Skocz do zawartości

"DEKRA POLSKA" ? polska, polska ;)


vacum

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągam temat z mroku dziejów

Niedawno zostałem obdarowany programem PartnerDekra demo w celu testowania. Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z pracy/testów na tym programie

Na pierwszą chwilę mam wrażenia nieciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jaka

    7

  • Psuj

    6

  • wrc69

    6

  • zbigi

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na pierwszą chwilę mam wrażenia nieciekawe

I ja tak samo. Moje testy zakończyłem na pierwszej chwili... Może to wynika, że porównywałem ich program do Stacji2000.

Jedyne co było na plus to cytat z pamięci "pomoc prawna" ale jak takowa pomoc wygląda w praniu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globalizacja- nie jestem przekonana. Obawiam się, że tylko w momencie podpisywania umowy jesteśmy pod ochroną prawną, mamy przywileje ( za pieniądze) itd. Po podpisaniu umowy w razie kłopotów, jak to mówią "nie uważałeś jak robisz, to rób jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tylko w momencie podpisywania umowy jesteśmy pod ochroną prawną, mamy przywileje ( za pieniądze) itd

Potwierdzam w/w uwage . Zrzeszoni w jednej z globalnych organizacji oczekiwaliśmy odpowiedzi na zadane pytanie jako SKP i dot. działalności SKP dwa tygodnie po czym okazało się ,że "centrala" nie zajmie stanowiska na piśmie i moze tylko poradzić nam ustnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tylko w momencie podpisywania umowy jesteśmy pod ochroną prawną, mamy przywileje ( za pieniądze) itd

Potwierdzam w/w uwage . Zrzeszoni w jednej z globalnych organizacji oczekiwaliśmy odpowiedzi na zadane pytanie jako SKP i dot. działalności SKP dwa tygodnie po czym okazało się ,że "centrala" nie zajmie stanowiska na piśmie i moze tylko poradzić nam ustnie.

 

do SKP trzeba dorosnąć a nie otwierać i oczekiwać pomocy w przypadku wątpliwości :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do SKP trzeba dorosnąć a nie otwierać i oczekiwać pomocy w przypadku wątpliwości :idea:

To za co biorą pieniądze wszelkie zrzeszające bandy? Jak do brania kasy to wszyscy a jak rozwiązać jednoznacznie problem to d...ą w tył. Zresztą cóż w tym kraju można skoro się nawet trybunału nie słucha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

heh czytam czytam i ..... eeeeeh (tu jest machniecie reka )

Od lat SKP byly w rekach panstwowych, ale od niedawna zmienia sie to. I dobrze tylko pytanie - dla kogo ???

Czy aby na pewno (z reka na sercu i w ciszy) zawsze postepujecie zgodnie z litera prawa ???

Sami sobie zdajecie sprawe, iz nie ma mozliwosci po prostu aby wszystko powtarzam WSZYSTKO bylo zgodne z prawem. A jesli nawet jest zgodny z jakims przepisem, to z innym juz nie. Wlascicele SKP bija kase - bo jakze to inaczej nazwac ??? tylko, ze pol biedy, gdy wlascicel ma uprawnienia - i sam siebie pakuje w bagno. Przypadek, gdy wlasciciel nie ma takowych - i wsadza na mine pacownika ?? :x (a bo to znajomy... itd, itp...). Dlatego moje skromne zdanie jest, ze Daignosta powinien byc na wichcie Panstwa, jako urzednik, a nie u prywatnego. Dawniej klient wchodzil na stacje po cichutku, z potulna minka i ladnie prosil, aby wykonac badanie techniczne. A dzis???...

Ehhhh... ciezkie jest zycie diagnosty...Wiec organizacje, ktore zrzeszaja diagnostow powinne powstac, tylko, ze nie 30-40 lecz 2 max 3 i aby mialy wejscie do opiniowania aktow prawnych, ustalania pewnych rzeczy dot SKP.

p.s. no i oczywiscie pomoc w pracy diagnostom...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
No właśnie - Panie i Panowie - co sądzicie o tego typu sposobach zrzeszania Stacji Kontroli Pojazdów ?

Jakie widzicie niebezpieczeństwa a jakie zalety ?

 

Zapraszam do dyskusji !!!!

Nie wyobrażam sobie aby Dekra opanowała nasz rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauwazyliście, pierwszy post w tym temacie został napisany ponad 4 lata temu. Jak do tej pory Dekra niewiele zdziałała na rynku badań diagnostycznych (a nawet odnoszę wrażenie - może mylne - że jakby sobie troszkę odpuścili Polskę). Do opanowania naszego rynku chyba jednak nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i raczej tego nie zrobi bo ma zaledwie 2 wlasne Okregowe stacje w naszym kraju: Nowy Dwor Maz. i Gdansk. Reszta to stowarzyszone tzw. Partner Dekra gdzie wlasciciele placa haracz za uzywanie programu i support.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też płacę haracz...

Dekra w Nowym Dworze wystawia niemiecką "setkę" na autobusy (jedyni w Polsce).

Dekra handluje też nalepkami do ekologicznych stref w niemieckich miastach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekra w Nowym Dworze wystawia niemiecką "setkę" na autobusy (jedyni w Polsce).

 

z tego co wiem, to na każdej okręgówce można zrobić badanie autobusu na 100 km/h. tylko klient jak dostanie zaświadczenie to uważa, że ma już wszystko jedzie zagranicę i tu problem, ponieważ nie ma wpisane w dowodzie rej.

trzeba mieć wpis w dowodzie rej i aktualne zaświadczenie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jakie oni robią to nie na każdej.

 

Niemcy nie mają prawa wymagać na nasze autobusy badań innych niż wykonywane w naszym kraju na każdej okręgówce. Pod warunkiem oczywiście

trzeba mieć wpis w dowodzie rej i aktualne zaświadczenie.

 

Zapewnia nam to Konwencja o Ruchu Drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mają prawa

Nie wiem czy mają czy nie.

Polska setka jest w czerwonym kółku i naklejona na szybę.

Niemiecka setka jest w czarnym kółku i naklejona na szybę z wnętrza pojazdu. Wydawana jest przez Niemców. Wygląda to tak, że badanie jest wykonywane w Nowym Dworze, a nelepka przechodzi pocztą z Niemiec.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jakie oni robią to nie na każdej.

w takim razie co to za okręgówka? :)

wysyłałem do nich autobusy na badanie i wiem co robili.

później robiłem tak jak opisałem powyżej i był spokój, autobusy śmigały po całej europie.

Niemcy nie mają prawa wymagać na nasze autobusy badań innych niż wykonywane w naszym kraju na każdej okręgówce. Pod warunkiem oczywiście

zjc napisał/a:

trzeba mieć wpis w dowodzie rej i aktualne zaświadczenie.

 

 

Zapewnia nam to Konwencja o Ruchu Drogowym

 

dokładnie tak, tylko musi być wpis w dow. rej i aktualne zaświadczenie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska setka jest w czerwonym kółku i naklejona na szybę.

Niemiecka setka jest w czarnym kółku i naklejona na szybę z wnętrza pojazdu.

 

A Niemcy na tablicach mają D a my PL. Czy to powód, aby wyjeżdżając za granicę niemiecką zaklejać PL-kę literką D ?

 

Niemcy mają obowiązkowe apteczki, a my mamy obowiązkowe gaśnice. I żaden niemiec nie zmusi polaka i na odwrót aby ten doposażył swoje auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze wiekszosc nie zrozumiala tematu; otoz 100 zrobiona na okregowce w kraju jest wazna TYLKO w PL i jak pojedziesz 100km/h na niemieckiej autostradzie to Polizai ma prawo Cie ukarac bo autobus nie przeszedl odpowiedniego badania i nie ma przepros....

Niemiecka Setka jest wazna tylko na niemieckich autostradach i ta stacja w WND jako jedyna w kraju ja robi. Nic dziwnego ze specjalizuje sie w tym bo ponad polowa badanych pojazdow to wlasnie autobusy, ktore jada tam z calego kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.