Skocz do zawartości

Kiedy diagnosta nie przystępuje (odstępuje) do badania -


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to możliwe proszę o opisanie sytuacji i najlepiej podstaw prawnych kiedy diagnosta może zgodnie z prawem odstąpić od badania lub jak kto woli nie przystąpić do badania.

Temat prosty ale........poproszę o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam tylko jeden przypadek, o którym jest wzmianka w przepisach, to brak dokumentu dozoru technicznego,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Ja znam tylko jeden przypadek, o którym jest wzmianka w przepisach, to brak dokumentu dozoru technicznego,,,

 

Nieszczelnosc ukladu/wyciek LPG ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak DR, PC, skierowania na badanie.

 

ps. Cysterna ADR z paliwem - ale nie wiem czy jest na to "paragraf"

oraz ze względu na bezpieczeństwo diagnosty - wyciek paliwa etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijany kierowca(widoczna nietrzeźwość :razz: )-nie wykonuje badań na wniosek pijanych osób.Czy jest na to podstawa prawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Brak DR, PC, skierowania na badanie.

 

ps. Cysterna ADR z paliwem - ale nie wiem czy jest na to "paragraf"

oraz ze względu na bezpieczeństwo diagnosty - wyciek paliwa etc.

 

Brak dokumentow nie traktowalbym jako "odstapienie" bo bez tych papierow nie "przystepujemy" do badania.

Co do ADR to w sumie ogolnie uwazalbym w trakcie badania na kazdy rodzaj ladunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy odstępujemy czy nie przystępujemy to jest gra słów.

Czy można prosić o konkretne zapisy w DZU, gdzie jest napisane, że nie przystępujemy - odstępujemu-itp. W podanych przez was przypadkach np brak dozoru, brak protokołu TDT itp.

Czy możemy nie przystąpić do badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoRD 81.1 12

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi

technicznemu moŜe być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ

dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

ale już dz u 155 mówi, że jest powód dla N, wniosek z tego, że nie mamy nic normalnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy nie przystąpić do badania?

Oczywiście, że jest napisane, ustawa określa to jasno, że w przypadku

W podanych przez was przypadkach np brak dozoru, brak protokołu TDT itp.

to badanie może być przeprowadzone dopiero po przedstawieniu dokumentu, jak nie ma dokumentu to nie możemy przystąpić czy też musimy odstąpić, do-od badania do czasu otrzymania stosownego "kwitu".

"...12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego..." art 81-ustawy.

Czy też wspomniana nieszczelność, która jest w Dz.U.155, która zabrania dokonywania badania z nieszczelną instalacją na stanowisku a co za tym idzie musimy odstąpić od badania, ponieważ nie możemy dalej kontynuować badania.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to badanie może być przeprowadzone dopiero po przedstawieniu dokumentu,

Zwróć uwagę, że dz 155 mówi, że jest to powód dla wyniku badania N,

musieli coś spieprzyć ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, Jestes tyle lat czasu na tym forum , to nie ma wsrod otoczenia ???specjalisty na tym forum od BHP lub ADR ktory zdefiniuje zakaz badan cysterny.???

Dla mnie to SZOK !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że dz 155 mówi, że jest to powód dla wyniku badania N,

musieli coś spieprzyć ,,,

Januszu, obaj wiemy jak powstało to rozporządzenie, także takie zapisy w nim zawarte nie dziwią... Skoro policja nie przestrzega zapisów rozporządzeń ministerialnych i rejestruje swoje pojazdy niezgodnie z przepisami to czego tu się spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstapiłem od badania bo nie mogłem znaleść nr.vin.Klient nie chcial czekać ani skrobać ramy do tego byl bardzo beszczelny(dlatego też mi sie odechciało czyścić ramę)Czy jest na takie postepowanie podstawa prawna bo zdaje sie już to bylo na forum,że klient powinien wskazać nr. nadwozia i w dodatku czytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstapiłem od badania bo nie mogłem znaleść nr.vin

a równie dobrze mogłeś dać N i skasować drobne ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstapiłem od badania bo nie mogłem znaleść nr.vin.Klient nie chcial czekać ani skrobać ramy do tego byl bardzo beszczelny(dlatego też mi sie odechciało czyścić ramę)Czy jest na takie postepowanie podstawa prawna bo zdaje sie już to bylo na forum,że klient powinien wskazać nr. nadwozia i w dodatku czytelny.

 

Ja bym nie odstąpił. Podstawy prawnej chyba nie ma na to, że to klient ma wiedzieć gdzie ma numer. Ty też możesz nie znaleźć :razz: jak jest bardzo bezczelny i z czystym sumieniem dajesz N za brak numeru a potem to już w jego interesie jest usunąć usterkę :evil: i przyjechać na poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie odstąpił. Podstawy prawnej chyba nie ma na to,

Jak nie ma ??? dz u155 Załącznik 1 , identyfikacja ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czasami zdarza się tak, że do badania np. przy zmianach konstrukcyjnych żądam opinii rzeczoznawcy i tyle klienta widziałem.

Tylko czy to jest odstąpienie od badania z mojej strony, czy klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma ??? dz u155 Załącznik 1 , identyfikacja

 

 

To nie jest powód ani podstawa prawna do odstąpienia od badania (niewykonania go) tylko powód do wystawienia negatywa :-P za brak numeru lub nieczytelności owego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiecie, ale ketiw lubi prowokować :) .

Wg mnie jest tylko jeden powód od odstąpienia od badania, i po co tyle dyskutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest powód ani podstawa prawna do odstąpienia od badania (niewykonania go) tylko powód do wystawienia negatywa

Nie pij więcej, bo dokładnie to miałem na myśli ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.