Skocz do zawartości

pieczątka w dowodzie


wojk2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam zakupiony włoski pojazd z pełna dokumentacja na której znajduje się czerwona pieczątka (pure destrukszion) no i Pani WK powiedziała że niema szns na zarejestrowanie tego auta w Polsce. I co ja teraz mogę go tylko na części sprzedać? Czy można jeszcze cos z tym zrobić?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i Pani WK powiedziała że niema szns na zarejestrowanie tego auta w Polsce

Myślę ze chyba/pewny w 100% nie jestem/odpowiedz juz dostałes... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oznacza ten zapis (dokładnie jakie jest jego brzmienie - po uszkodzeniu, zniszczeniu czy też uszkodzony, zniszczony) i jaką ma moc sprawczą we włoszech ale u nas nikt nie zabrania naprawy pojazdu nawet po spotkaniu czołowym z lokomotywą więc nie wiem co uczyni magistrat jak przedstawisz dokumenty z BT, że pojazd jest sprawny technicznie. A jeżeli odmówi rejestracji to na podstawie jakiego przepisu,gdyby istniał zabraniający dopuszczenia pojazdu po wypadku to życie nasze byłoby prostsze a chyba takowy nie istnieje póki co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jakie jest jego brzmienie - po uszkodzeniu, zniszczeniu czy też uszkodzony, zniszczony)

W tym właśnie sęk ze nie wiadomo co dokładnie"makaroniarze"tam namalowali.Nie wiadomo czy był juz w UC i jak tam zostanie potraktowany.Przeciez nie ma problemu zeby pojazd ten zakwalifikowac jako"odpad".... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem juz wszedzie zrobiłem wszystkie opłaty posiadam prrzegląd pierwszy w kraju ale ta pieczątka sie pani nie spodabała, Bo po przetłumaczeniu wychodzi kasacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż dokumenty i poczekaj na decyzję na piśmie i zobaczysz co z tego wyjdzie, wówczas będziesz mógł myśleć co dalej bo tak na razie to taka akademicka dyskusja..., skoro sprowadziłeś pojazd, urząd celny potraktował to jako pojazd a nie odpad-śmieć zapłaciłeś stosowne opłaty, posiadasz badanie techniczne, które stwierdza sprawność tego pojazdu to raczej nie sądzę aby urząd nie dokonał rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urząd celny potraktował to jako pojazd a nie odpad-śmieć

wojk2, a UC widzial ten samochód czy tylko same dokumenty.Myśle ze nawet raczej nie tłumaczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny przypadek -TOYOTA sprowadzona z Francji z dopiskiem na dole dowodu zwykłym długopisem, co w tłumaczeniu znaczyło "na części". UC opłacony, BT zrobione oraz pozostałe opłaty a pani z WK stwierdziła, że pojazdu nie może zarejestrować ponieważ pojazd powinien być rozebrany. Nie wiem jak zakończyła się ta sprawa, bo trafiła do sądu ale jak będę coś więcej wiedział to na pewno zamieszczę na blogu. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sprostowania do postu z 11.16

 

Z TOYOTA sprawa wygląda nieco inaczej niż opisuje to WOJK2. Otóż w jego przypadku w DR włoskim widnieje pieczątka z wpisem "Z N I S Z C Z O N Y" i z tym chyba już nic nie da się zrobić tylko rozebrać na części. W Toyocie sprowadzonej z FRANCJI wpis po przetłumaczeniu brzmiał " NA CZĘŚCI", ale bez owej pieczątki tylko dopisany ręcznie długopisem (być może złośliwość poprzedniego właściciela). Problem wyniknął w momencie gdy klient złożył dokumenty w US celem zwolnienia z VAT bo pani z okienka stwierdziła, że nie może tego zrobić dlatego gdyż w/w pojazd powinien być rozebrany "na części". Żeby pominąć ten nieszczęsny urząd klient wpadł na pomysł, aby transakcję przeprowadzić przez zaprzyjaźniony komis samochodowy, który nie wnosi tychże papierów do US. Co dziwne w WK nikt nawet nie zapytał po co ten wpis ktoś tam umieścił i bez problemu Toyota została zarejestrowana. Tak więc przed zakupem używanego nie rejestrowanego trzeba dokładnie sprawdzać czy nie ma śmiesznych adnotacji, bo później występują problemy takie jak obecnie dopadły kolegę WOLK2.

POZDRAWIAM SERDECZNIE

 

P.s. WOJK2 - odpisz jak sprawa się zakończy ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.