Skocz do zawartości

Czas wykonywanego badania technicznego.


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam pytanie czy w przepisach jest gdzieś określony czas na wykonanie badania technicznego tzn ile powinno trwać??A drugie pytanie ile wam zajmuje dokonanie okresowego badania technicznego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    13

  • adam1501

    9

  • danielg539

    9

  • JANUSZ60

    8

ile powinno trwać

Nie jest to określone przepisami.

A drugie pytanie ile wam zajmuje dokonanie okresowego badania technicznego ??

Dla mnie ok godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drugie pytanie ile wam zajmuje dokonanie okresowego badania technicznego ??

To zalezy jaki samochod robię...Przy osobowym na pewno mniej czasu niz przy cięzarowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy osobowym na pewno mniej czasu niz przy cięzarowym

 

Ale na pewno nie mniej niż 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy osobowym na pewno mniej czasu niz przy cięzarowym

 

Ale na pewno nie mniej niż 30 minut.

No to podobnie jak u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z kolegów na forum robił test ze stoperem - wyszło o ile dobrze pamiętam 20-25 min uwijając się. Badanie okresowe, bez gazu, samochód osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba zależy czy robisz sam czy z kolegą

Jeśli pracuje jednocześnie 2 diagnostów na jednej linii to jeszcze krócej. Jeden kończy badanie a drugi już zaczyna . Czasy badań się wtedy zazębiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno nie mniej niż 30 minut.

Nie robie sam..Mam zawsze kogoś do pomocy...

We 2-uch to w 20 min się wyrobimy

Mam pi razy oko ten sam czas...No chyba ze jakaś"mina".... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie gdzie logika gdzie praktyka stacje kontroli pojazdów robią po 20 i 25 przeglondów po jednej osobie na staci akurat u mnie to niewystępuje ale mam koleów co tak robią bo muszą kiedy w tej Polsce będzie normalnie inspekcja pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie gdzie logika gdzie praktyka stacje kontroli pojazdów robią po 20 i 25 przeglondów po jednej osobie na staci

 

Nie obrażając nikogo ale to to już przesada. jak taki jeden z drugim uważają sie za Diagnostów.

 

Wracając do czasu badania to pojazd osobowy z LPG badam 40 do 45 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przerwą na kawę?

A slyszałem o takim ktory robi to z zegarkiem na ręku/oczywiscie z kawą włacznie/...

Tylko ze to nie Adam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi to z zegarkiem na ręku/oczywiscie z kawą włacznie/...

i nie wylewa kawy patrząc na zegarek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ok godziny.

 

Z przerwą na kawę?

To zależy, czasami tak, jest to średni czas, ponieważ niektóre trwają dłużej inne krócej w zależności od wyposażenia i rodzaju badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501 - nie odbierz tego jako zaczepianie. Ale robiłem niejedno badanie w życiu. Na naprawdę różnych SKP. W całkiem obcych i ze znajomościami (i z tymi ze znajomościami jak się łatwo domyśleć bywało nawet dłużej) i nigdy nie spędziłem na SKP godziny!! (łącznie z szukaniem ręcznego i nr VIN).

Chcesz powiedzieć, że obsługujesz średnio ok 7 aut dziennie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że obsługujesz średnio ok 7 aut dziennie??

Dokładnie tak, od 7-12 badań dziennie, chyba że trafi się dzień z badaniami dodatkowymi typu "zaniemanie świateł" to więcej. Pracuję na stacji nie przelotowej z podnośnikiem całego pojazdu i jak muszę szarpnąć obie osie pojazdu to muszę zjechać i jeszcze raz wjechać tyłem a czas leci. Nawet przy zwykłym badaniu schodzi do 40 min, ponieważ sama analiza spalin potrafi zjeść kilkanaście minut aby pojazd był przygotowany do badania, nie mówię o przypadkach z "badaniem dźwięku" itd...

nie odbierz tego jako zaczepianie

Nie ma obaw, wiemy doskonale jak powinna nasza robota wyglądać a jak wygląda i nic na to nie poradzimy, choć osobiście się bardzo staram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie jak już auto u nas było to jest szybciej bo samo sprawdzenie danych w programie nie zajmuje tyle czasu co wpis jak za pierwszym razem p-zdr >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.