Skocz do zawartości

Motocykl z USA


tomatos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie kontrolek, przerobiłem oświetlenie(pozycyjne mijania itp) czy wymagane są kontrolki zapalenia świateł pozycyjnych i mijania ? Jakoś nie pamiętam aby w samochodach były kontrolki tych świateł...

 

Pozdrawiam

 

Kontrolka włączenia św. mijania nie jest wymagana ale dopuszczalna, zielona.

Kontrolka włączenia św. pozycyjnych jest wymagana, obowiązkowa zielona niemigająca ale może jej nie być, jeżeli włączenie św pozycyjnych powoduje włączenie podświetlenia tablicy rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten licznik przypomina mi deskę poczciwego starego Fiata 125p :-)

A co do tych kontrolek to jest tak jak napisał Marek1 tylko dodam że motocykl pow. 1,3m szerokości ma mieć 2 światła mijania i 2 światła drogowe. A jeśli szerokość jest mniejsza jak 1,3m to mogą być 2 świała mijania ale obowiązkowo jedno światło mijania i drogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za informację

Znaczy się nie muszę dostawiać żadnych dodatkowych kontrolek.

Ostatnio byłem ze sprzętem na hamowni :-D

Licznik wyskalowany jest do 180 km/h, a podczas badania rozpędził się do ok 210 km/h

podejrzewam, że w realu tak nie pójdzie ze względu na opory powietrza

 

Jeszcze jedno pytanie: jak jest z montażem dodatkowych świateł drogowych tzw Lightbarów (dwa reflektory po bokach światła głównego)? jakie warunki powinny spełniać ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: jak jest z montażem dodatkowych świateł drogowych tzw Lightbarów (dwa reflektory po bokach światła głównego)? jakie warunki powinny spełniać ?

Do swiateł drogowych obowiązkowo kontrolka niebieska. Jak już pisałem mają być 2 światła drogowe pow. szer. 1,3m., ale również dopuszcza się dodatkowo 2 światła drogowe (razem 4) w poj. pow. 1,3m szerokości.

Pamiętaj również że jeśli w reflektorze głownym będziesz miał zespolone światło mijania i drogowe i dodatkowo 2 światła drogowe po bokach to przy wyłączeniu świateł drogowych na mijania te lampy boczne nie mogą się świecić światłem drogowym. Czyli muszą być wyłączone. Nie mogą one także świecić światłem mijania tak jak reflektor główny gdyż możesz mieć tylko 2 swiatła mijania. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem mają być 2 światła drogowe pow. szer. 1,3m., ale również dopuszcza się dodatkowo 2 światła drogowe (razem 4) w poj. pow. 1,3m szerokości.

 

OK, ale to dla motocykli powyżej szerokości 1,3m, a mój ma mniej i ma jedną lampę.

Jak wówczas z dodatkowymi lampami ? rozumiem, że podobnie, z tą różnicą że mogę mieć tylko 1 mijania ?

jaka jest maksymalna odległość ich montażu ich od światła głównego? Czy muszę je montować bezpośrednim sąsiedztwie lampy głównej czy mogę w pewnej odległości np. przednie gmole?

np. jak na tym zdjęciu w załączniku.

 

Czy mogę na dole gmoli zamontować jeszcze 2 halogeny na dole gmoli?

Jak z kontrolkami dodatkowych świateł? powinny być?

 

Pozdrawiam

xvz13.thumb.gif.22b5380ddf8fe4e6752de5cd4b8bbb2d.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.