Skocz do zawartości
grzegorz70

badanie pojazdu uprzywilejowanego

Rekomendowane odpowiedzi

grzegorz70

Witam

W cenniku są dwie podobne pozycje -

1.14 - pojazd uprzywilejowany (za warunki dodatkowe)

6.3 - który ma być używany jako uprzywilejowany (za warunki dodatkowe)

Jaka jest różnica? Może dziwne pytanie, ale tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jackow
1.14 - pojazd uprzywilejowany (za warunki dodatkowe)

6.3 - który ma być używany jako uprzywilejowany (za warunki dodatkowe)

Jaka jest różnica?

Człowieku korzystasz z nieaktualnego cennika. Poz. 1.14 jest skreślona.

Tu masz aktualny cennik: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=6696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markes30
1.14 - pojazd uprzywilejowany (za warunki dodatkowe)

 

Tego badania już nie ma. Zostało wykreślone przez Dz. U 155 z 2009r

1) skreśla się części oznaczone lp. 1.12 — lp. 1.14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

Ok. Przepraszam, nie doczytałem (muszę wykreślić z cennika na ścianie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
(muszę wykreślić z cennika na ścianie)

i obok powiesić aktualny

doszły motorowery i pojazdy kolejki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Ok. Przepraszam, nie doczytałem (muszę wykreślić z cennika na ścianie)

Rozumiecie to , pół roku po zmianach ???

Taką niestety pomoc mają SKP ze strony Wydz. Komunikacji , no chyba, że "grzegorz70" olał temat ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janusz1971

Janusz nawet póltora roku już jest 2011 a to był wrzesień 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Rozumiecie to , pół roku po zmianach ???

od września 2009 ...

to prawie półtora :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zjc

Witam.

Mam pytanie czy pojazd rodzaju ciężarowy, podrodzaj uniwersalny może być uprzywilejowany?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

Nie olał tematu, tylko nie doczytał. W programie i na fakturze jest poprawnie, na ścianie wisi również rozporządzenie zmieniające cennik - po prostu wcześniej nie wykreśliłem, a teraz zapomniałem. Pojazdy uprzywilejowane to u mnie rzadkość. Naprawdę.

Dziękuję za przypomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andmat

Art. 53.1. Pojazdem uprzywilejowanym w ruchu drogowym może być pojazd samochodowy:

 

1) jednostek ochrony przeciwpożarowej;

2) zespołu ratownictwa medycznego;

3) Policji;

4) jednostki ratownictwa chemicznego;

5) Straży Granicznej;

6) Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego;

7) Agencji Wywiadu;

7a) Centralnego Biura Antykorupcyjnego;

7b) Służby Kontrwywiadu Wojskowego;

7c) Służby Wywiadu Wojskowego

8. Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej;

9) Służby Więziennej;

10) Biura Ochrony Rządu;

10a) kontroli skarbowej;

10b) Służby Celnej;

10c) straży gminnych (miejskich);

11) Inspekcji Transportu Drogowego;

 

12) jednostki niewymienionej w pkt 1-11, jeżeli jest używany w związku z ratowaniem życia lub zdrowia ludzkiego - na podstawie zezwolenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

 

Tylko takie pojazdy mogą być uprzywilejowane. Rodzaj pojazdu nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
nawet póltora roku już jest 2011 a to był wrzesień 2009

Faktycznie to u mnie się czas zatrzymał ,,,dzięki

po prostu wcześniej nie wykreśliłem,

po co miałeś wykreślać, trzeba było po prostu nowy cennik wydrukować ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pentagram
czy pobieramy podczas badania okresowego- przyczepy specjalnej pożarniczej,-również za dod.bad.techniczne pojazdu uprzywilejowanego

 

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Nie.

Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

bo nie jest poj. uprzywilejowanym ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Dlaczego?

może dlatego

Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

38) pojazd uprzywilejowany - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego;

 

Art. 53. 1. Pojazdem uprzywilejowanym w ruchu drogowym może być pojazd samochodowy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marek4017

Dziękuje za odpowiedzi.Utwierdziły mnie w przekonaniu ,że przyczepy specjalne straży pożarnej i innych służb- nie są pojazdami uprzywilejowanymi i nie powinniśmy wykonywać dodatkowego badania z poz.6.3 cennika badań.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
przyczepy specjalne straży pożarnej i innych służb- nie są pojazdami uprzywilejowanymi

 

Czyli nie powinny mieć kogutów - zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Art. 53. 1. Pojazdem uprzywilejowanym w ruchu drogowym może być pojazd samochodowy:

 

Zatem jakim prawem na przyczepie zamontowane są atrybuty zarezerwowane dla pojazdu uprzywilejowanego???

Wiem temat stary jak świat i nawet była obszerna dyskusja na ten temat. Szkoda tylko, że żaden z projektów zmian przepisów w dalszym ciągu nie reguluje tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marek4017

Czyli nie powinny mieć kogutów - zgadza się?

:) Dobre pytanie,teraz należałoby dojść jaka to usterka w oznakowaniu tej przyczepy... :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
:) Dobre pytanie,teraz należałoby dojść jaka to usterka w oznakowaniu tej przyczepy... :( ?

 

art. 66 ust. 4 pkt 3 - czyli z mocy samej ustawy nie spełnia warunków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Jacdiag, dokładnie ten temat miałem na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marcin29

jaka jest opłata za badanie VW T4 specjalny pożarniczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.