Skocz do zawartości

badanie pojazdu uprzywilejowanego


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam 5 dych więcej biorę. Tabela Lp. 6.3.

A dlaczego jeśli mogę spytać? Specjalny nie znaczy że uprzywilejowany, a pytanie dotyczyło pojazdu specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czaso do czasu coś uda mi się skojarzyć dobrze lub prawie dobrze i tak myślę sobie, że jak pytanie padło w temacie "badanie pojazdu uprzywilejowanego" to bardziej o jego oznaczenie/wyposażenie/doposażenie chodzi i opłaty z tym związane, niż sam rodzaj pojazdu.

No, ale ściśle to tylko sam autor może wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie bez problemu takie znajdziesz. LT, czy Vita bez wyposażenia pożarniczego rejestrowane są jaki samochody osobowe uprzywilejowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już chyba kiedyś poruszany. Generalnie wygląda to tak: pojazdem uprzywilejowanym może być każdy pojazd, który jest w stanie spełnić wymagania:

 

Dz. U. z 2013r., poz. 951 z późn. zm (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia)

 

Rozdział 8 (Warunki dodatkowe dla pojazdu samochodowego uprzywilejowanego).

 

Po przeczytaniu 3 stron powyższej lektury jednoznacznie możemy stwierdzić, że pojazd uprzywilejowany nie musi być rodzaju specjalny. Przykłady:

 

- Autobusy i transportery więzienne- rodzaj: autobus.

- Pojazdy strażackie niegaśnicze, typu Polonez, Passat, Vito...- rodzaj: samochód osobowy.

- Strażacki Star 200 skrzyniowy otwarty- rodzaj: ciężarowy.

 

Spotkałem się z powyższymi pojazdami, które spełniały wymogi pojazdu uprzywilejowanego i były użytkowane przez odpowiednie służby. Nie miały rodzaju "specjalny", bo niczym specjalnym oprócz kolorów i kilku drobiazgów się nie wyróżniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LT, czy Vita bez wyposażenia pożarniczego rejestrowane są jaki samochody osobowe uprzywilejowane.

 

I wszystko ok.

 

Jest nie ok dopiero jak by były specjalne pożarnicze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w większości właśnie tak są

Może nie w większości ale bardzo często :( , zwłaszcza dotyczy to pojazdów rejestrowanych kilka lub kilkanaście lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pojazdem uprzywilejowanym .

 

Art. 53. 1. Pojazdem uprzywilejowanym w ruchu drogowym może być pojazd samochodowy:

1) jednostek ochrony przeciwpożarowej;

 

Dz.U.2009.178.1380 t.j. - Ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej

Jednostkami ochrony przeciwpożarowej są:

1) jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej;

1a) jednostki organizacyjne Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej;

2) zakładowa straż pożarna;

3) zakładowa służba ratownicza;

4) gminna zawodowa straż pożarna;

4a) powiatowa (miejska) zawodowa straż pożarna;

5) terenowa służba ratownicza;

6) ochotnicza straż pożarna;

7) związek ochotniczych straży pożarnych;

8 ) inne jednostki ratownicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.