Skocz do zawartości

"DEKRA POLSKA" ? polska, polska ;)


vacum

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek odwiedził mnie przedstawiciel polskiej odnogi, szacownej niemieckiej firmy DEKRA, u nas nazwanej DEKRA POLSKA, nie jestem pewny czy szczęśliwie. Akurat nie miałem klientów i był czas na rozmowę. Pan był profesjonalny szybko mi wyjaśnił cel wizyty. DEKRA mianowicie jest zainteresowana nawiązaniem współpracy ze stacjami kontroli w zakresie szkoleń, doradztwa technicznego, bieżących konsultacji prawnych oraz udostępnienia własnego programu do obsługi SKP. Program ma dawać możliwość korzystania, via net, z pełnej bazy danych technicznych pojazdów jaką DEKRA ( ok. 100 000 modeli ? ) dysponuje. Zapytałem czy to wstęp do przejęcia rynku badań, ale Pan zaprzeczył. Rozmowa była dłuższa, dla zainteresowanych służę szczegółami. Na koniec otrzymałem CD z wersją demo oprogramowania do obsługi SKP z możliwością zapisu 100 badań technicznych. Pędzony niezdrową ciekawością, tego samego dnia zainstalowałem sobie program, przeczytałem instrukcję i chciałem wpisywać te badania. I tu kibel. Po kliknięciu na ikonkę startową wyświetla się okno gdzie należy podać login i hasło. Wpisuję takie jak każe instrukcja i dostaję komunikat, że nieprawidłowe. Po kilku próbach odpuściłem. Niedoróbka, czegoś nie zrozumiałem, miało być inne hasło ? Tak czy owak jestem trochę rozczarowany, miało być tak pięknie, stąd ten sarkazm w temacie. W poniedziałek będę molestował Pana z DEKRY o sugestie, jak to to uruchomić. Na pewno się pochwalę jak dam radę;) Na koniec cena, bo zapytałem oczywiście ile za te wspaniałości trzeba zapłacić. 400 ( czterysta ) PLN rocznie z możliwością negocjacji w dół do 100 bodajże. Hmmm, czy jakiś polski producent da radę za te pieniądze i w takiej opcji ? Hmmm :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jaka

    7

  • Psuj

    6

  • wrc69

    6

  • darkdog

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dekra sadzać w swojej naiwnosci chciała wejsć na dziewiczy rynek polski i zrobić wielki biznes. Okazało się ze polska rzeczywistosć przekracza mozliwosci percepcyjne wszystkich pracowników dekry razem wzietych. W zwiazku z tym podjęto, IMHO jedyną słuszną decyzję, iż ekspansji na Polskę nie bedzię. W zamian za to kupili od rzadu wszystkie stacje na Słowacji :) Tak więc nie spodziwajmy się iż w Polsce będa na kazdym rogu stacje należace do Dekry, raczej będą rozwijać franszyzę.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - Panie i Panowie - co sądzicie o tego typu sposobach zrzeszania Stacji Kontroli Pojazdów ?

Jakie widzicie niebezpieczeństwa a jakie zalety ?

 

Zapraszam do dyskusji !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek nie jest zły. Stacje z jednej sieci na pewno zmniejszy korupcję na stacjach a i łatwiej będzie wywalczyć swoje gdy za plecami stoi taki gigant. Na pewno wiąże się to z ujednoliceniem stacji i pracowników (te same kombinezony, te same wypłaty itd.) Ogólnie jestem za, ale nie mogę sobie wyobrazić pracy na innym programie niż Stacja 2000. Mało kto ma takie wsparcie techniczne jak my (użytkownicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. Po telefonicznym kontakcie z przedstawicielem, program dał się uruchomić. Okazało się, że login to ADMIN a hasła nie ma, detal ;) Zwyczajnie instrukcja jest stara. No i jeszcze cena. Te 400 PLN to jednak miesięcznie i w pakiecie z różnymi dodatkami, bo osobno programu nie sprzedają. Znaczy się, koszty podobne jak w ITS czy PISKP ? Bo nie znam dokładnie.

A kierunek dobry, tylko że przy dzisiejszych realiach chyba trochę drogo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy ; DEKRE,PISKP,ITS,SSKP(STOWARZYSZENIE STACJI KONTROLI POJAZDÓW-W BRZEGU)

I co -czytając wypowiedzi ,analizy prawne ,itp nie ma jednolitych stanowisk.Kazdy ma swoja racje.

a diagności mają mętlik w głowach :cry:

i oczywiście kazdy chce" żyć" z SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze TUVPOL

 

Ale Tuvpol skromny jest, nie ma takich aspiracji jak DEKRA ;P Sprzedaje sam program, którym się specjalnie nie interesuje :evil: i organizuje szkolenia, odpłatne oczywiście. Pracuję na ( ich ? ) programie od półtora roku i wcale nie odczuwam ich zainteresowania jakąś współpracą z SKP, czy z informatykami, którzy program (dobry) stworzyli. A to Polska właśnie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wiąże się to z ujednoliceniem stacji i pracowników (te same kombinezony, te same wypłaty itd.)

wypłaty masz od pracodawcy czyli nigdy nie będą równe,chyba ze będziesz pracownikiem dekry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypłaty masz od pracodawcy czyli nigdy nie będą równe,chyba ze będziesz pracownikiem dekry.

Jak już przejmą stację to na pewno zyskiem nie będą chcieli się dzielić z przedsiębiorcą. Zrobią upoważnionego kierownika i to wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł zrzeszania się stacji jest OK. Widzę w tym dużo korzyści (np. ujednolicenie procedur, możliwość wpływania na zmiany obowiązujących przepisów, ochrona prawna SKP i diagnostów itp). Mam jednak wrażenie, że w tym wszystkim chodzi jednak głównie o to, że ktoś chce przy okazji na tym nieźle zarobić......... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojciechu ma Pan rację"Ktoś na nas chce nieżle zarobić"

Tyle zrzeszeń i co! Cholera mnie "szczela" Jak jest tak pięknie to po co to forum?

Każdy odpowiada co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ślimak przeżył :D

I Drzymała też dobrze się trzymał ...

Ale - oddając głos i drugiej stronie - jest coś takiego, jak globalizacja - czy nam się to podoba, czy też nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A g..... prawda nie zwariójmy z tą globalizacją . W Polsce obowiązuje polskie prawo i mimio wszystko potrafimy sami je zrozumieć lub zinterpretować.Przypomnijcie sobie o proteście dzieci wrzesińskich.

Rusyfikowano nas zniemczano a teraz sami się globalizujemy. Jeszcze trochę a sprzedamy się jak tanie ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.:"Przypomnijcie sobie o proteście dzieci wrzesińskich."

Nie sądzi Pan ,że używanie tego rodzaju argumentów to jest nadużycie? Globalizacja jest nieuchronna ze względu na kapitał jaki należy posiadać aby utrzymać sie na rynku. Co bardziej przedsiębiorczy i tak dadzą sobie radę znajdując nisze rynkowe lub będąc bardziej elastycznym, szybciej reagując na jego potrzeby, utrzymają sie na górze. Niwątpliwą zaletą dużych koncernów jest fakt przestrzegania kodeksu pracy z czym duży problem mają polscy przedsiębiorcy. Wiem to z autopsji. Obecnie pracując w takiej firmie nie spotykam sie już naciskami abym ten czy ów samochód przepuścił ze względu na to ,że właściciel jest auta jest znajomym szefa a kiedy odmówię to nie słyszę już "jak sie nie podoba to w..." Wywiązując się z opisianych warunków pracy w umowie mam spokojna głowę. Podobnie firma nieponaglana dopełnia precyzynie wszystkich umów.Nie wątpię ,że są stacje w rękach prywatnych, na których nie dochodzi do takich sytauacji ale ja doświadczenia mam takie a nie inne. Na tą chwilę mam takie miejsce pracy , które pozwala mi wypełniac swoje obowiązki zgodnie z własnym sumieniem i poczuciem odpowiedzialności. A co do propozycji zakupu oprogramowania Dekry to przecież była to tylko propozycja handlowa, na którą każdy może się zgodzić lub nie. Mnie ona nie interesuje bo prg Stacja 2000 jest wygodniejszy i tańszy w obsłudze. I należy sie cieszyć, że o jego wyborze decyduje jakość a nie odgórne rozporządzenie.

Reasumując, jeśli mam do wyboru być pracobiorcą w zagranicznej firmie lub u polskiego pracodawcy, który traktuje pracowników jak konieczne zło ( to najłagodniejsze sformuoawanie jakie przychodzi mi na myśl) to sorry, ale wybieram to pierwsze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mam do wyboru być pracobiorcą w zagranicznej firmie lub u polskiego pracodawcy, który traktuje pracowników jak konieczne zło

Odwrotne relacje też bywają - w zagranicznych sieciach handlowych typu Biedronka czy Auchan na pewno nie jest rewelacyjnie ...

Ale globalizacje jest nieuchronna - czy nam się to podoba, czy tez nie ...

Być może Wanda nie byłaby już tak stanowcza ?

 

[ Dodano: 22-09-2005, 23:03 ]

Na tą chwilę mam takie miejsce pracy , które pozwala mi wypełniac swoje obowiązki zgodnie z własnym sumieniem i poczuciem odpowiedzialności.

Rzadkość dzisiaj - niestety :D

 

[ Dodano: 22-09-2005, 23:04 ]

I należy sie cieszyć, że o jego wyborze decyduje jakość a nie odgórne rozporządzenie.

Obawy pozostały - choć teraz są troszkę mniejsze niż kiedyś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że i tak trzeba będzie kiedyś ujednolicić system informatyczny na stacjach, a najlepiej jak by ujednolicono jeszcze pensje diagnostów i uniezależniono ich decyzje i zarobki od właściciela stacji. 8):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej jak by ujednolicono jeszcze pensje diagnostów i uniezależniono ich decyzje i zarobki od właściciela stacji. 8):D

Byłoby pięknie. Że też żaden z kandydatów do parlamentu nie przedstawił tego w swoim programie wyborczym ;) No cóż, niestety nie mamy w sobie tyle samozaparcia i determinacji co górnicy i nie zrobimy demolki w Warszawie. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.