Skocz do zawartości

Jelcz 317 3w


lomoncu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

Moje pytanie dotyczy w/w 2osiowej wywrotki o dmc 15t. 1rej styczen '89. 150hp

Auto nie jest w stanie osiagnac 90 km/h chyba, ze z dobrej gorki..

Nie posiadam zadnych informacji na papierze ze pojazd nie jest w stanie osiagnac takiej predkosci, wiec co z tym fantem zrobic?

wyslac pismo do Jelcz sa. z prozba o wyslanie pisemnego potwierdzenia w/w faktu?

czy istnieja inne mozliwosci zrobienia badania technicznego bez ogranicznika predkosci?

 

Z gory dziekuje za odp. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Moje pytanie dotyczy w/w 2osiowej wywrotki o dmc 15t. 1rej styczen '89. 150hp

Auto nie jest w stanie osiagnac 90 km/h chyba, ze z dobrej gorki..

Nie posiadam zadnych informacji na papierze ze pojazd nie jest w stanie osiagnac takiej predkosci, wiec co z tym fantem zrobic?

wyslac pismo do Jelcz sa. z prozba o wyslanie pisemnego potwierdzenia w/w faktu?

czy istnieja inne mozliwosci zrobienia badania technicznego bez ogranicznika predkosci?

 

Z gory dziekuje za odp. ;]

 

Wystarczy, że w instrukcji obsługi będzie zawarta informacja o maksymalnej prędkości mniejszej niż 90km/h. Poszukaj w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam zadnych informacji na papierze

 

i w tym jest problem ;\

nstrukcji nie mam.. rolnik od ktorego kupiony byl pojazd uzyl jej jako podpalki do pieca albo cos bo juz jej nie posiada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/rejestry_i_ewidencje/lista_rzecz_sam/px_lista_rzeczoznawcow_samochodowych___stan_na_dzien_2011_02_07.pdf

 

mowa o tych panach?

a jakis wydruk z katalogu its dalby rade?

no a jak to wyglada z homologacja?

 

wybaczce za moze glupie pytania ale jestem zielony w tym temacie ;<

doksztalcam sie od wczoraj kiedy zaszla porzeba ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało to przydatne ale chyba w jakimś stopniu prawdziwe i obawiam się, że bez potwierdzenia urzędowego się nie obejdzie, ponieważ w wikipedii znalazłem coś takiego "Jelcz 317 ...Ciągnik z naczepą osiągał prędkość maksymalną 87 km/h,(pojazdy wyprodukowane po 1979 osiągały prędkość w granicach 97 km/h..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male sprostowanie.. sama 317'tka to ciagni siodlowy na bazie 315 lub 316 z calkiem innym silnikiem ;<

317 3w to 2osiowa wywrotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie to samo ale parametry będą zbliżone i bez potwierdzenia bym się nie "podłożył"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się sprawdzić jutro,mamy instrukcję od Jelcza tylko nie pamiętam czy 317 czy 325,mieliśmy w firmie kiedyś 317 chłodnie i "żywcowce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taka instrukcja jest wystarczającym potwierdzeniem przez producenta, iż ten konkretny typ pojazdu ma prędkość maksymalną 80km/h co oznacza, że ze względów konstrukcyjnych nie przekracza 90km/h.

Podstawa prawna Dz.U 108 Art 66

1a. Autobus, samochód cięŜarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i ciągnik samochodowy, dla którego określono dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów powyżej 3,5 t, powinny być wyposażone w homologowany ogranicznik prędkości montowany

przez producenta lub jednostkę przez niego upoważnioną, ograniczający maksymalną

prędkość autobusu do 100 km/h, a samochodu ciężarowego i ciągnika samochodowego do

90 km/h.

1b. Przepis ust. 1a nie dotyczy pojazdu:

1) (29) specjalnego lub używanego do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa

Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu

Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Sił

Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i jednostek ochrony przeciwpożarowej;

2) zabytkowego;

3) nierozwijającego, ze względów konstrukcyjnych, prędkości większej niż odpowiednio

określone w ust. 1a;

4) używanego do prowadzenia badań naukowych na drogach;

5) przeznaczonego wyłącznie do robót publicznych na obszarach miejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja z 1974r:

Jelcz 315M i pochodne/Jelcz 316/Jelcz 317 i pochodne/Jelcz 317Di pochodne-Szybkość maksymalna 85km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc.. Teraz musze tylko znalezc stacje, ktora uzna mi wydruki ze skanow. ;/

Ewentualnie zwrocic sie do jelcz sa. lub jelcz-komponenty o jakies zaswiadczenie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Oczywiście, że nie to samo ale parametry będą zbliżone i bez potwierdzenia bym się nie "podłożył"

 

nie beda zblizone. ciagniki siodlowe i inne wersje do transportu dalekobieznego po drogach mialy szybsze mosty, niz wywrotki (oraz np. betoniarki), ktore z zalozenia raczej nie robia dlugich tras, za to pracuja czesto w ciezkich warunkach drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.