Skocz do zawartości

ile jest czasu na odbiór dowodu rejestracyjnego


jarek_mizerski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

kupiłem auto z zabranym dowodem rejestracyjnym za stłuczoną lampe.

 

od razu po kupnie wymieniłem lampe i zrobiłem przegląd.

 

jednak jak dotąd nie miałem czasu jechać odebrać dowodu, gdyż po dowód musze jechać 200km.

 

przegład zrobiłem na początku grudnia, umowe mam opłaconą.

moje pytanie brzmi czy nie bede miał żadnych problemów z tym ze badanie było robione 2 miesiące temu a dopiero teraz zgłaszam się po dowód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma określonego terminu odbioru dowodu rejestracyjnego, ale możesz wpaść w taką pułapkę że w międzyczasie skończy się przegląd okresowy i WK dowodu rejestracyjnego nie wyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

kupiłem auto z zabranym dowodem rejestracyjnym za stłuczoną lampe.

wypada tylko pogratulować odwagi :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

kupiłem auto z zabranym dowodem rejestracyjnym za stłuczoną lampe.

wypada tylko pogratulować odwagi :shock:

To prawda, bo nie wiadomo, jakie wpisy są w dowodzie - chyba, że masz kartę pojazdu. Zabierz ze sobą oprócz zaświadczenia z przeglądu tech. także umowę/umowy kupna, pokwitowanie z Policji, powinieneś też pokazać ważną polisę ubezpieczeniową. Poza tym jeśli nie masz czasu jechać odebrać tego dowodu rej., to możesz to załatwić za pośrednictwem poczty, przesyłając te dokumenty wraz z wnioskiem o wydanie dow. rej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto kupiłem od znajomego, wcześniej już nim jezdziłem i widzialem dowód, nic niepokojacego w nim nie ma.

 

karte pojazdu mam,

 

z tego co się dowiadywałem to nie ma mozliwości odebrania dowodu w inny sposób niz wizyta osobiscie w wydziale komunikacji który wydał dowód, nie ma możliwości przesłania go do mojego WK. no ale może się myle. jesli ktoś wie coś na ten temat, to prosze o szczegółowe informacje jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o przesłanie dowodu rej. do Twojego WK, ale na Twój adres :-)

Proponuję zadzwonić do WK, w którym znajduje się dow.rej. i zapytać.

Ale jeśli prześlesz (listem poleconym) tak, jak pisałam wcześniej : wniosek o wydanie dow. rej. zatrz. przez Policję (pobierz z internetu albo ze swojego wydziału), umowę, pokwitowanie z Policji, zaświadczenie z przegl. techn. oraz polisę ubezp. (u nas wystarczy kserokopia), to raczej nie powinno być problemu z odesłaniem tego dowodu, oczywiście z umową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(u nas wystarczy kserokopia),

Olga, -tylko to co u Was przechodzi bez problemu to moze byc problemem w innym WK gdzie bez osobistej wizyty sie nie obejdzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(u nas wystarczy kserokopia)"- to tyczyło się tylko polisy ubezp.

 

 

Olga, -tylko to co u Was przechodzi bez problemu to moze byc problemem w innym WK gdzie bez osobistej wizyty sie nie obejdzie.....

Dlatego też napisałam, że proponuję wykonać telefon do konkretnego WK i zapytać się, prawda? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co u Was przechodzi bez problemu to moze byc problemem w innym WK

Regan nie przesadzaj,,, nawet z Łodzi mi wysłali pocztą DR zatrz. przez policję pomimo, że u nas mówią, że Łodź to k...a ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o przesłanie dowodu rej. do Twojego WK, ale na Twój adres :-)

Proponuję zadzwonić do WK, w którym znajduje się dow.rej. i zapytać.

Ale jeśli prześlesz (listem poleconym) tak, jak pisałam wcześniej : wniosek o wydanie dow. rej. zatrz. przez Policję (pobierz z internetu albo ze swojego wydziału), umowę, pokwitowanie z Policji, zaświadczenie z przegl. techn. oraz polisę ubezp. (u nas wystarczy kserokopia), to raczej nie powinno być problemu z odesłaniem tego dowodu, oczywiście z umową :)

Mądrej to aż miło posłuchać. Załatwiałem w ten sposób odbiór DR z Gdyni. Nie dosyć, że miła obsługa telefoniczna to w 5 dni miałem wszystko wraz z DR w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regan nie przesadzaj,,,

U mnie po odbiór DR trzeba pofatygować się osobiście
JANUSZ60, -i co powiesz na to.... :?::?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas mówią, że Łodź to k...a ,,,

 

Oj dobrze godojom ;) I jeszcze Kraków psia mać ;) No i Wawka, ale to wiadomo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

byłem dziś w Warszawie (urząd miasta dzielnica Bielany) po odbiór dowodu, wszystkie niezbędne dokumenty miałem.

i okazało się ze poprzedni właściciel nie wyrejstrował samochodu i przez to ja nie moge odebrać dowodu.

powiedzieli mi zebym skontaktował się z właścicielem z dowodu i poprosił zeby on odebrał dowód lub wyrejstrował samochod, byłem u tego gościa ale niestety nikogo nie zastałem w domu. numeru też nie mam do tego człowieka, a nie uśmiecha mi się grzeć 200km zeby znów przywitac klamke.

 

czy ktoś miał może taki przypadek i wie co z tym zrobic?

jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej wydział ten traktuje wydanie dowodu zatrzymanego przez Policję analogicznie jak wydanie zaświadczenia wystawionego przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane (...), niezbędne do rejestracji, a wówczas wymagane jest zgłoszenie zbycia.

No cóż... właściciel pojazdu ma ustawowy obowiązek dokonania takiego zgłoszenia w ciągu 30 dni. Pozostaje Ci pogonić poprzedniego właściciela, aby to uczynił, a później jeśli nie chcesz jeszcze raz jechać, możesz odebrać dowód za pośrednictwem poczty.

 

[ Dodano: 23-02-2011, 20:08 ]

oczywiście wcześniej zadzwoń i upewnij się czy odeślą Ci ten dowód :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściciel pojazdu ma ustawowy obowiązek dokonania takiego zgłoszenia w ciągu 30 dni.

Teoretycznie,bo praktycznie to wyrejestruje kiedy bedzie chcial... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej wydział ten traktuje wydanie dowodu zatrzymanego przez Policję analogicznie jak wydanie zaświadczenia wystawionego przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji

 

No to wydział traktuje tą sytuację źle!! To obwarowanie dotyczy przypadków ZAGUBIENIA dowodu rejestracyjnego!! A co jeśli dotychczasowy właściciel z przyczyn obiektywnych nie dokona zgłoszenia zbycia?? Podwójny absurd!!

Niestety, ale tu by trzeba mieć Dz.U. przy pysku takiego urzędnika i nauczać... A wiadomo, że przeciętny obywatel aż tak oblatany w przepisach nie jest... Czemu miałby być, skoro pracownicy WK nie są...

A co do samego urzędu to moje wyliczenie z wcześniejszej wypowiedzi jakby trafne jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"blakop" jesteś pewnien ze wk powinien mi wydać dowód mimo ze poprzedni własciciel nie wyrejstrował jeszcze auta?

są na to jasne i czytelne ustawy?

jesli są to wybiore się do nich z odpowiednimi ustawami i zrobie im tam awanturke.

jak sie głąby nie znają, obsługiwał mnie młody goscio wiec myslałem ze wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.