Skocz do zawartości

buggy SAM warunki rejerstracji


jajek92

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    11

  • jajek92

    8

  • Tytus

    6

  • danielg539

    4

Czy o to chodzi?

Myślę, że nie ma innej na ten temat, niemniej jednak nie ma tu nic o dwutlenku węgla ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Absolutnie się mylisz. Rozp.UE 715/2007 bodajże. Do stosowania wprost w każdym kraju unijnym. Dotyczy każdego auta grupy M1 i N1 do masy bodajże 1205 kg (I grupa odniesienia). Wszystkie muszą mieć EURO 5 jeśli są sprzedawane, lub rejestrowane od 1.1.2011.

 

Mylilem sie. Mialem na mysli auto juz zarejestrowane za granica.

Rzeczywiscie w swietle tego rozporzadzenia w takim SAMie moze byc problem z zaswiadczeniem o spelnianiu norm Euro, ale przy odrobinie dobrej woli wydruk z analizatora powinien je zastapic.

A i nie znam tez zadej podstawy prawnej by diagnosta na OSKP - a to on bedzie dopuszczal do ruchu to cudo, znal rozprzadzenia Parlamentu Europejskiego. Zwlaszcza ze nawet nasza wladza ignoruje wiele z nich.

 

No i nadal nie ma nic o CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i nie znam tez zadej podstawy prawnej by diagnosta na OSKP - a to on bedzie dopuszczal do ruchu to cudo, znal rozprzadzenia Parlamentu Europejskiego.

 

Nie wiem czy jesteś tego świadom, ale posiadasz podwójne obywatelstwo. Jesteś obywatelem Unii (oprócz tego, że Polski) i pytasz co ma Cię zmusić do stosowania unijnych rozporządzeń? :) No jak mam Ci na to odpowiedzieć :) Rozporządzenie unijne jest prawie tak samo ważne jak polskie, krajowe. Pisze prawie, bo de facto ma pierwszeństwo nad krajowym :) A skąd masz znać? Hmmm - a krajowe prawo skąd znasz? :) Możesz znać, nie musisz... ale nieznajomość prawa szkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Nie wiem czy jesteś tego świadom, ale posiadasz podwójne obywatelstwo. Jesteś obywatelem Unii (oprócz tego, że Polski) i pytasz co ma Cię zmusić do stosowania unijnych rozporządzeń? :) No jak mam Ci na to odpowiedzieć :) Rozporządzenie unijne jest prawie tak samo ważne jak polskie, krajowe. Pisze prawie, bo de facto ma pierwszeństwo nad krajowym :) A skąd masz znać? Hmmm - a krajowe prawo skąd znasz? :) Możesz znać, nie musisz... ale nieznajomość prawa szkodzi :)

 

Czyli idac Twoim tokiem rozumowania od jutra mam zaczac rejestrowac auta z kierownica po prawej???

Bo unia tego nie zabrania...

Ustawa o VAT z 2010 tez nie moze byc dla mnie wykladnia...bo przeciez UE mowi co innego.

itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a mało masz wyroków w tym kierunku potem :)

 

A co do anglików - jak śledzisz temat to wiesz, że właśnie unia nas za to goni w tej chwili i myślę, że jest to tylko kwestia czasu, kiedy będziemy je rejestrować bez przeróbek. Każdy kraj UE to robi - myślisz, że my się obronimy przed tym? :)

 

Ludzie myślą, że UE to tylko wyjazd do Niemiec bez paszportu i dotacje... A to także zwykłe prawo - niekoniecznie stanowiące wielkie traktaty, ale także to dla "zwykłych" ludzi o ich codziennych sprawach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

No a mało masz wyroków w tym kierunku potem :)

 

A co do anglików - jak śledzisz temat to wiesz, że właśnie unia nas za to goni w tej chwili i myślę, że jest to tylko kwestia czasu, kiedy będziemy je rejestrować bez przeróbek. Każdy kraj UE to robi - myślisz, że my się obronimy przed tym? :)

 

Ludzie myślą, że UE to tylko wyjazd do Niemiec bez paszportu i dotacje... A to także zwykłe prawo - niekoniecznie stanowiące wielkie traktaty, ale także to dla "zwykłych" ludzi o ich codziennych sprawach...

 

pieknie pieknie...ale jak narazie to nasi lokalni starosci wydaja nam uprawnienia i oni w oparciu o nasze sady powszechne te uprawnienia moga nam odebrac.

I w glebokim powazaniu maja przepisy UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydawanie uprawnień diagnostom to chyba póki co nie jest kwestia regulowana rozporządzeniami unijnymi...

Emisja spalin niestety tak - jak i wiele innych kwestii związanych z rejestracją pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tak z ciekawości, który z was pozwolił na zarejestrowanie takiego czegoś ?

http://moto.allegro.pl/pojazd-na-podzespolach-fiata126p-warto-i1550266113.html

15502661131.jpg

15502661132.jpg

 

 

Nie rozumie, czemu z moim będą problemy, który raczej ma to coś czego ten nie ma, czyli bezpieczna rama,

 

a nawiązując do mojego problemu, jeśli mówicie ze będą problemy głównie z powodu zawieszenia i układu kierowniczego, które będzie o wiele bardziej pancerne niż seryjna z jakiekolwiek auta. To gdzie mogę mogę zrobić testy wytrzymałościowe, homologacje, i czy możecie powiedzieć ile taka przyjemność może kosztować, oczywiście taką cenę orientacyjną, za badanie pojazdu jednostkowego.

 

Pojazdy rajdowe też mają zawieszenie Układ kierowniczy robione pod te warunki, i pytanie czy w Polsce istnieją takie zakłady, firmy wydające zaświadczenia homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawiązując do mojego problemu, jeśli mówicie ze będą problemy głównie z powodu zawieszenia i układu kierowniczego, które będzie o wiele bardziej pancerne niż seryjna z jakiekolwiek auta. To gdzie mogę mogę zrobić testy wytrzymałościowe, homologacje, i czy możecie powiedzieć ile taka przyjemność może kosztować, oczywiście taką cenę orientacyjną, za badanie pojazdu jednostkowego.

Poczytaj sobie tu: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=6308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Robiliśmy SAMa replikę Jaguara. Norma spalin nie spełniona , jedyna szansa odstępstwo od warunków technicznych. Po rozmowie z MI Pojazd musi spełniać tylko warunki techniczne zawarte w PORD i Rozporządzeniu nr. 32. Nie musi mieć katalizatora systemu EOBD ale musi spełniać normę spalin zawartą w tymże rozporządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale musi spełniać normę spalin zawartą w tymże rozporządzeniu

 

To chyba byś już prędzej ten OBD i kata zmotał, niż wysmyczył używany silnik spełniający warunki tego rozporządzenia :) No chyba, że masz gest i wsadzisz do tego cuda silnik z tegorocznej salonówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

a zapytam kto z was zarejestrował to?

 

5.jpg

3.jpg

4.jpg

 

wahacze konstrukcja włąsna połączenie zwrotnica amortyzator też home made... układ wydechowy, mało że brak katalizatora to i pewnie ryk jak z choppera...

wiem tylko tyle ze zarejestrowany jako pojazd rolniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapytam kto z was zarejestrował to?

 

To ja Ci odpowiem. Jak masz robić takie wyrzuty wszystkim na forum to poszukaj sobie takiego "klepacza" i Ci zarejestruje, nie będziesz tu się wypłakiwał że coś zrobiłeś i nie możesz tego zarejestrować. W naszym zawodzie tak jak w każdym innym nie brakuje "ludzi odważnych" którzy nie liczą się z konsekwencjami (sam kilku takich znam :razz: )

 

p.s. Z Opoczna do Włoszczowej w końcu nie jest tak daleko :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

 

p.s. Z Opoczna do Włoszczowej w końcu nie jest tak daleko :evil:

Nawiązując tego zdania, Wk skieruje na badania techniczne tylko w rejonie, w którym chcemy dokona rejestracji? Tzn idę do WK do Opoczna a chce dokona przeglądu technicznego w innym rejonie/ województwie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, Wk skieruje na badania techniczne tylko w rejonie, w którym chcemy dokona rejestracji? Tzn idę do WK do Opoczna a chce dokona przeglądu technicznego w innym rejonie/ województwie?.

 

Jesli chce się dokonać tego badania na jakiejś określonej SKP to należy zgłosić w WK na której, bo skierowanie jest tak właśnie wystawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chce się dokonać tego badania na jakiejś określonej SKP to należy zgłosić w WK na której, bo skierowanie jest tak właśnie wystawiane.

 

Nabicie numeru musi być wykonane w określonej stacji wyznaczonej przez WK. Badania techniczne i badania zgodności można wykonać już na dowolnej stacji posiadającej stosowne uprawnienia do takich badań (nie ma rejonizacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.