Skocz do zawartości

ABS i Zwalniacz - w Pojeżdzie ADR i Autobusie 100


sm

Rekomendowane odpowiedzi

tomek81, thesperado, No ale mozecie sie nie spotkac jak jeden bedzie na 8:30 a drugi na 13:30 choc w tym samym dniu i tej samej miejscowosci. Zycze wam sukcesu. oraz PROSZE choc raz po egzaminach napiszcze jakie byly pytania ktore zapamietaliscie. Bo czesto to po egzaminach CISZA ! az do nastepnego terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym to nawet ze zapomnisz sie odezwac nawet nie pomyslałem. ALE widzisz ja z tobą i z innymi probuje na tym forum dyskusji. A jednak zawsze na forum jest mało NAS zarejstrowanych , A wiekszosc to GOSCIE co podglądają - nas 8 a ich nieraz 38. Patrzą i chyba są Cienutcy w swej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiekszosc to GOSCIE co podglądają

to zależy od sposobu logowania

 

po pewnym czasie sysyem wylogowuje "bezczynnych użytkowników

i zostają na forum jako goście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pewnym czasie sysyem wylogowuje "bezczynnych użytkowników

i zostają na forum jako goście :D

 

Wiesz co nie rozumiem poniewaz jestem od niedawna na tym forum. Wiecej mi prosze w tym temacie wyjasnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w oknie logowania nie postawisz "ptaszka" w kwadracie przy "zaloguj mnie przy każdej wizycie to forum po jakimś czasie samo Cię wyloguje, bez klikania wyloguj. Standard przy forach opartych na phpBB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wszystkie autobusy ( mające nie więcej niż 4 osie)

 

Reg.13

5.2.1.22. Pojazdy o napędzie silnikowym kategorii M 2 , M 3 , N 2 i N 3 posiadające nie więcej niż cztery osie muszą być wyposażone w układy przeciwblokujące kategorii 1, zgodnie z załącznikiem 13 do niniejszego regulaminu.

 

M2 - autobus do 5 ton

M3 - autobus pow. 5 ton

 

koledzy czy tak samo jest ze zwalniaczem, czy zalezy to od roku produkcji ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psmoku, autobus "100" musi mieć ABS zawsze, a zwalniacz gdy jest kategorii M3, czyli pow. 5 ton dmc. Jak go brak to "100" nie ma i daty tu nie mają znaczenia.

Podobnie z ogranicznikiem. Jeżeli autobus ze względu na datę I rejestracji i dmc lub też prędkość konstrukcyjną nie musi mieć ogranicznika to się od niego tego nie wymaga, ale jak się stara o zaświadczenie dla "100", to nie ma, że boli. Mieć musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolego thesperado podsumowujac:

-ABS zawsze

-zwalniacz jak M3

-ogranicznik zawsze

 

Czy dobrze odczytalem Twoje informacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak by wychodziło w przypadku autobusu "100" na podstawie warunków dodatkowych dla "setki" z Dz.U. 32 i Reg 13 / 06 i tego co mnie uczono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było jakieś zamieszanie z ogranicznikami, ale szczegółów nie znam i nie wiem, gdzie był haczyk bo w par. 23 stoi jak byk,że ma być i już, pojawia się też pytanie odnośnie fragmentu zaświadczenia dla "setki", pasy i punkty ich kotwiczenia, w tym te w autobusach nowego typu, czyli mogą pojawić się daty, numery regulaminów wg, których powinny być homologowane niektóre elementy "setki", czyli tak naprawdę to test na czytanie ze zrozumieniem. Jak zaliczasz tylko "setkę" to zaznacz sobie w tym zbiorze aktów prawnych przed rozpoczęciem egzaminu, gdzie są warunki dodatkowe dla autobusu, autobusu "100" w Dz.U. 32, oraz to co dotyczy autobusu w zał 1 z Dz.U 155 i autobusu "100" z zał 4 z Dz.U. 155. 10 minut to mało czasu aby przewracać nieefektywnie kartkami. Może się przydać jak pytania będą mocno pokręcone.

 

[ Dodano: 06-03-2011, 15:40 ]

I jeszcze siedzenia a dokładnie wysokości oparć i podłokietniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ust 1, paragrafu 42 wyłącza z obowiązku oznakowania tablicami autobusy i ciągniki siodłowe.

Ust. 2, paragrafu 42 mówi, że to wyłączenie dotyczy również autobusów przegubowych klasy II i III.

Czy nie wspominałem:

czyli tak naprawdę to test na czytanie ze zrozumieniem.

psmoku, przeczytaj par 42 uważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.