Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Stoned44

Citroen Berlingo 2010.04.12

Polecane posty

Stoned44

Heja Panowie był klient z pojazdem jak w temacie koniecznie chciał zrobić badanie techniczne z terminem wszystko gra cacy, auto sprowadzone z Francji, powiedziałem mu ,że nie musi i, że powinien pojechać do swojego wydziału komunikacji ale się uparł więc mu zrobiłem z wynikiem pozytywnym do dnia 2013.04.12. Zgodnie z Art. 81 6. ustawy prawo o ruchu drogowym.

 

Powiedzcie mi proszę, że nie dałem ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrc69

Nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackow
Powiedzcie mi proszę, że nie dałem ciała.

Sorry dałeś ciała :faint: Dlaczego? Nie możesz dać terminu dłuższego jak dwa lata.

Jak się uparł to mogłeś dać, jeżeli robiłeś dziś do 31.01.2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stoned44

czyli dałem d..y :( wiedziałem ,że coś mi nie gra. Zaraz może się uda to jeszce odkręcic. Udało się jeszcze go dopadłem. Dzięki za szybką reakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackow

Może da się to jeszcze sprostować co by nie było afery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrc69

Art. 81; P.6. Ustawy

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stoned44

udało się czy. wyz. :) Zrobiłem mu tak jak napisałeś. Czytałem ten punkt milion razy. I znam go prawie na pamięć a jednak popełniłem błąd. Właściwie to mój pierwszy raz, że klient chce takie badanie. Teraz za to na pewno będę pamiętał. Jak się ciesze, że to forum istnieje, i że ktoś o tej godzinie mi tak szybko pomógł, jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredek

Stoned44 przepis niby oczywisty ale można się przejechać , tak z ciekawości przyjezdza do Ciebie 31.01.2013 ten sam pojazd , jak wyznaczasz kolejny termin badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz1971

31,01,2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemor
31,01,2015
?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

31-01-2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz1971

Jeżeli przyjeżdza na pierwszy przegląd 31.01.2013 to chyba oczywiste jest ze dostanie NTB 31.01.2015 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

To będzie już drugi przegląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radan
Citroen Berlingo 2010.04.12

 

Na Twoim miejscu Stoned44 z racji daty pierwszej rejestracji mimo upartego klienta dokonał bym tylko dodatkowe - ustalenie niezbędnych danych do rejestracji , nie robiłbym badania okresowego.

 

Stoned44 przepis niby oczywisty ale można się przejechać , tak z ciekawości przyjezdza do Ciebie 31.01.2013 ten sam pojazd , jak wyznaczasz kolejny termin badania?

 

tylko i wyłącznie na rok i tylko rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus

a ja wyznaczyłbym do 2015.04.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemor
tylko i wyłącznie na rok i tylko rok.

też tak myślę :ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
To będzie już drugi przegląd

 

 

W przypadku aut sprowadzonych często bywa tak, że po upływie terminu BT trudno będzie ustalić czy auto już miało jeden przegląd czy 2 przeglądy.

Ta konstrukcja przepisu z dopełnianiem jest fatalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arizona
a ja wyznaczyłbym do 2015.04.12

 

A ja się nie zgadzam, bo dałbym mu tylko na rok. Ale na pewno nie na 2 lata i kilka miesięcy. Diagnosta może dać MAX 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus

masz racje Arizona , zagalopowałem się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredek

I taki niby prosty temat , a jednak nasuwa tez niekiedy wątpliwości, szczerze mówiąc to ja daje wtedy na rok, ale interpretacji tego przepisu jest naprawdę mnoga ilość. co do zasadności wykonanego badania to przychylam się do wypowiedzi wcześniejszej - dodatkowe czyli ustalenie danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus

dodatkowe czyli ustalenie danych.

tak to najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
I taki niby prosty temat

, byłby prosty, gdybyś wiedział, czy miał już badanie ,,,

oraz

ale się uparł

dlaczego się uparł ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pentagram

Faktycznie chore to dopełnianie, ale po 4 latach daję zawsze na 1 rok ::hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan

a może taka zagadka :-)

data 1ej rejestracji za granicą 2009-12-01, przyjeżdża na badanie 2011-02-01 , w briefie NTB do 2010-12 ( samochód osobowy oczywiście)

jakie badanie i jaki termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredek

Ja w tym przypadku dałbym na dwa lata czyli 01.02.2013 , badanie okresowe przed I rejestracja w kraju. Po 01.02.2013 badanie co rok. Proszę mnie szybko wyprowadzić z błędu jak się mylę , tak bym postąpił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.