Skocz do zawartości

Badanie quada


mr.kajak

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, troszkę poczytałem o tych quadach i już mam zupełny mętlik w głowie. Rozumiem, że wszystkie quadu z mocą powyżej 15KW muszą spełniać wymagania jak dla pojazdu samochodowego, czyli praktycznie żaden nie otrzyma wyniku P.

 

A co z tymi poniżej 15 KW?? Jakim dokładnie warunki powinny spełniać?? Jeśli ktoś by zechciał wypisać warunki dla quada poniżej 15 KW to bym był bardzo wdzięczny i na pewno inny z tego również skorzystają. Z góry dziękuje i pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi poniżej 15 KW?? Jakim dokładnie warunki powinny spełniać??

 

Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 162 poz. 1360 Zał.1

a tak na skróty, Quad do 4kW ma spełniać warunki dla L2e(motorower 3-kołowy)

natomiast 4-15kW - ma spełniać warunki dla L5e (motocykl 3-kołowy),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w skrócie mógłby ktoś napisać jakie to są warunki dla motocykla 3-kołowego, a jakie motoroweru 3-kołowego żeby była jasność??

np. punktami z tabeli wykazu czynności kontrolnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w skrócie mógłby ktoś napisać jakie to są warunki dla motocykla

a Ty w ogóle chcesz być diagnostą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie wiem z jakiej strony to ugryźć i zawsze wole zapytać niż popełnić jakiś banalny błąd. Może źle się wyraziłem, że w skrucie, ale na pewno innym też by się wyjaśniło wiele jak by ktoś opisał to o co proszę. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza;

Identyfikacja dla motocykla

Światła jak dla motocykla 3 kołowego (dz 155),

Spaliny jak dla motocykla (wg roku prod, posłuchaj jak warczy bo może być za głośny),

Hamulce jak dla motocykla ( najlepiej opóźnieniomierzem, bo w rolki nie wejdzie),

Zawieszenie (luzy jak przy aucie, Główka kierownika jak w motocyklu),

 

A na całą resztę miej baczenie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dz U 32 §3.11

 

11. Motocykle, motorowery i pojazdy czterokołowe mogą ciągnąć przyczepę o masie określonej przez producenta, ale nieprzekraczającej 50 % masy pojazdu nieobciąŜonego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz U 32 §3.11

 

11. Motocykle, motorowery i pojazdy czterokołowe mogą ciągnąć przyczepę o masie określonej przez producenta, ale nieprzekraczającej 50 % masy pojazdu nieobciąŜonego.

A jak jest zarejestrowany jako ciągnik ??? :-?:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest zarejestrowany jako ciągnik ??? :-?

To prawdopodobnie nie spełnia warunków i nie może obecnie zrobić OBT ,,,

Prawdopodobnie czy na pewno ? :evil:

Pytanie nie dotyczyło okresowego badania :razz: Trzymaj się tematu :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest zarejestrowany jako ciągnik ???

 

Wtedy podszedł bym indywidualnie do problemu i najpierw zobaczył bym jaką masę przyczepy dopuszcza producent. Być może w takim przypadku masa przyczepy też nie przekraczała by 50% masy własnej pojazdu.

Tak na marginesie, to jeszcze nie miałem na SKP czterokołowca zarejestrowanego jako c. rolniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest zarejestrowany jako ciągnik ???

 

Wtedy podszedł bym indywidualnie do problemu i najpierw zobaczył bym jaką masę przyczepy dopuszcza producent. Być może w takim przypadku masa przyczepy też nie przekraczała by 50% masy własnej pojazdu.

Tak na marginesie, to jeszcze nie miałem na SKP czterokołowca zarejestrowanego jako c. rolniczy.

Jest to krok w dobrym kierunku chcoć jeszcze czegos mi tutaj brakuje dodam tylko że ja nie napisałem że jest to ciagnik rolniczy. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie czy na pewno ?

Powiem Ci, gdy do mnie przyjedzie, mamy takie quady, ciągniki co już drugi rok jeżdżą od stacji do stacji i nie mogą zrobić OBT ,,,

Nie interesuje mnie co chcesz powiedzić ! zostaw to dla siebie! Masz się trzymać tematu i tyle. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko że ja nie napisałem że jest to ciagnik rolniczy

 

Faktycznie nie napisałeś, że to rolniczy, ale chyba nie:

,,,siodłowy czy balastowy

Bo takiego to nawet nie spodziewam sie spotkać :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie napisałeś, że to rolniczy, ale chyba nie:
,,,siodłowy czy balastowy

Bo takiego to nawet nie spodziewam sie spotkać :shock:

Jak w DR miał napisane "ciągnik" to "ciągnik" i koniec kropka. :razz:

Na to co Janusz napisze to trzeba mieć specjalną wyrozumiałość. :x

Prawdopodobnie czy na pewno ?

Powiem Ci, gdy do mnie przyjedzie, mamy takie quady, ciągniki co już drugi rok jeżdżą od stacji do stacji i nie mogą zrobić OBT ,,,

ja nie napisałem że jest to ciagnik rolniczy

Nie bądź śmieszny, proszę ,,,siodłowy czy balastowy ???

No i kto tutaj jest śmieszniejszy od śmieszniejszego. Tak to jest, jak się pisze głupoty nie związane tematem :/ i skończmy już z tymi uprzejmościami. :lol:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kto tutaj jest śmieszniejszy od śmieszniejszego

Wybacz, ale teraz już nawet śmieszny nie byłeś, lecz żałosny, a wydaje Ci się, że wniosłeś coś do tematu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.