Skocz do zawartości

Citroen Berlingo 2010.04.12


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

Heja Panowie był klient z pojazdem jak w temacie koniecznie chciał zrobić badanie techniczne z terminem wszystko gra cacy, auto sprowadzone z Francji, powiedziałem mu ,że nie musi i, że powinien pojechać do swojego wydziału komunikacji ale się uparł więc mu zrobiłem z wynikiem pozytywnym do dnia 2013.04.12. Zgodnie z Art. 81 6. ustawy prawo o ruchu drogowym.

 

Powiedzcie mi proszę, że nie dałem ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, że nie dałem ciała.

Sorry dałeś ciała :faint: Dlaczego? Nie możesz dać terminu dłuższego jak dwa lata.

Jak się uparł to mogłeś dać, jeżeli robiłeś dziś do 31.01.2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dałem d..y :( wiedziałem ,że coś mi nie gra. Zaraz może się uda to jeszce odkręcic. Udało się jeszcze go dopadłem. Dzięki za szybką reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się czy. wyz. :) Zrobiłem mu tak jak napisałeś. Czytałem ten punkt milion razy. I znam go prawie na pamięć a jednak popełniłem błąd. Właściwie to mój pierwszy raz, że klient chce takie badanie. Teraz za to na pewno będę pamiętał. Jak się ciesze, że to forum istnieje, i że ktoś o tej godzinie mi tak szybko pomógł, jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoned44 przepis niby oczywisty ale można się przejechać , tak z ciekawości przyjezdza do Ciebie 31.01.2013 ten sam pojazd , jak wyznaczasz kolejny termin badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjeżdza na pierwszy przegląd 31.01.2013 to chyba oczywiste jest ze dostanie NTB 31.01.2015 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citroen Berlingo 2010.04.12

 

Na Twoim miejscu Stoned44 z racji daty pierwszej rejestracji mimo upartego klienta dokonał bym tylko dodatkowe - ustalenie niezbędnych danych do rejestracji , nie robiłbym badania okresowego.

 

Stoned44 przepis niby oczywisty ale można się przejechać , tak z ciekawości przyjezdza do Ciebie 31.01.2013 ten sam pojazd , jak wyznaczasz kolejny termin badania?

 

tylko i wyłącznie na rok i tylko rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie już drugi przegląd

 

 

W przypadku aut sprowadzonych często bywa tak, że po upływie terminu BT trudno będzie ustalić czy auto już miało jeden przegląd czy 2 przeglądy.

Ta konstrukcja przepisu z dopełnianiem jest fatalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wyznaczyłbym do 2015.04.12

 

A ja się nie zgadzam, bo dałbym mu tylko na rok. Ale na pewno nie na 2 lata i kilka miesięcy. Diagnosta może dać MAX 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki niby prosty temat , a jednak nasuwa tez niekiedy wątpliwości, szczerze mówiąc to ja daje wtedy na rok, ale interpretacji tego przepisu jest naprawdę mnoga ilość. co do zasadności wykonanego badania to przychylam się do wypowiedzi wcześniejszej - dodatkowe czyli ustalenie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki niby prosty temat

, byłby prosty, gdybyś wiedział, czy miał już badanie ,,,

oraz

ale się uparł

dlaczego się uparł ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może taka zagadka :-)

data 1ej rejestracji za granicą 2009-12-01, przyjeżdża na badanie 2011-02-01 , w briefie NTB do 2010-12 ( samochód osobowy oczywiście)

jakie badanie i jaki termin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym przypadku dałbym na dwa lata czyli 01.02.2013 , badanie okresowe przed I rejestracja w kraju. Po 01.02.2013 badanie co rok. Proszę mnie szybko wyprowadzić z błędu jak się mylę , tak bym postąpił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.