły. Cytuj
leniwiec Napisano 2 Kwiecień 2011 Napisano 2 Kwiecień 2011 Ale wg. napisu nad zdięciem to furgon i niech spada ale jeśli zmieni właściciela VAT - jakiśtam jest wydawany na firmę lub osobę nawet jeżeli nr. rejestracyjny się nie zmienia, i księgowość musi mieć w aktach, że ten pojazd spełnia warunki niezależnie od tego, że wcześniej już je spełniał na inną firmę. Cytuj
adam1501 Napisano 2 Kwiecień 2011 Napisano 2 Kwiecień 2011 Tak z ciekawości?Jeżeli przyjedzie klient na VAT... i w dowodzie nie ma wpisane VAN lub Wielozadaniowy, to prosicie gio o dostarczenie świadectwa Homologacji? Jeżeli w grę wchodzi VAT-1 to dostanie przysłowiowego kopa bo w DR nie ma adnotacji o podrodzaju pojazdu. Jest rodzaj i przeznaczenie a do pełni szczęścia potrzeba podrodzaju, którego tam nie uświadczysz. Cytuj
Arton Napisano 20 Kwiecień 2011 Napisano 20 Kwiecień 2011 wczoraj miałem chętnego na taką przeróbke. Terenówka sprowadzona z Danii, dmc 2550 i ład. 675kg. 2 miejsca. W tłumaczeniu dowodu rej jest tylko napisany rodzaj poj. (dostawczy ?) bez liczby miejsc. Klient chce 5 miejsc i ciężarowy. Sa oryginalne miejsca kotwiczenia pasów i siedzen, ładowność też duża więc chyba nie ma przeciwskazań? Cytuj
blakop Napisano 20 Kwiecień 2011 Napisano 20 Kwiecień 2011 ładowność też duża więc chyba nie ma przeciwskazań? Podstaw do wzoru Lisiaka i sprawdź. Jak da rade nie widzę problemu. Cytuj
Regan55 Napisano 20 Kwiecień 2011 Napisano 20 Kwiecień 2011 Terenówka sprowadzona z Danii, dmc 2550 i ład. 675kg. 2 miejsca. Mialem cos podobnego z Belgii....Ledwie,ledwie ale sie załapało.... Cytuj
mmiodzio Napisano 21 Kwiecień 2011 Napisano 21 Kwiecień 2011 ładowność też duża więc chyba nie ma przeciwskazań? Podstaw do wzoru Lisiaka . Jak da rade nie widzę problemu. Że tak dyskretnie się zapytam ,co to znaczy. Cytuj
mmiodzio Napisano 21 Kwiecień 2011 Napisano 21 Kwiecień 2011 Tak myślałem że to o ten wzór chodzi ,lecz nie wiedziałem że tak się nazywa . Dzięki . Cytuj
Arton Napisano 21 Kwiecień 2011 Napisano 21 Kwiecień 2011 na podstawie chyba tego wzoru ITS opracowało tabelkę i wg niej dla 5 miejsc min ładownośc powinna wynosic 619kg a dla tego samochodu jest to 675kg. Cytuj
koko Napisano 22 Kwiecień 2011 Napisano 22 Kwiecień 2011 na podstawie chyba tego wzoru ITS opracowało tabelkę i wg niej dla 5 miejsc min ładownośc powinna wynosic 619kg a dla tego samochodu jest to 675kg. 357 kg + 5 x 68 = 697 kg z tego wynika ,ż e nie pasuje do tego wzoru. A swoja drogą skąd ten wzór w jakim jest dzienniku ? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.