Skocz do zawartości
zenon1984

skierowanie na badanie techniczne.

Rekomendowane odpowiedzi

zenon1984

Witam bardzo serdecznie. Ostatnio stałem się posiadaczem samochodu, który najprawdopodobniej miał wbity przegląd na lewo. z takimi podejrzeniami dostałem tymczasowy dowód - na przejazd na badanie techniczne i w jego adnotacjach dodano numer skierowania, jest to osobna kartka. Urząd miasta narzuca mi w skierowaniu, dokładny adres okręgowej stacji kontroli pojazdów, na której mam zrobić badanie techniczne. Chciałem się zapytać czy takie coś jest zgodne z prawem? gdyż nawet od urzędniczki dostałem wizytówkę tej stacji i wyglada mi to na jakas umowe. Jesli nie można dać skierowania z dokładnym adresem stacji diagnostycznej prosilbym o odpowiedź jakie kroki mam podjąć, ażeby móc zrobić przegląd na stacji diagnostycznej wybranej przeze mnie.

 

PS od razu dodam, ze stacja na ktora zostalem skierowany mialem z nia juz kilka nieciekawych przejsc stad moje pytanie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

nawet w czasach rejonizacji badań można było je robić na dowolnej SKP na terenie województwa, gdzie pojazd był zarejestrowany

 

skierowanie na konkretną stację -ale wybraną przez właściciela pojazdu - jest stosowane przy decyzji o nabiciu nru ramy/nadwozia

 

a tu zalatuje kumoterstwem :razz:

 

[ Dodano: 03-02-2011, 22:55 ]

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kumoterstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zenon1984

dodam ze podstawa prawna tego skierowaina jest art. 81 ust. 11 pkt 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 prawa o ruchu drogowym (tekst jednolity z 2005 r. Dz. U. Nr 108, poz. 908 z pozniejszymi zmianami) Prosilbym Was o to jak mam w tej sytuacji postapic. Czy olac skierowanie i jechac na wybrana przeze mnie stacje? czy lepiej nie denerwowac urzednikow i poinformowac ich o tym? Czy tez zapytac sie w UM na jakiej podstawie dano mi nakaz jazdy na ta wlasnie stacje? poniewaz czytajac podstawe prawna nie widze tam zadnej mozliwosci nakazania kontorli w danym pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regan55
Czy olac skierowanie i jechac na wybrana przeze mnie stacje?

Tylko i wyłącznie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zenon1984

Regan55, nawet jesli w dowodzie jest wpisany numer tego skierowania a na skierowaniu jest adres tej stacji? jak mam wytlumaczyc potem urzednikom ze pojechalem gdzie indziej?:) sory ze tak wypytuje ale autem chce juz jezdzic a nie smigac od urzedu do okregowej stacji kontroli pojazdow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regan55
nawet jesli w dowodzie jest wpisany numer tego skierowania a na skierowaniu jest adres tej stacji?

Jezeli nie chcesz tam jechac to wróć do WK i spytaj się tej pani na jakiej podstawie wpisała Ci namiary na tą SKP.Niech Ci poda podstawy prawne ze musisz tylko i wyłącznie tam wykonać OBT....

 

[ Dodano: 03-02-2011, 23:39 ]

Ps.Pierwszy raz słysze zeby w DR był wpiasny nr.skierowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zenon1984

no wlasnie jest wpisany numer skierowania tez mnie i wszyszstkich moich znajomych to dziwi:) jesli ktos inny ma jakis pomysl to chetnie wyslucham Regan55, serdecznie wielkie dzieki i tak tez chyba zrobie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olga
nawet w czasach rejonizacji badań można było je robić na dowolnej SKP na terenie województwa, gdzie pojazd był zarejestrowany

 

skierowanie na konkretną stację -ale wybraną przez właściciela pojazdu - jest stosowane przy decyzji o nabiciu nru ramy/nadwozia

Zgadzam się z Jacdiag. Jedynie w takim przypadku kieruje się na konkretną OSKP i oczywiście wybraną przez wnioskodawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501

A może jest to kwestia odwoławcza od poprzedniego badania i dlatego dostałeś skierowanie na stację okręgową aby potwierdzić sprawność pojazdu i dlatego jest to określone w ten sposób.

który najprawdopodobniej miał wbity przegląd na lewo

Jeżeli nie jest to jakieś inne współdziałanie urzędu ze stacją, bo jedynie widzę tylko takie rozumowanie i wydaje mi się, że powinieneś pojechać na wskazaną stację i jak wrócisz do WK poproś o wyjaśnienie takiego stanu rzeczy, wówczas będziesz wiedział dlaczego tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
A może jest to kwestia odwoławcza od poprzedniego badania i dlatego dostałeś skierowanie na stację okręgową

 

Sugerujesz, że są stacje mniej i bardziej wiarygodne? :?

 

wydaje mi się, że powinieneś pojechać na wskazaną stację i jak wrócisz do WK poproś o wyjaśnienie takiego stanu rzeczy

 

Jak już pojedzie to wyjaśnienia niewiele będą warte, bo cel pani urzędniczki zostanie osiągniety a ona pewnie odpowie, że to przypadek, że wpisała akurat tę OSKP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regan55
A może jest to kwestia odwoławcza od poprzedniego badania i dlatego dostałeś skierowanie na stację okręgową aby potwierdzić sprawność pojazdu
adam1501
Sądzisz ze ja na PSKP nie będe w stanie tego prawidłowo zrobic i zgodnie z przepisami.... :?:

 

[ Dodano: 04-02-2011, 08:29 ]

Jak już pojedzie to wyjaśnienia niewiele będą warte,
:ok Wręcz zbędne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Chciałem się zapytać czy takie coś jest zgodne z prawem?

Nie jest zgodne z prawem, a wręcz naganne, dlatego zanim pojedziesz na badanie dowiedz się co było powodem takiego skierowania. Jeśli pojazd przeszedł ostatnie badanie na tej stacji a jest podejrzenie (lewego)to wystarczy zaświadczenie z ostatniego badania.Poza tym nie musisz tam robić badania, bo Ci się diagnosta nie podoba (jest mały i brzydki Np) ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Sądzisz ze ja na PSKP nie będe w stanie tego prawidłowo zrobic i zgodnie z przepisami.... :?:

 

Ty na pewno tak a Twój zastępca też????

 

Sugerujesz, że są stacje mniej i bardziej wiarygodne? :?

 

Czy to kogoś dziwi???

 

Pomijając fakt, że jesli chodzi tylko o okresowe to powinna być możliwość zrobienia gdziekolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
danielg539 napisał/a:

Sugerujesz, że są stacje mniej i bardziej wiarygodne?

 

 

Czy to kogoś dziwi???

 

Nas nie, ale skoro WK tez tak uważa, to dlaczego nie zajmie sie tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Sugerujesz, że są stacje mniej i bardziej wiarygodne? :?

Nie o to mi chodziło, tylko o to, że być może badanie było przeprowadzone na stacji podstawowej co do której są jakieś wątpliwości natury fachowej a na danym terenie jest tylko ta jedna stacja okręgowa do której klient został skierowany w celu rozwiania jakiś wątpliwości... Nie wiemy co tak naprawdę się stało i jaki był tego cel ale nie skazuję od razu urzędnika, domniemywam, że zachował się fachowo aby potwierdzić BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jackow
być może badanie było przeprowadzone na stacji podstawowej co do której są jakieś wątpliwości natury fachowej

A co na to nadzór? Skoro nawet urzędnik ma zastrzeżenia.

na danym terenie jest tylko ta jedna stacja okręgowa

W Katowicach jedna OSKP by była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
A co na to nadzór? Skoro nawet urzędnik ma zastrzeżenia.

Wiesz, u mnie jak koryguje dane z DR do danych na tabliczce znamionowej to również urząd patrzy na mnie jak na szkodnika zamiast zweryfikować kto, kiedy i gdzie popełnił błąd, więc z tym nadzorem i chęcią wykonywania swoich obowiązków w sposób należyty jest bardzo różnie, dlatego nie znając sedna sprawy tak wydedukowałem, chyba, że się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jackow
Wiesz, u mnie jak koryguje dane z DR do danych na tabliczce znamionowej to również urząd patrzy na mnie jak na szkodnika zamiast zweryfikować kto, kiedy i gdzie popełnił błąd,

Wiesz ja mam tak samo. Ale wiedzą, że nie poprawię tak jak sobie oni życzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.